Dom inteligentny – Instalacje bezprzewodowe
REKLAMA
REKLAMA
Standardowe, przewodowe rozwiązania inteligentnych domów z reguły są bardzo drogie. Zaczynają się od kilkudziesięciu tysięcy złotych i kończą się w granicach nawet kilkuset tysięcy złotych. Na tak wysoki koszt składają się: projekt instalacji, koszt urządzeń, koszt instalacji oraz koszt zaprogramowania i uruchomienia systemu. W przypadku istniejących budynków koszt ten znacznie się zwiększy z uwagi na konieczność przeprowadzenia kosztownego i gruntownego remontu, który jest nieunikniony w fazie implementacji inteligentnego przewodowego systemu, co głównie powoduje że większość z nas nie decyduje się na takie rozwiązanie.
REKLAMA
Taki wysoko zaawansowany technicznie dom może mieć większość z nas na każdym etapie budowy. Marzenia te możemy urzeczywistnić dzięki bezprzewodowemu standardowi komunikacji, który w bardzo łatwy i tani sposób przekształcić każdy dom w dom inteligentny.
Zobacz także: Jak zabezpieczyć nasz dom przed wyjazdem na urlop?
Bezprzewodowe standardy komunikacji zostały stworzone przede wszystkim z myślą o istniejących budynkach ale z uwagi na cenę i łatwość konfiguracji znalazły zastosowanie również w nowych inwestycjach. Przy montażu instalacji bezprzewodowej komunikacji nie potrzebujemy przeprowadzania kosztownych remontów. Nie jest wymagane kucie w ścianach ani rozciąganie przewodów. Instalacje bezprzewodowe możemy wprowadzić do naszego domu na każdym etapie jego budowy, ponieważ jest to standard bezprzewodowy. Systemy tego typu są bardzo prosty i łatwy w konfiguracji, powstały bowiem dla użytkowników a nie dla wyspecjalizowanych programistów. Użytkownicy Inteligentnych Domów opartych na technologiach bezprzewodowych są w stanie sami stworzyć taki system i przeprowadzić jego konfigurację w swoim domu wedle własnego uznania. Bezprzewodowa komunikacja pozwala użytkownikom na stopniową implementację systemu co umożliwia rozłożeniem kosztów inwestycji na miesiące a nawet lata.
Zobacz także: Jak zamontować skuteczny monitoring?
Systemy bezprzewodowe są odporne na zakłócenia innych urządzeń domowych np. routerów Wi-Fi, telefonów komórkowych czy mikrofalówek. Bezprzewodowe instalacje można też stosować w dużych budynkach wielorodzinnych.
Możliwość zastosowania instalacji bezprzewodowych Fot. BMS
Źródło: BMS
REKLAMA
REKLAMA