REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Mieszkania blisko natury – gdzie ich szukać w Poznaniu?

REKLAMA

REKLAMA

Kupujący coraz częściej szukają mieszkania w dobrej cenie, ale też zlokalizowane blisko natury. Deweloperzy dostrzegają ten nowy trend rynkowy i coraz częściej w projektach inwestycji uwzględniają również tereny zielone. Gdzie szukać takich mieszkań w Poznaniu?

Kryzys na rynku nieruchomości spowodował nie tylko lekki spadek cen mieszkań, lecz także wyzwolił w kupujących wyższe oczekiwania wobec nowego M. Chcemy mieszkać wygodnie, blisko ważnych usług oraz ciekawie, czyli w otoczeniu przyrody. Jak zrealizować wszystkie te oczekiwania w jednej nieruchomości?

REKLAMA

Osiedle na Skraju Lasu w Poznaniu Fot. Materiały prasowe

Zobacz także: Rynek mieszkaniowy w Gdańsku

W centrum, ale nad rzeką

W centrum miasta coraz popularniejsze są tereny nadwarciańskie. Inwestycje zlokalizowane w ich pobliżu stwarzają wiele możliwości rekreacyjnych. Imponujące są plany związane z tym obszarem. Cały czas aktualny jest na przykład projekt rewitalizacji Chwaliszewa. Już od kilku lat mówi się o tym, że stare koryto Warty mogłoby zostać przekształcone w elegancki park, który projektem będzie nawiązywał do przepływającej tu jeszcze w latach 50. rzeki. Poznań zyskałby tym samym estetyczne połączenie Starego Miasta z obecnymi nabrzeżami. Dzięki „powrotowi” do rzeki, Chwaliszewo może przekształcić się w elegancką dzielnicę, nasyconą atrakcjami małej architektury, kawiarniami, restauracjami, sklepami i galeriami. W ten sposób wróci na dobre do tkanki miasta, a dzięki swojej wyjątkowej lokalizacji ma szansę stać się nawet jednym z jego centralnych punktów. Sprzyjają temu także inicjatywy kulturalne, takie jak na przykład Kontener Art, gdzie regularnie odbywają się wystawy sztuki i pokazy kina niezależnego. W taki trend wpisują się także deweloperzy, którzy w tym rejonie już od kilku lat realizują inwestycje o charakterze apartamentowym. Jednym z takich obiektów jest na przykład Nowa Sienna – imponujący wielkością budynek zlokalizowany przy samym nabrzeżu Warty.

Zobacz także: W jakich warunkach mieszkają Polacy?

Nieopodal Żurawińca

REKLAMA

„W zielone” grają też deweloperzy realizujący inwestycje w północnej części Poznania. „Pod Klonami”, „Na Skraju Lasu” czy „Ogrody Różane”, to tylko przykładowe nazwy powstających tam osiedli. O ekologicznym charakterze tej części miasta decyduje bliskość Rezerwatu Żurawiniec, Lasu Piątkowskiego i niezabudowanych terenów Moraska. Szczególnie atrakcyjne są tereny przylegające do Rezerwatu Żurawiniec, który znany jest ze swojej unikalnej przyrody. Co ważne, w lipcu ubiegłego roku uchwalono dla terenów przylegających do Rezerwatu plan zagospodarowania przestrzennego, który zabrania budowania jakichkolwiek obiektów na tym obszarze. Dzięki temu w otulinie Rezerwatu nie powstaną kolejne domy i nowe budynki wielolokalowe. Zdaniem specjalistów ochroni to ten zielony zakątek miasta przed degradacją.

– Dla osób szukających mieszkania bliskość Żurawińca jest bardzo cenna. Trzeba mieć jednak świadomość, że nowe obiekty lokowane w obrębie samego kompleksu leśnego (były takie plany), bezpowrotnie zmieniłyby charakter tego cennego obszaru i pozbawiłyby okolicznych mieszkańców tej enklawy ciszy i zieleni – ocenia Łukasz Ferchmin, menedżer ds. rozwoju w firmie OKRE Development, która w niedalekim sąsiedztwie Rezerwatu Żurawiniec, przy ul. Jasna Rola, realizuje trzy budynki wielorodzinne o nazwie Osiedle Na Skraju Lasu.

Zobacz także: Rynek nieruchomości w Krakowie

Zielone zakątki

Osoby szukające lokum pod kątem możliwości rekreacyjnych otoczenia, często spoglądają także na Grunwald, Ławicę i okolice Lasu Marcelińskiego, który słusznie kojarzy się z ciągami spacerowymi i zróżnicowanymi ścieżkami rowerowymi. W jego otoczeniu powstaje szereg inwestycji mieszkaniowych. Jedną z największych jest kompleks Marcelin realizowany przez Atanera. Dużo buduje się także w okolicach ulicy Złotowskiej na Ławicy oraz w sąsiedztwie Osiedla Bajkowego.

Zielonym zakątkiem na mapie miasta są też z pewnością Ogrody i przylegające do tej dzielnicy tereny wokół jeziora Rusałka. Od strony Poznania trudno jednak znaleźć nowe inwestycje w tej lokalizacji. Szukając innych ekologicznych miejsc warto także sprawdzić, co obecnie budowane jest w pobliżu Malty lub Cytadeli.

Źródło: Materiały prasowe

Zobacz także: Gdzie szukać tanich mieszkań w Krakowie?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Dlaczego liście drzew zmieniają kolor i opadają?

    Pod koniec września możemy zaobserwować zjawisko przebarwiania się liści z różnych odcieni zieloni na całą paletę odcieni żółci, barwy pomarańczowej i czerwieni. Nasila się ono w październiku, aby zakończyć się z początkiem listopada, kiedy to z drzew spadną już wszystkie liście. Dlaczego tak się dzieje?

    Coraz więcej Polaków kupuje mieszkanie. Czy opłaca się jeszcze wynajmować?

    Zakup czy wynajem? Na rynku nieruchomości jest ostatnio duże poruszenie. Program Kredyt 2% przyczynił się do wzrostu sprzedaży mieszkań. Do tego dochodzi brak podatku PCC przy zakupie pierwszego mieszkania z rynku wtórnego. Czy w tej sytuacji wynajem mieszkania wciąż się opłaca? 

    Pogoda na weekend 22-24 września. IMGW: nadchodzi zimny front, od niedzieli znowu zmiana. Po weekendzie wraca lato?

    W piątek po południu zacznie do Polski wkraczać front atmosferyczny, który od zachodu będzie nam psuł piękną aurę. Sobota będzie najbrzydsza w tym weekendzie - z deszczem i trochę niższymi temperaturami. W niedzielę wraca już wyż, a więc słońce i piękna pogoda - powiedział w rozmowie z PAP rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

    Polacy na potęgę biorą kredyty mieszkaniowe

    Wyraźny wzrost na rynku kredytów hipotecznych. W II kwartale Polacy zaciągnęli je na 11 mld zł, ale wielu z nich wstrzymywało się z wnioskami do wejścia w życie w lipcu 2-proc. kredytu na pierwsze mieszkanie. Inni klienci, zainteresowani mieszkaniami z rynku wtórnego, czekali na jeszcze jedną korzystną zmianę – od 1 września od takiej transakcji nie trzeba płacić podatku od czynności cywilnoprawnych. 

    REKLAMA

    Ile trzeba zapłacić deweloperowi za mieszkanie trzypokojowe we wrześniu 2023 roku?

    Ile kosztują aktualnie najtańsze nowe mieszkania trzypokojowe? W jakim metrażu? W których inwestycjach można je znaleźć? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.                       

    Akustyka mieszkania i domu. Jak odizolować się od dźwięków z zewnątrz?

    Badania naukowe dowodzą, że życie w hałasie bardzo negatywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego coraz ważniejszym czynnikiem przy wyborze mieszkania jest jego akustyka. Eksperci wskazują, że ochrona przed dźwiękiem zależy od samego projektu inwestycji, rodzaju zastosowanych materiałów czy poprawnego wykonania obiektu.

    Bezpieczny Kredyt 2 proc. bije rekordy popularności. Kiedy zabraknie pieniędzy?

    Polacy zdążyli już pożyczyć na zakup mieszkań w ramach programu „Bezpieczny Kredyt 2%” blisko 3,7 mld złotych – tyle . I to w 11 tygodni! Popyt znacznie przekracza wstępne rządowe szacunki i to nie tylko te przewidziane na pierwsze tygodnie, ale na cały 2023 rok. Czy pieniędzy na ten program starczy do wiosny 2024 roku?

    Instalacje wodne w domu - jak ustrzec się legionelli? Na czym polega dezynfekcja termiczna?

    Problemy z występowaniem bakterii Legionella w instalacjach wody użytkowej występował już wcześniej w Polsce, ale ostatnio mamy więcej takich przypadków. Jednym z głównych powodów może być obniżanie temperatury w instalacjach ciepłej wody użytkowej aby ograniczyć koszty. Dlaczego właściwa temperatura w instalacji wodnej ma kluczowe znaczenie w walce z legionellą? Jak dezynfekować instalacje wodne i jak o nie dbać? Wyjaśnia Sebastian Brzoza, Dyrektor Działu Aplikacji i Wsparcia Technicznego z Danfoss Poland.

    REKLAMA

    Dziś wynajem mieszkania to nie konieczność tylko życiowa decyzja?

    Już nie tylko studenci szukają mieszkań na wynajem. Wiele rodzin wynajmuje mieszkanie z wyboru, bo w razie zmiany pracy, łatwo można zmienić też lokum. Poważną siłę stanowią imigranci zarobkowi. Czy bardziej opłaca się wynajmować niż kupić? 

    Trawnik jesienią – kiedy ostatnie koszenie przed zimą, nawożenie, pielęgnacja

    Kończy się lato, dni stają się krótsze, a noce coraz chłodniejsze i mimo, że jeszcze nawet nie nadeszła kalendarzowa jesień, to perspektywa zimy staje się coraz wyraźniejsza. Jak zatem pielęgnować trawnik jesienią, czym nawozić, kiedy skosić ostatni raz i jak zabezpieczyć go przed zimą?

    REKLAMA