REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy wiesz jaką kamerkę internetową kupić?

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Kamer internetowych jest bez liku. Modele różnią się niekiedy bardzo drastycznie ceną, sposobem wykonania i jakością przenoszonego obrazu. Pamiętajmy, że choć nawet najtańszy model pozwoli nam na przeprowadzenie wideo rozmowy, to zakup taki powinien być przemyślany i zgodny z naszymi potrzebami.

REKLAMA

Współczesne modele notebooków w większości posiadają już wbudowaną kamerę. Jeśli jednak nasz komputer jej nie posiada warto pomyśleć o dokupieniu takiego urządzenia. Wideorozmowy to inny wymiar komunikacji niż rozmowa tekstowa, a za pomocą kamerki możemy przecież nagrywać również krótkie filmiki na YouTube. Wybierając kamerę internetową pod uwagę musimy brać oczywiście nasz budżet, oraz kilka podstawowych parametrów technicznych.

REKLAMA

Regulacja ostrościTo jedne z najważniejszych parametrów naszej kamerki. Najtańsze modele musimy regulować ręcznie (za pomocą pierścienia na obudowie). Jest to niezbyt wygodne i ogranicza zastosowania naszego sprzętu. Nieco doższe kamery internetowe wyposażone są w obiektyw z autofokusem, który automatycznie ustawia ostrość na obiekt znajdujący się w centrum kadru.. Na rynku dostępne są również kamery bez regulacji ostrości (focus free), które standardowo dysponują dużą głębią ostrości obejmująca cały kadr. Takie kamerki doskonale sprawdzają się w wiedeorozmowach. .

REKLAMA

RozdzielczośćObecnie dobra kamera powinna obsługiwać rozdzielczość minimum 640x480 pikseli. Taka jakośc rejestracji wystarcza w zupełności do wideokonferencji. Jeśli jednak nasza kamerka ma posłużyć do nagrywania amatorskich filmów lepiej zainwestować w lepszy sprzęt (na przykład 960x720 pikseli). Pamiętajmy przy tym, że im wyższa rozdzielczość tym większe wymagania odnośnie komputera i łącza internetowego.

Zwróćmy też uwagę, czy producent podaje rzeczywistą rozdzielczość wynikającą z zastosowanej matrycy, czy wartość interpolowaną (sztucznie powiększaną programowo). Uważajmy również na oszustwa niektórych producentów podających wartość interpolowaną a nie rzeczywistą. Na przykład kamera rejestrująca wideo w rozdzielczości 1600x1200 pikseli powinna mieć matrycę składającą się z 2 milionów pikseli (1600 x 1200 = 1 920 000). To samo dotyczy zdjęć - często na pudełkach kamer internetowych znajdziemy informację o możliwości wykonywania na przykład 5MP fotek, przy czym rozdzielczość matrycy wynosi zaledwie 1,2 MP. Nie dajmy się więc nabrać na te marketingowe wartości.

Płynność wideoKamera powinna rejestrować wideo w tempie 30 klatek na sekundę. Jeśli producent zapewnia takie informacje przyjrzyjmy się płynności w zależności od ustawionej rozdzielczości. Wiele kamer przy rozdzielczości 1600x1200 oferuje szybkość 10 klatek na sekundę a to bez względu na odbiorcę nie będzie wyglądało dobrze.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Mocowanie i przewódWiększość kamer na rynku wyposażona jest w uniwersalne uchwyty mocujące, umożliwiające zarówno postawienie urządzenia na biurku, jak i zamontowanie na monitorze LCD za pomocą specjalnych chwytaków. Klipsy mocujące powinny być z dobrej jakości plastiku. Co do przewodu to ważne aby był elastyczny i stosunkowo długi ( zawsze lepiej za długi niż za krótki).

OprogramowaniePamiętajmy, że równie ważne jak sprzęt jest oprogramowanie naszej kamerki. Dołączone aplikacje warto sprawdzić pod kątem funkcjonalności. Niektóre pozwalają tylko na nagrywanie i robienie fotek. Te lepsze umożliwiają edycję filmu, dodawanie tła i innych efektów.

Dodatkowe paramtery:Kupując kamerę warto zwrócić uwagę na to czy ma wbudowany mikrofon, kamera bez niego powinna zostać skreślona już na starcie. Druga kwestia to zdjęcia – sprawdźmy czy nasza kamera posiada taką możliwość i w jakiej rzeczywistej rozdzielczości fotografuje. Droższe modele często mają opcję automatycznego śledzenia twarzy – jeśli uznamy, że nam się przyda warto dopłacić te kilkadziesiąt złotych.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA