REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak chronić meble przed kotem?

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Koty to popularne zwierzęta trzymane w wielu polskich domach. Niestety koty potrafią też zniszczyć każdy mebel, ponadto ich sierść znajduje się praktycznie wszędzie. Problem ten dotyczy bardzo wielu właścicieli kotów. W polskich domach znajduje się 6,1 miliona kotów. Jak chronić meble przed kotem? Jak dobierać tkaniny oraz obicia, "pod kota". Zobacz poradnik.

REKLAMA

Drapanie jest jednym z najbardziej zakorzenionych instynktów u kotów. W ten sposób ostrzą one pazury oraz złuszczają ich starą osłonę, ale także oznaczają teren - zostawiają na powierzchni zapach, pochodzący z gruczołów znajdujących się na łapkach. Niestety, nie da się oduczyć kota drapania, ale można w inny sposób chronić meble przed ukochanym pupilem.

Sposób na kocie pazury

Specjaliści odradzają chirurgicznego amputowania pazurów. Natomiast zalecają regularne ich obcinanie za pomocą specjalnych obcążków, które można kupić w sklepie zoologicznym. Jednak sam ten zabieg nie rozwiąże problemu podrapanych mebli.

zobacz: Meble z walizek – zobacz inspirujące zdjęcia

Obicie odporne na plamy

REKLAMA

Obecnie na rynku dostępne są tkaniny, do których produkcji stosowane są rewolucyjne technologie. Dzięki nim meble są łatwe do utrzymania w czystości, a nowoczesne włókna są odporne na ścieralność oraz na zniszczenia i chronią przed roztoczami, grzybami i bakteriami. Dodatkowo zapewniają komfort odpoczynku, nie pozwalając osobie siedzącej na przesuwanie się na sofie, pufie czy fotelu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Właścicielom kotów szczególnie polecamy dwie tkaniny: Carabu HP i Alcantara, dostępne w ofercie polskich producentów mebli Black Red White oraz Bydgoskie Meble  – mówi Karol Szpar, właściciel sklepu internetowego www.twojemeble.pl – Obie tkaniny cechuje wysoka jakość oraz funkcjonalność, dzięki którym meble są odporne na pazury i sierść kota. Pierwsza z nich wykonana jest w nanotechnologii z systemem łatwego czyszczenia (Aqua Clean). By usunąć plamę wystarczy przetrzeć ją miękką ściereczką  zwilżoną wodą.  Druga natomiast składa się z dwóch  specjalnie przeplatanych ze sobą włókien: poliestru i poliuretanu. Dzięki temu tkanina jest wytrzymała, a zarazem miękka i przyjemna w dotyku.

zobacz: Jak skutecznie usuwać kurz – 8 sposobów

Jaki kolor?

Przy wyborze mebli tapicerowanych, należy zwrócić uwagę na kolor obicia tak, by sierść kota była mniej widoczna na materiale. Jeżeli zwierzę ma białe lub szare ubarwienie, powinno się wybierać jasne i popielate obicia (np. sofa z kolekcji Malachit, Bydgoskie Meble), w przypadku czarnego umaszczenia – ciemne (np. meble z kolekcji Camino, marki Gala Collezione), natomiast  właściciele rudzielców, salon powinni umeblować w ciepłe pomarańcze,  czy brązy (np. sofa Long z Black Red White). Odpowiedni wybór koloru oraz tkaniny sprawi, że na materiale nie będzie widać odbitych łapek, sierści oraz śladów po pazurach. Dobrym rozwiązaniem może być również mebel ze zdejmowanym pokrowcem (np. sofa Clic-clac z Black Red White), który można wyprać w pralce.

Obok mebli - drapak

Obowiązkowym wyposażeniem pokoju powinien stać się drapak dla kota. Należy postawić go w pobliżu ulubionego kociego mebla do drapania. Drapaki powinny być wysokie, ponieważ koty najbardziej lubią ostrzyć pazurki stojąc na tylnych łapach. Dobrym rozwiązaniem jest słupek owinięty sznurkiem lub drewniany pieniek. By zachęcić zwierzę do korzystania z drapaka, należy spryskać go specjalnym preparatem z kocimiętką.

Pielęgnacja mebli

By utrzymać meble w dobrym stanie, należy regularnie poddawać je zabiegom pielęgnacyjnym. Można je wykonywać samodzielnie lub zlecić usługę profesjonalnej firmie. Systematyczne odkurzanie za pomocą specjalnej szczotki do zbierania sierści z tapicerki, pranie pokrowców czy czyszczenie mebli płynami do tapicerek,  pozwoli  zachować ich świeży wygląd na długie lata.

Źródło: Materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

REKLAMA

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

REKLAMA

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Mieszkanie w Hiszpanii na kredyt. Co proponują hiszpańskie banki?

Hiszpańskie banki proponują obcokrajowcom, w tym Polakom, kredyty hipoteczne na konkurencyjnych warunkach. Finansowanie jest możliwe do 70 proc. wartości nieruchomości dla nierezydentów, czyli osób, które nie mieszkają na stałe w Hiszpanii. – Obecnie kredyty są też niższej oprocentowane niż w Polsce, co przekłada się na mniejsze miesięczne raty – mówi Robert Reiski, współwłaściciel agencji nieruchomości By-Bright.

REKLAMA