REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Inteligentne ogrzewanie i chłodzenie podłogowe – ciepło i oszczędność

jak ucieka ciepło?
jak ucieka ciepło?
Źródło zewnętrzne

REKLAMA

REKLAMA

Odpowiednia temperatura w domu to gwarancja komfortu jego mieszkańców. W ostatnich latach za sprawą gwałtownego wzrostu cen energii coraz częściej zastanawiamy się jednak, czy wybrać ciepło w domu, czy zadbać o koszty.

Droga energia wymusza oszczędności 

Oszczędzanie energii to wyzwanie dla nas wszystkich. Na wysokości zadania muszą stanąć nie tylko decydenci, odpowiedzialni za zmiany w systemie zarządzanie dostawami energii, ale także użytkownicy, dla których ważne jest ergonomiczne gospodarstwo domowe. Próbujemy oszczędzać energię na różne sposoby. Według danych, dla 28% brytyjskich konsumentów (oraz odpowiednio dla 25% mieszkańców Hiszpanii, 22% Belgii i Holandii, 20% Niemiec, 13% Włoch i 11% Francji)  bezpośrednim rozwiązaniem problemu rosnących kosztów energii jest po prostu wyłączenie ogrzewania. 

REKLAMA

Kontrola nad temperaturą w domu z nowoczesną technologią 

REKLAMA

Globalny kryzys energetyczny dotarł również do Polski. Jak wynika z badania, aż 63% Polaków jest bardzo zaniepokojonych wzrostem cen energii. Próbujemy radzić sobie z problemem na różne sposoby. 8% badanych – podobnie jak w innych krajach europejskich – po prostu wyłącza ogrzewanie. Tyle samo osób wyłącza ogrzewanie, ale tylko wychodząc z domu. 18% ankietowanych deklaruje, że ich sposobem na oszczędzanie jest obniżanie temperatury w domu, zaś 15% reguluje temperaturę grzania w ciągu dnia.

Właśnie kontrola nad temperaturą w domu jest jednym z efektywniejszych rozwiązań, które często stosuje się w ramach tzw. “inteligentnego domu”. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii kontrolowanie zużycia energii jest dziś najbardziej ergonomiczne i przyjazne wszystkim użytkownikom. 

Zużycie energii – jak kontrolować proces?

Wyłączenie ogrzewania – pozwoli zaoszczędzić pieniądze, z całą pewnością spowoduje obniżenie komfortu. Kontrolowanie temperatury poprzez zastosowanie inteligentnego sterowania strefowego może przynieść dużo lepsze efekty.

Regulator może indywidualnie zarządzać maksymalnie ośmioma strefami/pomieszczeniami w domu lub biurze. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kluczowe cechy dla wszystkich, którzy chcą mieć kontrolę nad temperaturą w swoich domach:

  • Efektywna strefowa regulacja temperatury niezależnie, czy steruje ogrzewaniem, czy chłodzeniem
  • Sterowanie strefami przewodowo i bezprzewodowo w ramach jednego systemu
  • Optymalizacja pracy współpracującego z nim urządzenia (kocioł, pompa ciepła itp.)

“Informacje dotyczące ciągłego wzrostu kosztów energii wciąż dominują w wiadomościach. Jednocześnie stale zaostrzają się normy efektywności, jesteśmy zatem świadkami rewolucji ogarniającej całą branżę grzewczą. Odejście od kotłów gazowych na rzecz pomp ciepła oraz od grzejników na rzecz ogrzewania podłogowego stanowi wyzwanie dla wszystkich.” – wyjaśnia Krzysztof Meinicke, dyrektor ds. produktów, Resideo.

Źródło: Resideo

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zdolność kredytowa Polaków w maju 2024 r. Kto ile może pożyczyć na mieszkanie? Co dalej w latach 2024-2026? Będą podwyżki i tańsze kredyty?

Zdolność kredytowa w przypadku kredytów hipotecznych (mieszkaniowych) jest w maju 2024 r. wyższa niż pod koniec 2021 roku, czyli przed serią podwyżek stóp procentowych. Jest tak mimo, iż aktualne oprocentowanie kredytów jest 2-3 razy wyższe niż niecałe 3 lata temu. Tak wynika z danych zebranych przez HREIT. Tak pozytywna sytuacja dla potencjalnych kredytobiorców wynika przede wszystkim ze wzrostu wynagrodzeń.

Stal koroduje a materiały kompozytowe nie. W czym jeszcze są lepsze od tradycyjnych materiałów?

W dziedzinach takich jak inżynieria, budownictwo czy projektowanie, materiały kompozytowe zrewolucjonizowały sposób, w jaki myślimy o wytrzymałości, lekkości i trwałości konstrukcji. Te niezwykłe cechy czynią je jednymi z coraz powszechniej stosowanych materiałów, wykorzystywanych z powodzeniem w wielu branżach. Co warto o nich wiedzieć i dlaczego są tak wyjątkowe? O tym poniżej.

Nieruchomości w Tajlandii kuszą niską ceną, ale jest pewien haczyk

Nieruchomości za granicą stają się coraz bardziej pożądane. To z jednej strony inwestycja, a z drugiej własne miejsce na urlop. Jednym z popularniejszych krajów do zakupu nieruchomości jest Tajlandia. 

Jakie udogodnienia cenią mieszkańcy i poszukują ich nabywcy nowych mieszkań od deweloperów

Oceniając przydatność rozwiązań funkcjonalnych stosowanych na osiedlach mieszkaniowych, Polacy na równi z zaawansowanymi innowacjami z obszaru automatyki mieszkaniowej cenią prostsze elementy poprawiające komfort codziennego życia, np. filtry zmiękczające i uzdatniające wodę czy stojaki rowerowe. Deweloperzy biorą to coraz częściej pod uwagę budując nowe osiedla.

REKLAMA

Wsparcie na wymianę dachów z azbestem. Masz czas do 30 września 2025 r.

Rolnicy zyskają dodatkowe 6 miesięcy na wymianę pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. 

Skąd deweloperzy biorą pieniądze

Jak deweloperzy finansują inwestycje mieszkaniowe? Czy korzystają ze środków własnych, finansowania bankowego czy wchodzą w partnerstwo inwestycyjne? 

Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

REKLAMA

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

REKLAMA