REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Podłogi drewniane - klasyczne i ponadczasowe

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

REKLAMA

Podłogi drewniane wracają do łask. Drewno to klasyczny i ponadczasowy materiał do wykańczania podłóg, który świetnie nadaje się do wykańczania zarówno kuchni jak i sypialni. Drewno to również materiał ponad stylowy, świetne nadaje się zarówno do pomieszczeń w stylu klasycznym, jak i nowoczesnych pomieszczeń.

Dlaczego podłogi drewniane są tak bardzo popularne?

Do niedawna wykładzina dywanowa była postrzegana jako najlepsze rozwiązanie do salonu czy sypialni. Jednak z roku na rok sytuacja ta bardzo się zmienia. W mieszkaniach nowoczesnych i zapracowanych ludzi po prostu nie może zabraknąć podłogi drewnianej. Nie tylko ze względu na jej niepodważalne walory estetyczne, różnorodność gatunków i form…

REKLAMA

Jak dbać o podłogę drewnianą?

Drewno idealnie wpisuje się w nowoczesny styl życia. Dziś mamy na ogół bardzo mało wolnego czasu i nie chcemy poświęcać go na czyszczenie podłogi. Producenci środków czystości oferują szereg nowoczesnych preparatów, które pomagają uporać się z trudnymi do usunięcia plamami. Jednak nawet one nie sprawią, że pielęgnacja wykładzin dywanowych będzie tak prosta, jak czyszczenie podłóg drewnianych. Wszystko, czego wymaga od użytkowników nowoczesna podłoga drewniana, to regularne odkurzanie i usuwanie zabrudzeń zwilżonym płaskim mopem z dodatkiem dedykowanego środka. Unikalny design i łatwość pielęgnacji to jednak nie wszystko.

 Polecany produkt:  Jak bronić swoich praw przed bankiem, komornikiem, nieuczciwym sprzedawcą?

 Polecany produkt:  Utrzymanie czystości i porządku w gminach - Poradnik

Polecany produkt: Zwrot VAT za materiały budowlane - Poradnik

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podłoga drewniana, czy wykładzina dywanowa?

W przeciwieństwie do wykładzin dywanowych podłogi drewniane są idealne do wszystkich pomieszczeń w domu. Świetnie sprawdzają się w salonie, kuchni, sypialni, a nawet w łazience. Do każdego z tych wnętrz, w zależności od przeznaczenia, można dobrać inny gatunek drewna, czy sposób jego wykończenia.

Zobacz: Jak wykończyć podłogę w mieszkaniu?

Wachlarz możliwości

REKLAMA

Obecnie producenci podłóg drewnianych, wśród których polskie firmy od lat plasują się w ścisłej europejskiej czołówce, kładą duży nacisk na ich jakość. Decydując się więc na drewno możemy mieć pewność, że wybieramy podłogę na lata. Istnieje wiele różnych rodzajów podłóg drewnianych, dzięki czemu zarówno miłośnicy rustykalnych, jak i nowoczesnych wnętrz  mogą znaleźć projekt, który spełni ich oczekiwania. Nowoczesne technologie pozwalają obecnie produkować materiały, które wyglądają jakby wyszły spod mistrzowskiej ręki rzemieślnika, są to jednak elementy fabrycznie gotowe. Stanowią one ponad 80 proc. oferty salonów podłogowych.

Wśród nich najpopularniejsze są dziś deski dębowe, które dają się świetnie barwić. Najczęściej wybór pada na deski bielone, biało-szare i delikatnie postarzane poprzez  szczotkowane. Obecne technologie mimo, ze na skalę przemysłową czerpią całymi garściami z doświadczeń XVII wiecznych stolarzy. Nawet najwięksi krajowi producenci desek warstwowych, coraz śmielej wprowadzają do swojej oferty podłogi ręcznie postarzane. Klienci zdecydowanie rzadziej decydują się dziś na drewno egzotyczne – mówi Tomasz Mielcarek z poznańskiego salonu podłogowego direct floor.  

Inwestorzy mogą wybierać spośród desek litych oraz warstwowych.

- Wśród tych drugich na szczególną uwagę zasługują deski wykonane  z kilku warstw tego samego gatunku twardego drewna, gdyż są one dużo bardziej bezpieczne w montażu oraz użytkowaniu niż tradycyjny materiał lity. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż otrzymujemy podłogę niezwykle stabilną i mniej wrażliwa na różnice wilgotności oraz temperatury podczas użytkowania  - mówi  Dariusz Turski, rzeczoznawca Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy i doradca techniczny firmy UZIN

Zobacz: Wykładziny podłogowe – zasady, o których warto pamiętać podczas ich zakupu

Kleje do podłóg drewnianych

REKLAMA

Równie ważny jak wybór podłogi jest dobór odpowiedniego kleju. Nowoczesne rozwiązania w dziedzinie chemii podłogowej są bezpieczne i usprawniają prace instalacyjne. Dają dzięki temu duże możliwości wykonawcom i komfort użytkowania inwestorom. Obecnie, najczęściej do montowania podłóg drewnianych stosowane są kleje dwuskładnikowe.

– W przypadku podłóg gotowych znacznie lepiej sprawdzają się jednak jednoskładnikowe kleje poliuretanowe,. To kleje, które łatwo się rozprowadzają, a ich  pozostałości dają się bezproblemowo usunąć. Dzięki temu proces układania parkietu jest szybki i czysty  – mówi Dariusz Turski.

Podłogi matowe i półmatowe

Od kilku sezonów można zaobserwować modę na podłogi w wykończeniu matowym i półmatowym. Nowością w tej dziedzinie są rozwiązania hybrydowe, łączące w jednym systemie składniki, które do niedawna wzajemnie się wykluczały.

W bardzo prosty sposób możemy wybarwić podłogę a następnie pokryć ją wybranym lakierem, którego poziom połysku jest tak niski, że zapewnia niewidzialne zabezpieczenie powierzchni. W ten sposób otrzymujemy efekt podłogi olejowanej bez potrzeby typowej dla tego typu zabezpieczeń pielęgnacji – informuje Dariusz Turski.

Zobacz:  Najczęściej popełniane błędy podczas użytkowania podłóg drewnianych

Źródło: UZIN

Fot. UZIN
uzin
Fot. UZIN
uzin
Fot. UZIN
uzin
Fot. UZIN
uzin
Fot. UZIN
uzin
Fot. UZIN
uzin
Fot. UZIN
uzin
Fot. UZIN
uzin
Fot. UZIN
uzin
Fot. UZIN
uzin
Fot. UZIN
uzin
Fot. UZIN
uzin
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

REKLAMA

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

REKLAMA

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Mieszkanie w Hiszpanii na kredyt. Co proponują hiszpańskie banki?

Hiszpańskie banki proponują obcokrajowcom, w tym Polakom, kredyty hipoteczne na konkurencyjnych warunkach. Finansowanie jest możliwe do 70 proc. wartości nieruchomości dla nierezydentów, czyli osób, które nie mieszkają na stałe w Hiszpanii. – Obecnie kredyty są też niższej oprocentowane niż w Polsce, co przekłada się na mniejsze miesięczne raty – mówi Robert Reiski, współwłaściciel agencji nieruchomości By-Bright.

REKLAMA