REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Mieszkania blisko natury – gdzie ich szukać w Poznaniu?

Osiedle na Skraju Lasu w Poznaniu Fot. Materiały prasowe
Osiedle na Skraju Lasu w Poznaniu Fot. Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Kupujący coraz częściej szukają mieszkania w dobrej cenie, ale też zlokalizowane blisko natury. Deweloperzy dostrzegają ten nowy trend rynkowy i coraz częściej w projektach inwestycji uwzględniają również tereny zielone. Gdzie szukać takich mieszkań w Poznaniu?

Kryzys na rynku nieruchomości spowodował nie tylko lekki spadek cen mieszkań, lecz także wyzwolił w kupujących wyższe oczekiwania wobec nowego M. Chcemy mieszkać wygodnie, blisko ważnych usług oraz ciekawie, czyli w otoczeniu przyrody. Jak zrealizować wszystkie te oczekiwania w jednej nieruchomości?

REKLAMA

Osiedle na Skraju Lasu w Poznaniu Fot. Materiały prasowe

Zobacz także: Rynek mieszkaniowy w Gdańsku

W centrum, ale nad rzeką

W centrum miasta coraz popularniejsze są tereny nadwarciańskie. Inwestycje zlokalizowane w ich pobliżu stwarzają wiele możliwości rekreacyjnych. Imponujące są plany związane z tym obszarem. Cały czas aktualny jest na przykład projekt rewitalizacji Chwaliszewa. Już od kilku lat mówi się o tym, że stare koryto Warty mogłoby zostać przekształcone w elegancki park, który projektem będzie nawiązywał do przepływającej tu jeszcze w latach 50. rzeki. Poznań zyskałby tym samym estetyczne połączenie Starego Miasta z obecnymi nabrzeżami. Dzięki „powrotowi” do rzeki, Chwaliszewo może przekształcić się w elegancką dzielnicę, nasyconą atrakcjami małej architektury, kawiarniami, restauracjami, sklepami i galeriami. W ten sposób wróci na dobre do tkanki miasta, a dzięki swojej wyjątkowej lokalizacji ma szansę stać się nawet jednym z jego centralnych punktów. Sprzyjają temu także inicjatywy kulturalne, takie jak na przykład Kontener Art, gdzie regularnie odbywają się wystawy sztuki i pokazy kina niezależnego. W taki trend wpisują się także deweloperzy, którzy w tym rejonie już od kilku lat realizują inwestycje o charakterze apartamentowym. Jednym z takich obiektów jest na przykład Nowa Sienna – imponujący wielkością budynek zlokalizowany przy samym nabrzeżu Warty.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: W jakich warunkach mieszkają Polacy?

Nieopodal Żurawińca

REKLAMA

„W zielone” grają też deweloperzy realizujący inwestycje w północnej części Poznania. „Pod Klonami”, „Na Skraju Lasu” czy „Ogrody Różane”, to tylko przykładowe nazwy powstających tam osiedli. O ekologicznym charakterze tej części miasta decyduje bliskość Rezerwatu Żurawiniec, Lasu Piątkowskiego i niezabudowanych terenów Moraska. Szczególnie atrakcyjne są tereny przylegające do Rezerwatu Żurawiniec, który znany jest ze swojej unikalnej przyrody. Co ważne, w lipcu ubiegłego roku uchwalono dla terenów przylegających do Rezerwatu plan zagospodarowania przestrzennego, który zabrania budowania jakichkolwiek obiektów na tym obszarze. Dzięki temu w otulinie Rezerwatu nie powstaną kolejne domy i nowe budynki wielolokalowe. Zdaniem specjalistów ochroni to ten zielony zakątek miasta przed degradacją.

– Dla osób szukających mieszkania bliskość Żurawińca jest bardzo cenna. Trzeba mieć jednak świadomość, że nowe obiekty lokowane w obrębie samego kompleksu leśnego (były takie plany), bezpowrotnie zmieniłyby charakter tego cennego obszaru i pozbawiłyby okolicznych mieszkańców tej enklawy ciszy i zieleni – ocenia Łukasz Ferchmin, menedżer ds. rozwoju w firmie OKRE Development, która w niedalekim sąsiedztwie Rezerwatu Żurawiniec, przy ul. Jasna Rola, realizuje trzy budynki wielorodzinne o nazwie Osiedle Na Skraju Lasu.

Zobacz także: Rynek nieruchomości w Krakowie

Zielone zakątki

Osoby szukające lokum pod kątem możliwości rekreacyjnych otoczenia, często spoglądają także na Grunwald, Ławicę i okolice Lasu Marcelińskiego, który słusznie kojarzy się z ciągami spacerowymi i zróżnicowanymi ścieżkami rowerowymi. W jego otoczeniu powstaje szereg inwestycji mieszkaniowych. Jedną z największych jest kompleks Marcelin realizowany przez Atanera. Dużo buduje się także w okolicach ulicy Złotowskiej na Ławicy oraz w sąsiedztwie Osiedla Bajkowego.

Zielonym zakątkiem na mapie miasta są też z pewnością Ogrody i przylegające do tej dzielnicy tereny wokół jeziora Rusałka. Od strony Poznania trudno jednak znaleźć nowe inwestycje w tej lokalizacji. Szukając innych ekologicznych miejsc warto także sprawdzić, co obecnie budowane jest w pobliżu Malty lub Cytadeli.

Źródło: Materiały prasowe

Zobacz także: Gdzie szukać tanich mieszkań w Krakowie?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

REKLAMA

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

REKLAMA

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

REKLAMA