Inteligentne ogrzewanie i chłodzenie podłogowe – ciepło i oszczędność
REKLAMA
REKLAMA
Droga energia wymusza oszczędności
Oszczędzanie energii to wyzwanie dla nas wszystkich. Na wysokości zadania muszą stanąć nie tylko decydenci, odpowiedzialni za zmiany w systemie zarządzanie dostawami energii, ale także użytkownicy, dla których ważne jest ergonomiczne gospodarstwo domowe. Próbujemy oszczędzać energię na różne sposoby. Według danych, dla 28% brytyjskich konsumentów (oraz odpowiednio dla 25% mieszkańców Hiszpanii, 22% Belgii i Holandii, 20% Niemiec, 13% Włoch i 11% Francji) bezpośrednim rozwiązaniem problemu rosnących kosztów energii jest po prostu wyłączenie ogrzewania.
REKLAMA
Kontrola nad temperaturą w domu z nowoczesną technologią
REKLAMA
Globalny kryzys energetyczny dotarł również do Polski. Jak wynika z badania, aż 63% Polaków jest bardzo zaniepokojonych wzrostem cen energii. Próbujemy radzić sobie z problemem na różne sposoby. 8% badanych – podobnie jak w innych krajach europejskich – po prostu wyłącza ogrzewanie. Tyle samo osób wyłącza ogrzewanie, ale tylko wychodząc z domu. 18% ankietowanych deklaruje, że ich sposobem na oszczędzanie jest obniżanie temperatury w domu, zaś 15% reguluje temperaturę grzania w ciągu dnia.
Właśnie kontrola nad temperaturą w domu jest jednym z efektywniejszych rozwiązań, które często stosuje się w ramach tzw. “inteligentnego domu”. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii kontrolowanie zużycia energii jest dziś najbardziej ergonomiczne i przyjazne wszystkim użytkownikom.
Zużycie energii – jak kontrolować proces?
Wyłączenie ogrzewania – pozwoli zaoszczędzić pieniądze, z całą pewnością spowoduje obniżenie komfortu. Kontrolowanie temperatury poprzez zastosowanie inteligentnego sterowania strefowego może przynieść dużo lepsze efekty.
Regulator może indywidualnie zarządzać maksymalnie ośmioma strefami/pomieszczeniami w domu lub biurze.
Kluczowe cechy dla wszystkich, którzy chcą mieć kontrolę nad temperaturą w swoich domach:
- Efektywna strefowa regulacja temperatury niezależnie, czy steruje ogrzewaniem, czy chłodzeniem
- Sterowanie strefami przewodowo i bezprzewodowo w ramach jednego systemu
- Optymalizacja pracy współpracującego z nim urządzenia (kocioł, pompa ciepła itp.)
“Informacje dotyczące ciągłego wzrostu kosztów energii wciąż dominują w wiadomościach. Jednocześnie stale zaostrzają się normy efektywności, jesteśmy zatem świadkami rewolucji ogarniającej całą branżę grzewczą. Odejście od kotłów gazowych na rzecz pomp ciepła oraz od grzejników na rzecz ogrzewania podłogowego stanowi wyzwanie dla wszystkich.” – wyjaśnia Krzysztof Meinicke, dyrektor ds. produktów, Resideo.
Źródło: Resideo
REKLAMA
REKLAMA