REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Drzwi naścienne oraz drzwi chowane w ścianie – najlepsze do małego mieszkania

Invado Sp. z o.o.
Producent stolarki drzwiowej
Drzwi naścienne. Fot. Invado
Drzwi naścienne. Fot. Invado
Invado

REKLAMA

REKLAMA

Jakie drzwi są najlepsze do małego mieszkania?. Tam, gdzie liczy się każdy metr kwadratowy, trzeba wybrać takie drzwi, aby estetyka szła w parze z komfortem. Rozwiązaniem są drzwi naścienne oraz drzwi chowane w ścianie.

W aranżacji zorientowanej na optymalne wykorzystanie przestrzeni warto zdecydować się na rozwiązania minimalistyczne, bliskie stylowi eko lub skandynawskiemu. Zrezygnujmy z ciężkich, przytłaczających zasłon na rzecz rolet. Dobrze sprawdzą się też małe, łatwe w odkurzeniu dywaniki oraz niskie meble. Pamiętajmy, że jasne barwy optycznie powiększają przestrzeń. Ich dominacja, przełamana jakimś intensywniejszym akcentem kolorystycznym jest jak najbardziej wskazana. Duży potencjał tkwi także we wszelkiego rodzaju szafach wnękowych, dużych lustrach i wygodnych, przesuwanych drzwiach. To ostatnie rozwiązanie staje się szczególnie popularne, ze względu na doskonałe połączenie ergonomii z ciekawym efektem aranżacyjnym.

REKLAMA

System naścienny czy chowany w ścianę?

Ten pierwszy polega na umieszczeniu na ścianie specjalnej szyny, po której przesuwane są drzwi. Dla wizualnego efektu montuje się na niej karnisz maskujący, którego kolor może być identyczny z kolorem samego skrzydła. Należy jednak pamiętać o tym, że kiedy drzwi są otwarte zasłaniają kawałek ściany, w związku z tym nie można jej już wykorzystać do celów aranżacyjnych. Innym sposobem montażu systemu przesuwnego jest schowanie skrzydła drzwiowego w ścianę. Można to osiągnąć poprzez postawienie ścianki z płyty kartonowo – gipsowej i wmontowanie w nią kasety do systemu przesuwnego. Tracimy wprawdzie kilka centymetrów z powierzchni pokoju, ale za to zyskujemy kawałek ściany, która przy tradycyjnie otwieranym skrzydle musiałaby pozostać pusta. Taki fragment przestrzeni możemy wykorzystać do aranżacji.

Drzwi przesuwne. Fot. Invado

Zobacz także: Jak dobrać ościeżnicę do drzwi?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Funkcjonalnie i gustownie

Dzięki drzwiom przesuwnym wnętrza stają się bardziej przestronne. Takie rozwiązanie jest idealne również w sytuacji, gdy wejścia do sąsiadujących pomieszczeń są na tyle blisko, że podczas otwierania mogłyby się wzajemnie blokować. - W naszej ofercie każde skrzydło drzwiowe można zamówić w systemie naściennym lub chowanym w ścianę - mówi Adam Hucz, odpowiedzialny za markę INVADO. - Oprócz tego zapewniamy kompleksowy zestaw do instalacji skrzydła, czyli odpowiedni system przesuwny, ościeżnicę, komplet opasek i uszczelki - dodaje. Bardzo innowacyjnym i równie funkcjonalnym rozwiązaniem mogą być też drzwi łamane z oferty INVADO. Nie dość, że oryginalne i stylowe, to jeszcze wyjątkowo ergonomiczne. Składają się ze skrzydła łamanego oraz obudowy muru na bazie ościeżnicy blokowej. Każda z połówek skrzydła posiada jedną przylgę wzdłuż krawędzi pionowej. Połówki drzwi łączone są ze sobą za pomocą zawiasów sprężynowych, umożliwiających utrzymanie ich wzajemnej równoległości w pozycji zamkniętej. Zastosowana w nich konstrukcja do minimum ogranicza powierzchnię niezbędną do prawidłowego funkcjonowania drzwi. Dzięki tego rodzaju technologiom małe mieszkanie wciąż może być dużym polem popisu dla wyobraźni.

Drzwi naścienne. Fot. Invado

Zobacz także: Błędy popełniane przy zakupie i montażu drzwi wewnętrznych

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
10 największych miast świata [LISTA]

Są dane na 2024 rok. Największe miasta świata pod względem liczby mieszkańców znajdują się w Japonii, Indiach, Chinach, Bangladeszu, Brazylii, Egipcie i Meksyku. Które miasto jest największe na świecie?

Rządowy Portal DOM - czy będzie pomocny dla kupujących nieruchomości?

Portal DOM to jeden z pomysłów projektu nowelizacji ustawy deweloperskiej. Ma on poprawić przejrzystość rynku m.in. w zakresie cen transakcyjnych mieszkań deweloperskich i z rynku wtórnego. Jak oceniają ten pomysł deweloperzy? W jakim stopniu portal może rzeczywiście pomóc kupującym? 

Rynek nieruchomości w Polsce – jakie zmiany czekają nas w IV kwartale 2024 roku? [ANALIZA]

Rynek nieruchomości w Polsce. Trwa ostatni kwartał 2024 r. Czy możemy się jeszcze spodziewać zmian dotyczących cen transakcyjnych mieszkań? A co z rynkiem najmu? Jakie czynniki wpływają na wzrost, a jakie na zahamowanie cen? 

To może być idealny moment na zakup mieszkania z rynku wtórnego

Jakie są prognozy dla mieszkań z rynku wtórnego do końca 2024 r.? Czy jest jeszcze szansa na zakup atrakcyjnej cenowo i lokalizacyjnie nieruchomości? Badanie przeprowadził portal Nieruchomosci-online.pl. 

REKLAMA

Jak wygląda rzeczywistość mieszkaniowa w największych miastach w Polsce?

Światowy Dzień Miast to dobra okazja, żeby sprawdzić, czy poprawa standardu mieszkań w Polsce jest widoczna we wszystkich, czy tylko w niektórych największych miastach w Polsce.

Prawo do dzierżawy działki po śmierci działkowicza

Osoby bliskie po śmierci działkowca mogą przejąć jego prawo do dzierżawy gruntu w ROD. Wyjaśniamy, jak wygląda taka procedura, bo działkowe dzierżawy są cenne.

Korzystne opodatkowanie garaży po zmianach w podatku od nieruchomości. Jak skorzystać w 2025 roku?

Zmiany w podatku od nieruchomości, które mają wejść w życie z dniem 1 stycznia 2025 r., co do zasady nie należą do korzystnych. Niemniej są wśród nich i takie, które można ocenić pozytywnie, jak np. opodatkowanie garaży w budynku mieszkalnym. Należy jednak pamiętać, że na dzień niniejszej publikacji (25 października 2024 r.), ustawa nowelizująca nie została jeszcze uchwalona.

Niektóre miasta wybudowały mniej mieszkań czynszowych niż przeznaczyły do rozbiórki!

Zasoby mieszkaniowe wielu gmin się kurczą. A to oznacza, że maleją szanse na tanie mieszkanie czynszowe, po które czekają w kolejce tysiące gospodarstw domowych. Eksperci portalu GetHome.pl zbadali, w których miastach wojewódzkich te szanse są największe.

REKLAMA

Bez Kredytu na start, ale za to z rabatem? Jak wygląda sytuacja na rynku nowych mieszkań?

Czy wstrzymanie programu Kredyt na start mocno wpłynęło na rynek mieszkaniowy? Czy klienci mogą liczyć na rabaty? Jaka jest obecnie sytuacja na rynku nowych mieszkań?

25%-45% oszczędności na ogrzewaniu w sezonie grzewczym: Pompa ciepła współpracująca z piecem na pellet lub kominkiem na drewno

Jednym z urządzeń grzewczych wybieranych, w ramach dotychczasowych edycji Programu Czyste Powietrze, jest powietrzna pompa ciepła. Mimo wielu zalet, jak każde urządzenie, ona także ma swoje minusy, które jednak łatwo wyeliminować. Wystarczy połączyć pompę ciepła, np. z kominkiem opalanym drewnem lub piecem na pellet. Wsparcie powietrznej pompy ciepła kominkiem na drewno lub piecem na pellet daje sezonową oszczędność rzędu 25-45% - ocenia Krzysztof Woźniak, specjalista ds. energii w Grupie Zdrowego Oddychania.

REKLAMA