REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Mieszkania na wynajem. W Lublinie buduje się osiedle na prawie 400 mieszkań

Oddanie do użytku nowego osiedla planowane jest na koniec 2025 r.
Oddanie do użytku nowego osiedla planowane jest na koniec 2025 r.
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Mieszkania na wynajem powstają na osiedlu budowanym na terenach dawnej cukrowni w Lublinie. Łącznie zostanie wybudowanych prawie 400 mieszkań na wynajem. Oddanie do użytku nowego osiedla planowane jest na koniec 2025 r. To pierwsza w Lublinie inwestycja PRS (Private Rented Sector).

Mieszkania na wynajem znajdą się w trzech blokach, których budowa rozpoczęła się na miejscu dawnej cukrowni przy ul. Krochmalnej w Lublinie. Budynki te pomieszczą 388 mieszkań, głównie trzy i dwupokojowych, ale też kawalerek i lokali czteropokojowych. Na parterach powstanie 20 lokali usługowych. „Łącznie będzie to ponad 21 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Przewidziano ponad 400 miejsc postojowych w garażu podziemnym” – podała spółka PFR Nieruchomości, która realizuje inwestycję.

REKLAMA

Mieszkania na wynajem będę gotowe w końcu 2025 r. 

REKLAMA

Prace nad budynkami A i B rozpoczęły się z początkiem sierpnia, a grunty pod budynek C są na etapie porządkowania i wyburzania istniejących budynków. „Termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie zaplanowano na koniec 2025 r.” – przekazała spółka.

Osiedle przy Krochmalnej to pierwsza inwestycja PRS (Private Rented Sector) w Lublinie, która – według inwestora – da początek rozwojowi profesjonalnego rynku najmu mieście i znacząco wpłynie na rewitalizację poprzemysłowych terenów. 

Osiedle mieszkań na wynajem impulsem do rozwoju okolicy

REKLAMA

Prezes PFR Nieruchomości Wojciech Caruk twiedzi, że okolice ul. Krochmalnej mają ogromny potencjał, który nie został do tej pory wykorzystany. „Naszym celem jest dostarczenie wysokiej jakości budownictwa, które spełni potrzeby mieszkaniowe lokalnej społeczności, zapewniając wygodę oraz dostęp do różnorodnych przestrzeni i usług” – wskazał dodając, że budowa nowego osiedla będzie impulsem do rozwoju okolicy i przywrócenia jej atrakcyjności w oczach samych mieszkańców Lublina.

Za projekt architektoniczno-urbanistyczny osiedla odpowiada pracownia Stelmach i Partnerzy. Właściciel biura Bolesław Stelmach wyjaśnia, że osiedle powstaje w byłej dzielnicy przemysłowej na terenie, który po procesie zanikania obiektów produkcyjnych był dosyć zaniedbany. „Budowa nowego dworca metropolitalnego, który znajduje się naprzeciw dworca PKP, sąsiadującego z osiedlem budowanym przez PFR Nieruchomości, spowodowała znaczny wzrost potencjału tego rejonu” – zaznacza.

***

Spółka PFR Nieruchomości jest odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego – Funduszu Sektora Mieszkań na Wynajem i Funduszu Sektora Mieszkań dla Rozwoju i posiada około 7,5 tysiąca mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 40 lokalizacjach w całej Polsce. Inwestycje realizowane są m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Łodzi, Toruniu, Radomiu, Wałbrzychu i Świdniku. Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju wspierającej zrównoważony rozwój kraju poprzez realizację ważnych projektów inwestycyjnych.

(PAP)

Autopromocja
Oprac. Piotr T. Szymański

REKLAMA

Źródło: PAP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(1)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • Grazyna
    2023-09-08 12:14:22
    Nie mam żadnych zastrzeżeń po współpracy z Home Group Black. Ich inwestycje są solidne, a obsługa klienta zawsze chętna do pomocy. Polecam jeśli szukacie na śląsku czegos
    0
QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sprzedaż ogródka działkowego – ceny, umowa, formalności, PCC i podatek dochodowy

W Polsce jest prawie milion ogródków działkowych działających na podstawie ustawy z 13 grudnia 2013 r. o rodzinnych ogrodach działkowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2021 r. poz. 1073). Z roku na rok ich ceny rosną. Sprawdźmy więc jakie formalności towarzyszą sprzedaży takiego ogródka i czy trzeba zapłacić od sprzedaży pcc i podatek dochodowy.

Echmea wstęgowata – efektowna i łatwa w uprawie roślina doniczkowa. Czyści powietrze i kwitnie raz w życiu

Echmea wstęgowata, to ciekawa roślina doniczkowa bez specjalnych wymagań, która dodatkowo potrafi oczyszczać powietrze w naszym mieszkaniu z formaldehydu. Kwitnie tylko raz w życiu (ale za to długo i efektownie) a po przekwitnieniu wytwarza 2-3 nowe rozety, które można przesadzić do oddzielnych doniczek i cykl życia zaczyna się na nowo. Młode rozety zakwitają po ok. 2 latach.

Podatek od nieruchomości 2023/2024 – kto płaci podatek od mieszkania i gruntu, ile, kiedy, jakie deklaracje i informacje trzeba składać?

Kto ma obowiązek płacić podatek od nieruchomości? Za co płaci się podatek od nieruchomości? Ile wynosi podatek od nieruchomości w 2023 roku a ile w 2024 roku? Kiedy trzeba zapłacić ten podatek?

Wrzosy – uprawa w ogrodzie i na balkonie, odmiany

Jak uprawiać wrzosy w ogrodzie, na balkonie i tarasie, by cieszyć się ich urokliwymi kwiatami jesienią? Jaką glebę przygotować pod wrzosy? Czy wrzosy w doniczkach przetrwają zimę na balkonie lub tarasie? Czy wrzosy trzeba przycinać? 

REKLAMA

Windy, parkingi, tereny zielone - co obiecuje program Przyjazne osiedle?

Premier Mateusz Morawiecki w piątek w Strzegomiu mówił o szczegółach programu Przyjazne osiedle. Celem jest podniesienie komfortu życia mieszkańców blokowisk.

Melisa lekarska – uprawa, właściwości zdrowotne. Ekologiczny, pachnący lek z własnego ogrodu

Obok mięty i kilku innych ziół, melisa lekarska ma swoje ważne miejsce w „zestawie obowiązkowym” dobroczynnych, leczniczych roślin, które powinny rosnąć w naszych ogrodach. Uprawa melisy nie jest żadnym problemem, jest niewymagająca, mrozoodporna – sadzimy raz i …. mamy spokój. Nie tylko dlatego, że herbatka ze świeżych liści melisy działa najlepiej na skołatane nerwy. Również z tego powodu, że melisa sama doskonale rozsiewa się po naszym ogrodzie i znajduje sobie dogodne miejsca. 

Jeżówka purpurowa (echinacea purpurea) – uprawa w ogrodzie i właściwości zdrowotne

Bardzo dekoracyjną rośliną ogrodową jest jeżówka purpurowa. Przy okazji jest to zioło, które ma niebagatelne zalety zdrowotne i lecznicze. Jak uprawiać jeżówkę purpurową w ogrodzie i jaki pożytek możemy mieć z niej oprócz uroczych kwiatów?

Ile zapłacisz za kredyt? Sprawdzamy oprocentowanie i marże

Jesienna odwilż — tak obrazowo można by określić sytuację kredytobiorców we wrześniu 2023. U progu jesieni oprocentowanie kredytów wreszcie wyraźnie spadło, oczywiście za sprawą decyzji Rady Polityki Pieniężnej, która po raz pierwszy od jesieni 2021, a więc po dwóch latach, w czasie których stopy procentowe tylko rosły, wreszcie zdecydowała się na ich cięcie —  i to mocno, bo aż o 75 punktów bazowych. Jak kształtują się więc obecnie oprocentowanie kredytów mieszkaniowych i marże? Eksperci portalu GetHome.pl postanowili to sprawdzić.  

REKLAMA

Portal Cen Mieszkań czy uproszczenie procedur budowlanych – na zapowiedziach się skończyło

Ministerstwo Rozwoju i Technologii składało w tym roku wiele deklaracji dotyczących zmian w obszarze mieszkalnictwa. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, które z nich nie doczekały się realizacji.

Dereń jadalny – wspaniałe owoce, łatwa w uprawie roślina. Dlaczego warto posadzić derenia w ogrodzie?

Dereń jadalny, to długowieczny, duży krzew owocowy (może też być prowadzony jako drzewko), który z każdym rokiem zjednuje sobie nowych sympatyków. Jest prawie „bezobsługowy” – jego uprawa jest bardzo łatwa, zadowala się przeciętnymi glebami, z reguły nie atakują go szkodniki i choroby – nie trzeba więc go „pryskać”. Rodzi znakomite, jadalne owoce, zawierające duże ilości witamin i innych prozdrowotnych substancji. Z owoców można robić różne przetwory (konfitury, soki, kompoty, marynaty i jedne z najlepszych nalewek owocowych). Kiszone w solance niedojrzałe owoce derenia były w dawnej Polsce przysmakiem zastępującym oliwki.

REKLAMA