REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czym jest tynk japoński?

Eksperci Budujesz - Kupujesz
Tynki japońskie można kupić jako suche mieszanki w zestawie z klejem, które rozcieńczamy z wodą i pigmentem nadającym kolor. Fot. Fotolia
Tynki japońskie można kupić jako suche mieszanki w zestawie z klejem, które rozcieńczamy z wodą i pigmentem nadającym kolor. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Tynk japoński to specyficzny rodzaj tapety określany inaczej tapetą płynną lub natryskową. To produkt całkowicie naturalny i ekologiczny. Wykończenie ścian tego typu metodą nada im efektownego wyglądu.

Tynk japoński składa się wyłącznie z naturalnych składników takich jak: jedwab, bawełna, włókna celulozowe lub mineralne, minerały, błyszczyki, brokaty i miki. Tynki japońskie można kupić jako suche mieszanki w zestawie z klejem, które rozcieńczamy z wodą i pigmentem nadającym kolor. Można je nałożyć na wszystkie rodzaje powierzchni. Niwelują nierówności, dodatkowo wyciszają hałas i mają właściwości termoizolacyjne.

REKLAMA

Odpowiednie przygotowanie

Powierzchnia, na którą nakładamy tynk, powinna być dokładnie wysuszona i oczyszczona. Tynk japoński kładziemy w różnych proporcjach w zależności od rodzaju podłoża. W przypadku powierzchni wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych należy użyć jednej warstwy nierozcieńczonego środka gruntującego. Z kolei do pokrycia podłoża o strukturze wapienno-piaskowej należy rozrobić preparat gruntujący z wodą w stosunku 1:1.

Zobacz także:  Jak ułożyć ciekawą mozaikę?

Po pokryciu podłoża pierwszą warstwą należy odczekać 24 godziny, aż powierzchnia będzie sucha.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Powierzchnie ze stali, które łatwo pokrywają się rdzą, trzeba wcześniej pomalować farbą antykorozyjną.

Jak nakładać tynk japoński?

Tynk japoński najlepiej nakładać cienkimi warstwami (do 2 cm). Temperatura w pomieszczeniu powinna być wyższa niż 5°C. Odpowiednim przyrządem do pokrywania powierzchni tynkiem japońskim jest paca lub specjalny pistolet.

Nałożona warstwa preparatu schnie do dwóch dni, w zależności od typu powierzchni i warunków pomieszczenia. Typowe opakowanie tynku japońskiego pokryje 3–4 m2 podłoża.

Zobacz także: Jak samodzielnie tapetować ściany?

Tynk możemy nałożyć sami, ponieważ jest to prosty zabieg. Warto jednak zastanowić się nad pomocą specjalistycznej firmy, która zrobi to profesjonalnie i szybko, co w rezultacie może nas mniej kosztować.

Jak dbać o pomalowane pomieszczenie?

Aby do świeżo pomalowanego pomieszczenia nie dostała się wilgoć, tynk japoński powinniśmy pokryć bezbarwnym lakierem. Pomieszczenia, które są suche i odporne na wilgoć pozostawmy bez lakieru.

Jeśli już pokryliśmy ściany lakierem ochronnym, powinniśmy zadbać o odpowiednią konserwację pomieszczenia – ściany można czyścić zwykłą, wilgotną szmatką. Z kolei suche tynki najlepiej oczyszczać odkurzaczem lub miękką szczotką.

Zaletą tynku japońskiego jest fakt, że można go używać wielokrotnie. Polega to na tym, że zabrudzony tynk po zmoczeniu ściąga się ze ściany, czyści i ponownie nakłada.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

REKLAMA

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

REKLAMA

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA