REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dom weselny dobrym pomysłem na biznes?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Dom weselny dobrym pomysłem na biznes?/ fot. Fotolia
Dom weselny dobrym pomysłem na biznes?/ fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

O dużym obłożeniu domów weselnych przekonał się chyba każdy, kto brał lub planuje wciąć w przyszłości ślub. Bardzo często sale weselne trzeba rezerwować na rok z wyprzedzeniem, a zdarzają się przypadki jeszcze dłuższego oczekiwania. Jest to dobra wiadomość dla osób, które planują zainwestować w ten biznes. 

W cieplejszych miesiącach można zauważyć wzmożoną aktywność ceremonii ślubnych. Nieodłącznym elementem zaślubin są oczywiście wesela, zazwyczaj organizowane w specjalnie do tego przeznaczonych obiektach. Mimo funkcjonowania na rynku stosunkowo dużej liczby sal weselnych, wiele z nich ma pozajmowane terminy na wiele miesięcy, a nawet lat. Przekonują się o tym osoby, które zamierzają się pobrać, gdy tak naprawdę do dostępności obiektu muszą dostosowywać organizację całej uroczystości.

REKLAMA

Zobacz: Jakich mieszkań szukają Polacy?

Niesłabnąca popularność domów weselnych przyciąga coraz więcej osób zainteresowanych tym biznesem. Główną przeszkodą jest jednak koszt całego przedsięwzięcia. - Zarówno budowa, jak i zakup gotowego obiektu wiąże się z poniesieniem znacznego nakładu finansowego, którego kwoty idą w miliony złotych. Stopa zwrotu z dobrze prosperującego obiektu jest jednak na tyle atrakcyjna, że nie brakuje chętnych na ten biznes. – Ocenia Agata Polińska z serwisu Otodom.

Odpowiednia lokalizacja kluczem do sukcesu

REKLAMA

Wybór odpowiedniej lokalizacji sali weselnej może zaważyć o końcowym sukcesie. W tym przypadku chodzi głównie o sprawdzenie liczebności konkurencyjnych działalności na danym obszarze oraz różnorodności ich ofert. Duże zagęszczenie sal weselnych skutkuje niższym obłożeniem oraz stwarza większe trudności w przebiciu się ze swoim biznesem.

Sale weselne udostępniają swój cennik od przysłowiowego talerza. Stawki są bardzo różne, od 100 do kilkuset złotych za osobę, jest to uzależnione od lokalizacji, menu, dodatkowych atrakcji, a także renomy obiektu. Szacuje się jednak, że średni zysk sali weselnej na 200 osób powinien wynosić około 10 tys. zł od przyjęcia weselnego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dom (nie tylko) weselny

Warto zauważyć, że domy weselne stają się coraz bardziej wszechstronne. Oprócz organizacji wesel, mają w swoim repertuarze także inne uroczystości, jak komunie, bale sylwestrowe, urodziny, a także szkolenia. Często też tego typu obiekty w pozostałej części tygodnia funkcjonują jako pensjonaty (o ile w budynku są miejsca noclegowe)  i restauracje, co przynosi dodatkowy zysk.

Należy mieć na względzie, że wraz z otwarciem działalności obiekt może nie cieszyć się dużym zainteresowaniem. Do tego potrzebny jest odpowiedni marketing oraz wyrobienie sobie renomy. Także sam właściciel i zarządzający obiektem powinni ciągle podnosić swoje kwalifikacje. Do tego potrzebne są różne szkolenia oraz udział w eventach i targach ślubnych.

Przykłady ofert sprzedaży domów weselnych w serwisie Otodom

Lokalizacja

Powierzchnia

Cena

Opis

Malbork

1237 m2

3 700 000 zł

Obiekt noclegowo-gastronomiczny z salą weselną na 180 osób oraz 23 pokojami.

Nadarzyn

1000 m2

3 490 000 zł

W pełni wyposażony obiekt z salą weselną, zapleczem gastronomicznym, magazynem oraz 4 pokojami noclegowymi.

Łódź

747 m2

2 700 000 zł

Obiekt, w którym znajdują się 2 sale weselne: 150 m2 i 230 m2 wraz z pomieszczeniami gospodarczymi.

Radom

600 m2

2 100 000 zł

Dom weselny z wyposażoną salą i zapleczem gastronomicznym. Dodatkowo w obiekcie jest 5 pokoi noclegowych.

Źródło: Otodom.pl

Beata Kowalewska, serwis Otodom.pl

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Emmerson Realty S.A.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ceny materiałów budowlanych coraz bardziej stabilne, zachęcają do remontów i budowy nowych domów

Zapowiadana kolejna fala podwyżek cen materiałów budowlanych nie nadchodzi. Głównie dlatego, że spodziewany boom w budownictwie odsuwa się w czasie. Ceny materiałów budowlanych są więc stabilne a nawet notują niewielki spadek. To oznacza, że wciąż jest dobry czas na remonty lub rozpoczęcie budowy nowego domu.

Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

REKLAMA

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA