REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Rezydencja Park III w Mielnie

Rezydencja Park Fot. Materiały prasowe
Rezydencja Park Fot. Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Firmus Group rozpoczyna realizację trzeciego etapu inwestycji Rezydencji Park w Mielnie. Budynek powstaje w odległości 200 metrów od Morza Bałtyckiego, w środku parku sosnowego. Architektura będzie nawiązywała do tradycyjnego budownictwa regionalnego domów szachulcowych.

Firmus Group zaczyna trzeci etap kameralnej inwestycji Rezydencja Park. Przygotowania trwały kilka miesięcy, deweloper zapewnił już finansowanie kolejnego etapu inwestycji przy ul. Kopernika w Mielnie. Generalnym wykonawcą jest firma Kuncer Sp. z o.o. z Koszalina. Firmus Group zdecydował się na firmę lokalną, z doświadczeniem, ponieważ bardzo istotnym aspektem w działalności dewelopera jest wspieranie regionalnych przedsiębiorców. Kuncer ma doświadczenie w realizacji inwestycji mieszkaniowych, wielorodzinnych, a także publicznych, sportowych i hotelowo-rekreacyjnych. W swoim dorobku ma m.in. nowy budynek laboratorium Politechniki Koszalińskiej.

REKLAMA

Rezydencja Park Fot. Materiały prasowe

Prace przygotowawcze terenu i pierwsze wbicie łopaty pod budowę Rezydencji Park III rozpoczynają się zgodnie z planowanym terminem. Budowa potrwa niespełna rok. Wraz z rozpoczęciem budowy zostanie także uruchomiona przedsprzedaż apartamentów.

Zobacz także: „Na Fali” w Sopocie na ul. Bohaterów Monte Cassino

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Podpisaliśmy umowę z bankiem i wykonawcą, pracownicy firmy Kuncer wchodzą już na teren budowy i rozpoczynają prace ziemne. Trzeci etap Rezydencji Park jest naturalną kontynuacją tej inwestycji i na tym się nie zakończy, mamy długoterminowe plany na przyszłość mówi Cezary Kulesza, kierownik sprzedaży i marketingu w Firmus Group.

Budynek powstaje przy ul. Kopernika w Mielnie, w sąsiedztwie wcześniej wybudowanych etapów I i II. W Rezydencji znajdzie się 12 apartamentów rozmieszonych na 4 piętrach. Do każdego przynależeć będzie miejsce postojowe. Trzy apartamenty na parterze będą miały prywatne ogrody. Kameralne apartamenty Rezydencji Park, tak jak w przypadku poprzednich etapów, będą wykończane pod klucz, w środku znajdą się jedna lub dwie sypialnie, salon z kuchnią, łazienka i przedpokój. Ich powierzchnie to 39-53 m kw. Przedsprzedaż apartamentów, rozpocznie się niedługo po rozpoczęciu prac i będzie dotyczyć tylko wybranych lokali. Pierwszy i drugi etap inwestycji są już zamieszkane. W drugim etapie do kupienia zostały jeszcze 2 apartamenty.

Zobacz także: Wiślany Mokotów w Warszawie

Plany sprzedażowe Rezydencji Park zostały osiągnięte, wszystko idzie zgodnie z założeniami, stąd decyzja o rozpoczęciu kolejnego etapu już teraz. Był zaplanowany na 2013 rok i pod koniec roku będziemy już w trakcie budowy mówi Cezary Kulesza.

Zobacz także: Inwestycja Na Powiślu w Warszawie

Nawiązanie do nadmorskiego kurortu

REKLAMA

Za projekt inwestycji Rezydencja Park odpowiada biuro architektoniczne Mellon Architekci. Wygląd budynków nawiązuje do tradycji nadmorskiego kurortu. Niegdyś w tym regionie powstawały domy szachulcowe. Charakteryzowały się specyficzną konstrukcją z muru pruskiego. Wzrok przyciągają ciemne deski tworzące kwadraty i trójkąty na białych ścianach domów. Rezydencja Park nawiązuje do charakteru dawnego budownictwa zarówno drewnianymi palami, aranżacją balkonów, podmurówką, jak i skośnymi dachami. Dzięki temu cała inwestycja wygląda atrakcyjnie i dobrze wpisuje się w klimat miejsca.

Z okien Rezydencji Park widać jezioro Jamno, do którego mieszkańcy będą mieli tylko kilka kroków – to odległość zaledwie 100 metrów na południe. 200 m na północ jest już plaża i Morze Bałtyckie. Rezydencja Park jest więc idealną oazą dla niezdecydowanych – czy zamieszkać w otoczeniu sosnowych lasów blisko jeziora, czy przy plaży blisko falującego morza.

Zobacz także: Nowe Ogrody na poznańskich Jeżycach

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kiedy najlepiej siać trawnik?

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

REKLAMA

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

REKLAMA

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

REKLAMA