REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak chronić meble przed kotem?

REKLAMA

Koty to popularne zwierzęta trzymane w wielu polskich domach. Niestety koty potrafią też zniszczyć każdy mebel, ponadto ich sierść znajduje się praktycznie wszędzie. Problem ten dotyczy bardzo wielu właścicieli kotów. W polskich domach znajduje się 6,1 miliona kotów. Jak chronić meble przed kotem? Jak dobierać tkaniny oraz obicia, "pod kota". Zobacz poradnik.

REKLAMA

Drapanie jest jednym z najbardziej zakorzenionych instynktów u kotów. W ten sposób ostrzą one pazury oraz złuszczają ich starą osłonę, ale także oznaczają teren - zostawiają na powierzchni zapach, pochodzący z gruczołów znajdujących się na łapkach. Niestety, nie da się oduczyć kota drapania, ale można w inny sposób chronić meble przed ukochanym pupilem.

Sposób na kocie pazury

Specjaliści odradzają chirurgicznego amputowania pazurów. Natomiast zalecają regularne ich obcinanie za pomocą specjalnych obcążków, które można kupić w sklepie zoologicznym. Jednak sam ten zabieg nie rozwiąże problemu podrapanych mebli.

zobacz: Meble z walizek – zobacz inspirujące zdjęcia

Obicie odporne na plamy

REKLAMA

Obecnie na rynku dostępne są tkaniny, do których produkcji stosowane są rewolucyjne technologie. Dzięki nim meble są łatwe do utrzymania w czystości, a nowoczesne włókna są odporne na ścieralność oraz na zniszczenia i chronią przed roztoczami, grzybami i bakteriami. Dodatkowo zapewniają komfort odpoczynku, nie pozwalając osobie siedzącej na przesuwanie się na sofie, pufie czy fotelu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Właścicielom kotów szczególnie polecamy dwie tkaniny: Carabu HP i Alcantara, dostępne w ofercie polskich producentów mebli Black Red White oraz Bydgoskie Meble  – mówi Karol Szpar, właściciel sklepu internetowego www.twojemeble.pl – Obie tkaniny cechuje wysoka jakość oraz funkcjonalność, dzięki którym meble są odporne na pazury i sierść kota. Pierwsza z nich wykonana jest w nanotechnologii z systemem łatwego czyszczenia (Aqua Clean). By usunąć plamę wystarczy przetrzeć ją miękką ściereczką  zwilżoną wodą.  Druga natomiast składa się z dwóch  specjalnie przeplatanych ze sobą włókien: poliestru i poliuretanu. Dzięki temu tkanina jest wytrzymała, a zarazem miękka i przyjemna w dotyku.

zobacz: Jak skutecznie usuwać kurz – 8 sposobów

Jaki kolor?

Przy wyborze mebli tapicerowanych, należy zwrócić uwagę na kolor obicia tak, by sierść kota była mniej widoczna na materiale. Jeżeli zwierzę ma białe lub szare ubarwienie, powinno się wybierać jasne i popielate obicia (np. sofa z kolekcji Malachit, Bydgoskie Meble), w przypadku czarnego umaszczenia – ciemne (np. meble z kolekcji Camino, marki Gala Collezione), natomiast  właściciele rudzielców, salon powinni umeblować w ciepłe pomarańcze,  czy brązy (np. sofa Long z Black Red White). Odpowiedni wybór koloru oraz tkaniny sprawi, że na materiale nie będzie widać odbitych łapek, sierści oraz śladów po pazurach. Dobrym rozwiązaniem może być również mebel ze zdejmowanym pokrowcem (np. sofa Clic-clac z Black Red White), który można wyprać w pralce.

Obok mebli - drapak

Obowiązkowym wyposażeniem pokoju powinien stać się drapak dla kota. Należy postawić go w pobliżu ulubionego kociego mebla do drapania. Drapaki powinny być wysokie, ponieważ koty najbardziej lubią ostrzyć pazurki stojąc na tylnych łapach. Dobrym rozwiązaniem jest słupek owinięty sznurkiem lub drewniany pieniek. By zachęcić zwierzę do korzystania z drapaka, należy spryskać go specjalnym preparatem z kocimiętką.

Pielęgnacja mebli

By utrzymać meble w dobrym stanie, należy regularnie poddawać je zabiegom pielęgnacyjnym. Można je wykonywać samodzielnie lub zlecić usługę profesjonalnej firmie. Systematyczne odkurzanie za pomocą specjalnej szczotki do zbierania sierści z tapicerki, pranie pokrowców czy czyszczenie mebli płynami do tapicerek,  pozwoli  zachować ich świeży wygląd na długie lata.

Źródło: Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

REKLAMA

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

REKLAMA

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

REKLAMA