REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak chronić meble przed kotem?

REKLAMA

Koty to popularne zwierzęta trzymane w wielu polskich domach. Niestety koty potrafią też zniszczyć każdy mebel, ponadto ich sierść znajduje się praktycznie wszędzie. Problem ten dotyczy bardzo wielu właścicieli kotów. W polskich domach znajduje się 6,1 miliona kotów. Jak chronić meble przed kotem? Jak dobierać tkaniny oraz obicia, "pod kota". Zobacz poradnik.

REKLAMA

Drapanie jest jednym z najbardziej zakorzenionych instynktów u kotów. W ten sposób ostrzą one pazury oraz złuszczają ich starą osłonę, ale także oznaczają teren - zostawiają na powierzchni zapach, pochodzący z gruczołów znajdujących się na łapkach. Niestety, nie da się oduczyć kota drapania, ale można w inny sposób chronić meble przed ukochanym pupilem.

Sposób na kocie pazury

Specjaliści odradzają chirurgicznego amputowania pazurów. Natomiast zalecają regularne ich obcinanie za pomocą specjalnych obcążków, które można kupić w sklepie zoologicznym. Jednak sam ten zabieg nie rozwiąże problemu podrapanych mebli.

zobacz: Meble z walizek – zobacz inspirujące zdjęcia

Obicie odporne na plamy

REKLAMA

Obecnie na rynku dostępne są tkaniny, do których produkcji stosowane są rewolucyjne technologie. Dzięki nim meble są łatwe do utrzymania w czystości, a nowoczesne włókna są odporne na ścieralność oraz na zniszczenia i chronią przed roztoczami, grzybami i bakteriami. Dodatkowo zapewniają komfort odpoczynku, nie pozwalając osobie siedzącej na przesuwanie się na sofie, pufie czy fotelu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Właścicielom kotów szczególnie polecamy dwie tkaniny: Carabu HP i Alcantara, dostępne w ofercie polskich producentów mebli Black Red White oraz Bydgoskie Meble  – mówi Karol Szpar, właściciel sklepu internetowego www.twojemeble.pl – Obie tkaniny cechuje wysoka jakość oraz funkcjonalność, dzięki którym meble są odporne na pazury i sierść kota. Pierwsza z nich wykonana jest w nanotechnologii z systemem łatwego czyszczenia (Aqua Clean). By usunąć plamę wystarczy przetrzeć ją miękką ściereczką  zwilżoną wodą.  Druga natomiast składa się z dwóch  specjalnie przeplatanych ze sobą włókien: poliestru i poliuretanu. Dzięki temu tkanina jest wytrzymała, a zarazem miękka i przyjemna w dotyku.

zobacz: Jak skutecznie usuwać kurz – 8 sposobów

Jaki kolor?

Przy wyborze mebli tapicerowanych, należy zwrócić uwagę na kolor obicia tak, by sierść kota była mniej widoczna na materiale. Jeżeli zwierzę ma białe lub szare ubarwienie, powinno się wybierać jasne i popielate obicia (np. sofa z kolekcji Malachit, Bydgoskie Meble), w przypadku czarnego umaszczenia – ciemne (np. meble z kolekcji Camino, marki Gala Collezione), natomiast  właściciele rudzielców, salon powinni umeblować w ciepłe pomarańcze,  czy brązy (np. sofa Long z Black Red White). Odpowiedni wybór koloru oraz tkaniny sprawi, że na materiale nie będzie widać odbitych łapek, sierści oraz śladów po pazurach. Dobrym rozwiązaniem może być również mebel ze zdejmowanym pokrowcem (np. sofa Clic-clac z Black Red White), który można wyprać w pralce.

Obok mebli - drapak

Obowiązkowym wyposażeniem pokoju powinien stać się drapak dla kota. Należy postawić go w pobliżu ulubionego kociego mebla do drapania. Drapaki powinny być wysokie, ponieważ koty najbardziej lubią ostrzyć pazurki stojąc na tylnych łapach. Dobrym rozwiązaniem jest słupek owinięty sznurkiem lub drewniany pieniek. By zachęcić zwierzę do korzystania z drapaka, należy spryskać go specjalnym preparatem z kocimiętką.

Pielęgnacja mebli

By utrzymać meble w dobrym stanie, należy regularnie poddawać je zabiegom pielęgnacyjnym. Można je wykonywać samodzielnie lub zlecić usługę profesjonalnej firmie. Systematyczne odkurzanie za pomocą specjalnej szczotki do zbierania sierści z tapicerki, pranie pokrowców czy czyszczenie mebli płynami do tapicerek,  pozwoli  zachować ich świeży wygląd na długie lata.

Źródło: Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA