REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Inne

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Mieszkalnictwo wspomagane wymaga regulacji prawnych obecnie jest finansowane w ramach programów, a każdy program można zamknąć

Rada do spraw Społecznych przy Prezydencie RP dyskutowała 17 czerwca 2024 r. z konwentem dyrektorów Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej o Centrach Usług Społecznych i mieszkalnictwie wspomaganym dla osób z niepełnosprawnościami.

W Polsce efektywność energetyczna w 2022 r. wzrosła o 0,9% w porównaniu z 2021 r.

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w 2022 r. efektywność energetyczna w Polsce wzrosła o 0,9% w porównaniu z 2021 r. W latach 2012–2022 roczne skumulowane tempo wzrostu efektywności energetycznej wyniosło 0,9%. Energochłonność pierwotna PKB obniżała się w tym okresie średnio o 2,6% rocznie, a energochłonność finalna PKB o 2,4%. Najszybsze tempo poprawy efektywności energetycznej odnotowano w przemyśle o 1,9%.

Mieszkania w PRL. Ile nieruchomości można było legalnie posiadać? Ile kosztowała kawalerka w centrum Warszawy?

"W PRL mieszkanie było najbardziej deficytowym dobrem na rynku. Od 1989 r. realne zarobki Polaków wzrosły, ale i tak mieszkanie pozostaje towarem luksusowymi i trudno dostępnym dla znacznej części społeczeństwa" - powiedział PAP prof. Andrzej Zawistowski, historyk gospodarki, wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

28 sierpnia startuje program Rozświetlamy Polskę, to ponad miliard złotych na modernizację oświetlenia dróg na terenie całej Polski

Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało o nowej rządowej inicjatywie – programie „Rozświetlamy Polskę” która przyspieszy modernizację infrastruktury oświetlenia dróg na terenie całej Polski. Nabór wniosków rozpocznie się 28 sierpnia, a w puli programu jest ponad miliard złotych.

REKLAMA

Likwidacja użytkowania wieczystego: kiedy koniec

W czwartek 6 lipca 2023 r. sejmowe komisje infrastruktury i samorządu terytorialnego nie poparły senackich poprawek do ustawy ws. likwidacji użytkowania wieczystego. Co dalej z użytkowaniem wieczystym? Kiedy koniec użytkowania wieczystego?

Bezpieczny kredyt: 30 tys. chętnych w 2023 r.

W ocenie skutków regulacji dotyczącej rozwiązań wprowadzających "bezpieczny kredyt" na mieszkanie oszacowaliśmy zainteresowanie w 2023 r. na ok. 15 tys. osób, ale myślę, że może być to nawet dwukrotnie więcej osób - wskazał minister rozwoju i technologii. 

50 mln zł rocznie na wykup byłych mieszkań pracowniczych

50 mln rocznie przekaże polski rząd samorządom, które zdecydują się wykupić od podmiotów prywatnych dawne mieszkania pracownicze, aby ich lokatorom nie groziły podwyżki czynszu - powiedział PAP minister rozwoju i technologii Waldemar Buda w Zgierzu (woj. łódzkie), gdzie jest ok. 40 takich mieszkań.

Polski Ład: niewielka część nieruchomości spełni warunki do programu mieszkanie bez wymaganego wkładu własnego

Finansowanie wkładu własnego do kupna mieszkania jest jednym z tych elementów Polskiego Ładu, który najbardziej interesuje Polaków. Jednak okazuje się, że warunki do spełnienia znacznie ograniczają możliwości w kwestii znalezienie odpowiedniego mieszkania.

REKLAMA

Darowizna mieszkania. Co warto wiedzieć?

Darowizna mieszkania. Polskie prawo przewiduje bezpłatne przekazanie własnego mieszkania na rzecz innej osoby. Dokonywane jest zwykle na rzecz najbliższej rodziny. Jednak nie ma prawnych przeciwwskazań, aby obdarować mieszkaniem również osobę niespokrewnioną. Jednak każda z nich niesie za sobą inne konsekwencje podatkowe. Jakie?

REKLAMA