REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy wiesz jak drukować taniej?

REKLAMA

Drukarki choć same w sobie nie są wcale drogie to kupując je warto zachować ostrożność. Producenci dawno temu spostrzegli że materiały eksploatacyjne od których uzależnia się ich klient to prawdziwa żyła złota. Każdy chciałby drukować taniej, zastanówmy się więc czy dalej drukować na oryginalnych materiałach czy może jednak pokusić się na zamienniki.

Zasobniki z atramentem Oryginale zasobniki atramentowe to koszmar każdego posiadacza drukarki. Za pojemnik z kilkoma mililitrami zapłacić musimy od kilkudziesięciu do ponad stu złotych. Jeśli mamy taką drukarkę skazani jesteśmy na atrament. Jedyne co możemy zrobić to poszukać dobrych materiałów zamiennych.

REKLAMA

Producenci oryginalnych zasobników zarabiają krocie, dla użytkowników drukujących dużo przewidziane są specjalne promocje przy kupnie całych pakietów – to jednak nie ratuje sytuacji. Na szczęście w sklepach komputerowych dostępne są także zamienniki. Są one produkowane przez niezależne firmy (najczęściej wykorzystują one zużyte zbiorniki producenta). Active Jet, Black Point, Calidad, InkTec czy Rainbow to najpopularniejsze z nich. Oszczędność przy zakupie zamiennika jest widoczna gołym okiem – i sięgają nawet 70%.

Drugi sposób na obniżenie kosztów druku to samodzielne napełnianie zasobników. W sprzedaży dostępne są specjalne zestawy do napełniania kartridży różnego typu.

Ostatnia deska ratunku to systemy stałego podawania atramentu. Zapewniają one największą oszczędność lecz przeznaczone są dla osób manualnie uzdolnionych i posiadających trochę wolnego czasu.

REKLAMA

ToneryDrukarki laserowe wykorzystują do druku toner, w którym umieszczony jest sproszkowany barwnik. Oryginalnie toner zamkniety jest w kasecie, która po prostu wyrzucamy i wymieniamy na nową. W niektórych modelach tonery zintegrowane są z bębnem światłoczułym. Obecnie producenci jednak odchodzą od tego rozwiązania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podobnie, jak w wypadku atramentu, oryginalne tonery są drogie. Czasami droższe nawet od samej drukarki której cena skusiła nas w sklepie. W przypadku laserówek również mamy do dyspozycji zamienniki, zarówno w postaci napełnionych kaset, jak i tonera który dosypujemy samodzielnie do pojemnika.

Papier do drukowaniaW wypadku drukarek laserowych papier ma nieco mniejsze znaczenie niż przy druku atramentowym. Na rynku znajdziemy tanie papiery kserograficzne, które z powodzeniem można wykorzystywać zarówno w laserach, jak i drukarkach atramentowych do codziennego drukowania dokumentów. Jeśli planujemy wydruk obrazków i fotografii oszczędność na nic się nie zda – musimy kupić papier o wysokiej gramaturze lub profesjonalny papier fotograficzny.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Mieszkanie pod inwestycję w 2025. Jak wybrać najlepiej?

Wygląda na to, że rynek nieruchomości powoli wkracza w fazę stabilizacji. Czy to oznacza, że inwestycje poczynione w tym roku będą bardziej opłacalne? Jakie mieszkanie wybrać, by skorzystać najbardziej?

Kto teraz może liczyć na pomoc w spłacie rat kredytu hipotecznego. Wakacje kredytowe w 2025 roku

Wakacje kredytowe, które w minionych latach pozwalały na zawieszenie spłaty rat kreddytu hipotecznego w 2025 roku już nie są dostępne. Przynajmniej w takiej powszechnej formie. Nie oznacza to jednak, że osoby mające kłopot z terminową spłatą kredytów mieszkaniowych są całkowicie bez wsparcia

Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

REKLAMA

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

REKLAMA

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA