REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Podłogi drewniane - klasyczne i ponadczasowe

REKLAMA

REKLAMA

Podłogi drewniane wracają do łask. Drewno to klasyczny i ponadczasowy materiał do wykańczania podłóg, który świetnie nadaje się do wykańczania zarówno kuchni jak i sypialni. Drewno to również materiał ponad stylowy, świetne nadaje się zarówno do pomieszczeń w stylu klasycznym, jak i nowoczesnych pomieszczeń.

Dlaczego podłogi drewniane są tak bardzo popularne?

Do niedawna wykładzina dywanowa była postrzegana jako najlepsze rozwiązanie do salonu czy sypialni. Jednak z roku na rok sytuacja ta bardzo się zmienia. W mieszkaniach nowoczesnych i zapracowanych ludzi po prostu nie może zabraknąć podłogi drewnianej. Nie tylko ze względu na jej niepodważalne walory estetyczne, różnorodność gatunków i form…

REKLAMA

Jak dbać o podłogę drewnianą?

Drewno idealnie wpisuje się w nowoczesny styl życia. Dziś mamy na ogół bardzo mało wolnego czasu i nie chcemy poświęcać go na czyszczenie podłogi. Producenci środków czystości oferują szereg nowoczesnych preparatów, które pomagają uporać się z trudnymi do usunięcia plamami. Jednak nawet one nie sprawią, że pielęgnacja wykładzin dywanowych będzie tak prosta, jak czyszczenie podłóg drewnianych. Wszystko, czego wymaga od użytkowników nowoczesna podłoga drewniana, to regularne odkurzanie i usuwanie zabrudzeń zwilżonym płaskim mopem z dodatkiem dedykowanego środka. Unikalny design i łatwość pielęgnacji to jednak nie wszystko.

 Polecany produkt:  Jak bronić swoich praw przed bankiem, komornikiem, nieuczciwym sprzedawcą?

 Polecany produkt:  Utrzymanie czystości i porządku w gminach - Poradnik

Polecany produkt: Zwrot VAT za materiały budowlane - Poradnik

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podłoga drewniana, czy wykładzina dywanowa?

W przeciwieństwie do wykładzin dywanowych podłogi drewniane są idealne do wszystkich pomieszczeń w domu. Świetnie sprawdzają się w salonie, kuchni, sypialni, a nawet w łazience. Do każdego z tych wnętrz, w zależności od przeznaczenia, można dobrać inny gatunek drewna, czy sposób jego wykończenia.

Zobacz: Jak wykończyć podłogę w mieszkaniu?

Wachlarz możliwości

REKLAMA

Obecnie producenci podłóg drewnianych, wśród których polskie firmy od lat plasują się w ścisłej europejskiej czołówce, kładą duży nacisk na ich jakość. Decydując się więc na drewno możemy mieć pewność, że wybieramy podłogę na lata. Istnieje wiele różnych rodzajów podłóg drewnianych, dzięki czemu zarówno miłośnicy rustykalnych, jak i nowoczesnych wnętrz  mogą znaleźć projekt, który spełni ich oczekiwania. Nowoczesne technologie pozwalają obecnie produkować materiały, które wyglądają jakby wyszły spod mistrzowskiej ręki rzemieślnika, są to jednak elementy fabrycznie gotowe. Stanowią one ponad 80 proc. oferty salonów podłogowych.

Wśród nich najpopularniejsze są dziś deski dębowe, które dają się świetnie barwić. Najczęściej wybór pada na deski bielone, biało-szare i delikatnie postarzane poprzez  szczotkowane. Obecne technologie mimo, ze na skalę przemysłową czerpią całymi garściami z doświadczeń XVII wiecznych stolarzy. Nawet najwięksi krajowi producenci desek warstwowych, coraz śmielej wprowadzają do swojej oferty podłogi ręcznie postarzane. Klienci zdecydowanie rzadziej decydują się dziś na drewno egzotyczne – mówi Tomasz Mielcarek z poznańskiego salonu podłogowego direct floor.  

Inwestorzy mogą wybierać spośród desek litych oraz warstwowych.

- Wśród tych drugich na szczególną uwagę zasługują deski wykonane  z kilku warstw tego samego gatunku twardego drewna, gdyż są one dużo bardziej bezpieczne w montażu oraz użytkowaniu niż tradycyjny materiał lity. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż otrzymujemy podłogę niezwykle stabilną i mniej wrażliwa na różnice wilgotności oraz temperatury podczas użytkowania  - mówi  Dariusz Turski, rzeczoznawca Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy i doradca techniczny firmy UZIN

Zobacz: Wykładziny podłogowe – zasady, o których warto pamiętać podczas ich zakupu

Kleje do podłóg drewnianych

REKLAMA

Równie ważny jak wybór podłogi jest dobór odpowiedniego kleju. Nowoczesne rozwiązania w dziedzinie chemii podłogowej są bezpieczne i usprawniają prace instalacyjne. Dają dzięki temu duże możliwości wykonawcom i komfort użytkowania inwestorom. Obecnie, najczęściej do montowania podłóg drewnianych stosowane są kleje dwuskładnikowe.

– W przypadku podłóg gotowych znacznie lepiej sprawdzają się jednak jednoskładnikowe kleje poliuretanowe,. To kleje, które łatwo się rozprowadzają, a ich  pozostałości dają się bezproblemowo usunąć. Dzięki temu proces układania parkietu jest szybki i czysty  – mówi Dariusz Turski.

Podłogi matowe i półmatowe

Od kilku sezonów można zaobserwować modę na podłogi w wykończeniu matowym i półmatowym. Nowością w tej dziedzinie są rozwiązania hybrydowe, łączące w jednym systemie składniki, które do niedawna wzajemnie się wykluczały.

W bardzo prosty sposób możemy wybarwić podłogę a następnie pokryć ją wybranym lakierem, którego poziom połysku jest tak niski, że zapewnia niewidzialne zabezpieczenie powierzchni. W ten sposób otrzymujemy efekt podłogi olejowanej bez potrzeby typowej dla tego typu zabezpieczeń pielęgnacji – informuje Dariusz Turski.

Zobacz:  Najczęściej popełniane błędy podczas użytkowania podłóg drewnianych

Źródło: UZIN

Fot. UZIN
uzin
Fot. UZIN
uzin
Fot. UZIN
uzin
Fot. UZIN
uzin
Fot. UZIN
uzin
Fot. UZIN
uzin
Fot. UZIN
uzin
Fot. UZIN
uzin
Fot. UZIN
uzin
Fot. UZIN
uzin
Fot. UZIN
uzin
Fot. UZIN
uzin
Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

REKLAMA

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

REKLAMA

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

REKLAMA