REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Dom weselny dobrym pomysłem na biznes?/ fot. Fotolia
Dom weselny dobrym pomysłem na biznes?/ fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

O dużym obłożeniu domów weselnych przekonał się chyba każdy, kto brał lub planuje wciąć w przyszłości ślub. Bardzo często sale weselne trzeba rezerwować na rok z wyprzedzeniem, a zdarzają się przypadki jeszcze dłuższego oczekiwania. Jest to dobra wiadomość dla osób, które planują zainwestować w ten biznes. 

W cieplejszych miesiącach można zauważyć wzmożoną aktywność ceremonii ślubnych. Nieodłącznym elementem zaślubin są oczywiście wesela, zazwyczaj organizowane w specjalnie do tego przeznaczonych obiektach. Mimo funkcjonowania na rynku stosunkowo dużej liczby sal weselnych, wiele z nich ma pozajmowane terminy na wiele miesięcy, a nawet lat. Przekonują się o tym osoby, które zamierzają się pobrać, gdy tak naprawdę do dostępności obiektu muszą dostosowywać organizację całej uroczystości.

REKLAMA

Zobacz: Jakich mieszkań szukają Polacy?

Niesłabnąca popularność domów weselnych przyciąga coraz więcej osób zainteresowanych tym biznesem. Główną przeszkodą jest jednak koszt całego przedsięwzięcia. - Zarówno budowa, jak i zakup gotowego obiektu wiąże się z poniesieniem znacznego nakładu finansowego, którego kwoty idą w miliony złotych. Stopa zwrotu z dobrze prosperującego obiektu jest jednak na tyle atrakcyjna, że nie brakuje chętnych na ten biznes. – Ocenia Agata Polińska z serwisu Otodom.

Odpowiednia lokalizacja kluczem do sukcesu

REKLAMA

Wybór odpowiedniej lokalizacji sali weselnej może zaważyć o końcowym sukcesie. W tym przypadku chodzi głównie o sprawdzenie liczebności konkurencyjnych działalności na danym obszarze oraz różnorodności ich ofert. Duże zagęszczenie sal weselnych skutkuje niższym obłożeniem oraz stwarza większe trudności w przebiciu się ze swoim biznesem.

Sale weselne udostępniają swój cennik od przysłowiowego talerza. Stawki są bardzo różne, od 100 do kilkuset złotych za osobę, jest to uzależnione od lokalizacji, menu, dodatkowych atrakcji, a także renomy obiektu. Szacuje się jednak, że średni zysk sali weselnej na 200 osób powinien wynosić około 10 tys. zł od przyjęcia weselnego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dom (nie tylko) weselny

Warto zauważyć, że domy weselne stają się coraz bardziej wszechstronne. Oprócz organizacji wesel, mają w swoim repertuarze także inne uroczystości, jak komunie, bale sylwestrowe, urodziny, a także szkolenia. Często też tego typu obiekty w pozostałej części tygodnia funkcjonują jako pensjonaty (o ile w budynku są miejsca noclegowe)  i restauracje, co przynosi dodatkowy zysk.

Należy mieć na względzie, że wraz z otwarciem działalności obiekt może nie cieszyć się dużym zainteresowaniem. Do tego potrzebny jest odpowiedni marketing oraz wyrobienie sobie renomy. Także sam właściciel i zarządzający obiektem powinni ciągle podnosić swoje kwalifikacje. Do tego potrzebne są różne szkolenia oraz udział w eventach i targach ślubnych.

Przykłady ofert sprzedaży domów weselnych w serwisie Otodom

Lokalizacja

Powierzchnia

Cena

Opis

Malbork

1237 m2

3 700 000 zł

Obiekt noclegowo-gastronomiczny z salą weselną na 180 osób oraz 23 pokojami.

Nadarzyn

1000 m2

3 490 000 zł

W pełni wyposażony obiekt z salą weselną, zapleczem gastronomicznym, magazynem oraz 4 pokojami noclegowymi.

Łódź

747 m2

2 700 000 zł

Obiekt, w którym znajdują się 2 sale weselne: 150 m2 i 230 m2 wraz z pomieszczeniami gospodarczymi.

Radom

600 m2

2 100 000 zł

Dom weselny z wyposażoną salą i zapleczem gastronomicznym. Dodatkowo w obiekcie jest 5 pokoi noclegowych.

Źródło: Otodom.pl

Beata Kowalewska, serwis Otodom.pl

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Emmerson Realty S.A.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

REKLAMA

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

Wynajem nieruchomości: Jak zacząć inwestować mimo wysokich barier wejścia?

Wynajem nieruchomości to dla wielu osób atrakcyjna forma inwestowania i ochrony kapitału przed inflacją. Jednak wysokie ceny mieszkań i złożone procedury odstraszają początkujących inwestorów. Jak pokonać przeszkody i skutecznie wejść na rynek wynajmu, nawet przy ograniczonym kapitale?

REKLAMA

Komunikat Prezesa GUS: Wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa

W czwartek, 9 stycznia 2025 r. GUS rozesłał komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego określający wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa.

Innowacyjne rozwiązania w budowie osiedli w dobie zmian klimatycznych

Jakie innowacyjne rozwiązania w nowych inwestycjach mieszkaniowych pomagają radzić sobie z ulewami i podtopieniami? Jak skutecznie zarządzać wodami opadowymi w miastach, by minimalizować wpływ zmian klimatycznych? Jakie zmiany w budownictwie oraz wykorzystanie nowych technologii mogą uczynić miasta bardziej odpornymi na ekstremalne zjawiska pogodowe?

REKLAMA