REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wiosenne porządki w ogrodzie

Justyna Hek
Ogród, wiosna Fot. Fotolia
Ogród, wiosna Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wiosna to moment, kiedy powinniśmy pomyśleć o uporządkowaniu naszego ogrodu i przygotowaniu go na lato. Teraz należy wykonać odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne, oczyścić ogród ze śmieci, które zgromadziły się tam w trakcie zimy, a także poddać konserwacji meble ogrodowe, tarasy czy powierzchnie ścieżek. Podpowiadamy jak szybko i sprawnie przeprowadzić wiosenne porządki w naszym ogrodzie.

Wiosenne porządki – meble ogrodowe

REKLAMA

Wiosna to czas porządków w ogrodzie. Zajmujemy się nie tylko rabatami, lecz także innymi elementami wystroju naszego ogrodu. Nie możemy zapomnieć również o meblach ogrodowych. W zależności od tego, z jakiego tworzywa zrobione są nasze meble ogrodowe, należy zastosować różne środki do ich czyszczenia. Drewno, metal i tworzywa sztuczne najlepiej wyczyścić wodą z płynem do mycia naczyń lub innym detergentem. Detergenty nie nadają się jednak do czyszczenia mebli wiklinowych – takie oczyszczamy wodą z kwaskiem cytrynowym.

Wiosenne porządki – podjazdy, tarasy, ścieżki

Do oczyszczenia nawierzchni w ogrodzie możemy wykorzystać dostępne na rynku preparaty. Jeśli jednak wolimy stawiamy na ekologiczny ogród i wybieramy naturalne sposoby umyjmy powierzchnie podjazdów, tarasów i ścieżek wodą. Przy większych zabrudzeniach przyda się myjka ciśnieniowa, niewielkie usuniemy po prostu szczotką.

Zobacz także: Ogród – pielęgnacja w marcu

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wiosenna pielęgnacja drzew i krzewów

REKLAMA

Wiosna to także idealny moment na pielęgnację roślin, na przykład przycięcie drzew liściastych. Właśnie teraz powinniśmy wyciąć stare, przyschnięte lub chore konary, a także przerzedzić korony tych drzew, które intensywnie rosną. Przycinanie to podstawowy zabieg pielęgnacyjny, który wzmacnia nasze rośliny i pobudza je do dalszego rozwoju.

Po ściągnięciu osłon zimowych przycinamy także krzewy rosnące w naszym ogrodzie. Tak jak w przypadku drzew usuwamy stare, chore i zniszczone pędy. Jeśli uprawiamy krzewy kwitnące na pędach jednorocznych, w marcu przytnijmy ich pędy mniej więcej o ¾ wysokości. Dzięki temu rośliny będą dużo intensywniej kwitły latem.

Zobacz także: Wiosenne prace w ogrodzie – byliny i rośliny jednoroczne

Wiosenna pielęgnacja trawników

O tej porze roku powinniśmy również zadbać o trawnik. Przede wszystkim należy go wygrabić oczyszczając tym samym z filcu, drobnych patyków i śmieci, które zgromadziły się tam w okresie zimowym. Możemy również ponakłuwać trawnik na przykład grabiami - w ten sposób go napowietrzymy.

Wiosenna pielęgnacja rabat

Koniec marca to najlepszy moment na odsłonięcie roślin przykrytych na zimę. To także czas na wycięcie suchych liści i pędów, a także usunięcie starych kwiatostanów.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To może być idealny moment na zakup mieszkania z rynku wtórnego

Jakie są prognozy dla mieszkań z rynku wtórnego do końca 2024 r.? Czy jest jeszcze szansa na zakup atrakcyjnej cenowo i lokalizacyjnie nieruchomości? Badanie przeprowadził portal Nieruchomosci-online.pl. 

Jak wygląda rzeczywistość mieszkaniowa w największych miastach w Polsce?

Światowy Dzień Miast to dobra okazja, żeby sprawdzić, czy poprawa standardu mieszkań w Polsce jest widoczna we wszystkich, czy tylko w niektórych największych miastach w Polsce.

Prawo do dzierżawy działki po śmierci działkowicza

Osoby bliskie po śmierci działkowca mogą przejąć jego prawo do dzierżawy gruntu w ROD. Wyjaśniamy, jak wygląda taka procedura, bo działkowe dzierżawy są cenne.

Korzystne opodatkowanie garaży po zmianach w podatku od nieruchomości. Jak skorzystać w 2025 roku?

Zmiany w podatku od nieruchomości, które mają wejść w życie z dniem 1 stycznia 2025 r., co do zasady nie należą do korzystnych. Niemniej są wśród nich i takie, które można ocenić pozytywnie, jak np. opodatkowanie garaży w budynku mieszkalnym. Należy jednak pamiętać, że na dzień niniejszej publikacji (25 października 2024 r.), ustawa nowelizująca nie została jeszcze uchwalona.

REKLAMA

Niektóre miasta wybudowały mniej mieszkań czynszowych niż przeznaczyły do rozbiórki!

Zasoby mieszkaniowe wielu gmin się kurczą. A to oznacza, że maleją szanse na tanie mieszkanie czynszowe, po które czekają w kolejce tysiące gospodarstw domowych. Eksperci portalu GetHome.pl zbadali, w których miastach wojewódzkich te szanse są największe.

Bez Kredytu na start, ale za to z rabatem? Jak wygląda sytuacja na rynku nowych mieszkań?

Czy wstrzymanie programu Kredyt na start mocno wpłynęło na rynek mieszkaniowy? Czy klienci mogą liczyć na rabaty? Jaka jest obecnie sytuacja na rynku nowych mieszkań?

Pompa ciepła plus piec na pellet lub kominek na drewno: 25%-45% oszczędności na ogrzewaniu przy takim połączeniu

Jednym z urządzeń grzewczych wybieranych, w ramach dotychczasowych edycji Programu Czyste Powietrze, jest powietrzna pompa ciepła. Mimo wielu zalet, jak każde urządzenie, ona także ma swoje minusy, które jednak łatwo wyeliminować. Wystarczy połączyć pompę ciepła, np. z kominkiem opalanym drewnem lub piecem na pellet. Wsparcie powietrznej pompy ciepła kominkiem na drewno lub piecem na pellet daje sezonową oszczędność rzędu 25-45% - ocenia Krzysztof Woźniak, specjalista ds. energii w Grupie Zdrowego Oddychania.

Czy dziecko odpowie za czynszowe długi rodziców?

Młodzi lokatorzy zadłużonych mieszkań czynszowych z czasem osiągają pełnoletność. Wyjaśniamy, czy ta zmiana oznacza odpowiedzialność za dług. 

REKLAMA

Dlaczego wynajmujemy mieszkania? Nie zawsze chodzi o pieniądze

Brak środków na zakup własnego M niekoniecznie jest jedynym ważnym powodem do wynajmu mieszkania. Eksperci z portalu GetHome.pl przyglądają się ciekawej ankiecie przeprowadzanej przez NBP. Wnioski są interesujące. 

Czy obniżka stóp procentowych mogłaby sprawić, że sprzedaż mieszkań wzrośnie?

Czy obniżka stóp procentowych wpłynęłaby na sprzedaż mieszkań? Czy tańsze kredyty standardowe, bez rządowego wsparcia mogłyby być impulsem do zakupu własnego M? 

REKLAMA