REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Drzwi naścienne oraz drzwi chowane w ścianie – najlepsze do małego mieszkania

Invado Sp. z o.o.
Producent stolarki drzwiowej
Drzwi naścienne. Fot. Invado
Drzwi naścienne. Fot. Invado
Invado

REKLAMA

REKLAMA

Jakie drzwi są najlepsze do małego mieszkania?. Tam, gdzie liczy się każdy metr kwadratowy, trzeba wybrać takie drzwi, aby estetyka szła w parze z komfortem. Rozwiązaniem są drzwi naścienne oraz drzwi chowane w ścianie.

W aranżacji zorientowanej na optymalne wykorzystanie przestrzeni warto zdecydować się na rozwiązania minimalistyczne, bliskie stylowi eko lub skandynawskiemu. Zrezygnujmy z ciężkich, przytłaczających zasłon na rzecz rolet. Dobrze sprawdzą się też małe, łatwe w odkurzeniu dywaniki oraz niskie meble. Pamiętajmy, że jasne barwy optycznie powiększają przestrzeń. Ich dominacja, przełamana jakimś intensywniejszym akcentem kolorystycznym jest jak najbardziej wskazana. Duży potencjał tkwi także we wszelkiego rodzaju szafach wnękowych, dużych lustrach i wygodnych, przesuwanych drzwiach. To ostatnie rozwiązanie staje się szczególnie popularne, ze względu na doskonałe połączenie ergonomii z ciekawym efektem aranżacyjnym.

REKLAMA

System naścienny czy chowany w ścianę?

Ten pierwszy polega na umieszczeniu na ścianie specjalnej szyny, po której przesuwane są drzwi. Dla wizualnego efektu montuje się na niej karnisz maskujący, którego kolor może być identyczny z kolorem samego skrzydła. Należy jednak pamiętać o tym, że kiedy drzwi są otwarte zasłaniają kawałek ściany, w związku z tym nie można jej już wykorzystać do celów aranżacyjnych. Innym sposobem montażu systemu przesuwnego jest schowanie skrzydła drzwiowego w ścianę. Można to osiągnąć poprzez postawienie ścianki z płyty kartonowo – gipsowej i wmontowanie w nią kasety do systemu przesuwnego. Tracimy wprawdzie kilka centymetrów z powierzchni pokoju, ale za to zyskujemy kawałek ściany, która przy tradycyjnie otwieranym skrzydle musiałaby pozostać pusta. Taki fragment przestrzeni możemy wykorzystać do aranżacji.

Drzwi przesuwne. Fot. Invado

Zobacz także: Jak dobrać ościeżnicę do drzwi?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Funkcjonalnie i gustownie

Dzięki drzwiom przesuwnym wnętrza stają się bardziej przestronne. Takie rozwiązanie jest idealne również w sytuacji, gdy wejścia do sąsiadujących pomieszczeń są na tyle blisko, że podczas otwierania mogłyby się wzajemnie blokować. - W naszej ofercie każde skrzydło drzwiowe można zamówić w systemie naściennym lub chowanym w ścianę - mówi Adam Hucz, odpowiedzialny za markę INVADO. - Oprócz tego zapewniamy kompleksowy zestaw do instalacji skrzydła, czyli odpowiedni system przesuwny, ościeżnicę, komplet opasek i uszczelki - dodaje. Bardzo innowacyjnym i równie funkcjonalnym rozwiązaniem mogą być też drzwi łamane z oferty INVADO. Nie dość, że oryginalne i stylowe, to jeszcze wyjątkowo ergonomiczne. Składają się ze skrzydła łamanego oraz obudowy muru na bazie ościeżnicy blokowej. Każda z połówek skrzydła posiada jedną przylgę wzdłuż krawędzi pionowej. Połówki drzwi łączone są ze sobą za pomocą zawiasów sprężynowych, umożliwiających utrzymanie ich wzajemnej równoległości w pozycji zamkniętej. Zastosowana w nich konstrukcja do minimum ogranicza powierzchnię niezbędną do prawidłowego funkcjonowania drzwi. Dzięki tego rodzaju technologiom małe mieszkanie wciąż może być dużym polem popisu dla wyobraźni.

Drzwi naścienne. Fot. Invado

Zobacz także: Błędy popełniane przy zakupie i montażu drzwi wewnętrznych

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA