REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak chronić meble przed kotem?

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Koty to popularne zwierzęta trzymane w wielu polskich domach. Niestety koty potrafią też zniszczyć każdy mebel, ponadto ich sierść znajduje się praktycznie wszędzie. Problem ten dotyczy bardzo wielu właścicieli kotów. W polskich domach znajduje się 6,1 miliona kotów. Jak chronić meble przed kotem? Jak dobierać tkaniny oraz obicia, "pod kota". Zobacz poradnik.

REKLAMA

Drapanie jest jednym z najbardziej zakorzenionych instynktów u kotów. W ten sposób ostrzą one pazury oraz złuszczają ich starą osłonę, ale także oznaczają teren - zostawiają na powierzchni zapach, pochodzący z gruczołów znajdujących się na łapkach. Niestety, nie da się oduczyć kota drapania, ale można w inny sposób chronić meble przed ukochanym pupilem.

Sposób na kocie pazury

Specjaliści odradzają chirurgicznego amputowania pazurów. Natomiast zalecają regularne ich obcinanie za pomocą specjalnych obcążków, które można kupić w sklepie zoologicznym. Jednak sam ten zabieg nie rozwiąże problemu podrapanych mebli.

zobacz: Meble z walizek – zobacz inspirujące zdjęcia

Obicie odporne na plamy

REKLAMA

Obecnie na rynku dostępne są tkaniny, do których produkcji stosowane są rewolucyjne technologie. Dzięki nim meble są łatwe do utrzymania w czystości, a nowoczesne włókna są odporne na ścieralność oraz na zniszczenia i chronią przed roztoczami, grzybami i bakteriami. Dodatkowo zapewniają komfort odpoczynku, nie pozwalając osobie siedzącej na przesuwanie się na sofie, pufie czy fotelu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Właścicielom kotów szczególnie polecamy dwie tkaniny: Carabu HP i Alcantara, dostępne w ofercie polskich producentów mebli Black Red White oraz Bydgoskie Meble  – mówi Karol Szpar, właściciel sklepu internetowego www.twojemeble.pl – Obie tkaniny cechuje wysoka jakość oraz funkcjonalność, dzięki którym meble są odporne na pazury i sierść kota. Pierwsza z nich wykonana jest w nanotechnologii z systemem łatwego czyszczenia (Aqua Clean). By usunąć plamę wystarczy przetrzeć ją miękką ściereczką  zwilżoną wodą.  Druga natomiast składa się z dwóch  specjalnie przeplatanych ze sobą włókien: poliestru i poliuretanu. Dzięki temu tkanina jest wytrzymała, a zarazem miękka i przyjemna w dotyku.

zobacz: Jak skutecznie usuwać kurz – 8 sposobów

Jaki kolor?

Przy wyborze mebli tapicerowanych, należy zwrócić uwagę na kolor obicia tak, by sierść kota była mniej widoczna na materiale. Jeżeli zwierzę ma białe lub szare ubarwienie, powinno się wybierać jasne i popielate obicia (np. sofa z kolekcji Malachit, Bydgoskie Meble), w przypadku czarnego umaszczenia – ciemne (np. meble z kolekcji Camino, marki Gala Collezione), natomiast  właściciele rudzielców, salon powinni umeblować w ciepłe pomarańcze,  czy brązy (np. sofa Long z Black Red White). Odpowiedni wybór koloru oraz tkaniny sprawi, że na materiale nie będzie widać odbitych łapek, sierści oraz śladów po pazurach. Dobrym rozwiązaniem może być również mebel ze zdejmowanym pokrowcem (np. sofa Clic-clac z Black Red White), który można wyprać w pralce.

Obok mebli - drapak

Obowiązkowym wyposażeniem pokoju powinien stać się drapak dla kota. Należy postawić go w pobliżu ulubionego kociego mebla do drapania. Drapaki powinny być wysokie, ponieważ koty najbardziej lubią ostrzyć pazurki stojąc na tylnych łapach. Dobrym rozwiązaniem jest słupek owinięty sznurkiem lub drewniany pieniek. By zachęcić zwierzę do korzystania z drapaka, należy spryskać go specjalnym preparatem z kocimiętką.

Pielęgnacja mebli

By utrzymać meble w dobrym stanie, należy regularnie poddawać je zabiegom pielęgnacyjnym. Można je wykonywać samodzielnie lub zlecić usługę profesjonalnej firmie. Systematyczne odkurzanie za pomocą specjalnej szczotki do zbierania sierści z tapicerki, pranie pokrowców czy czyszczenie mebli płynami do tapicerek,  pozwoli  zachować ich świeży wygląd na długie lata.

Źródło: Materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

REKLAMA

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA