REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Drukarka do biura. Jaką drukarkę wybrać?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Iwona Szadkowska
drukarka Fot. Fotolia
drukarka Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Drukarek na rynku jest bardzo wiele i niekiedy jest trudno zdecydować się na tą jedyną. Przy wyborze powinniśmy się kierować kilkoma kryteriami. Jak wybrać drukarkę dostosowaną do naszych potrzeb?

Zadania drukarki

Drukarka może nam służyć do drukowania tekstu lub/i fotografii. W zależności od technologii sprawdza się ona mniej lub bardziej w powyższych zadaniach lub jest uniwersalna. Chcąc jednak chcąc zakupić sprzęt do drukowania zdjęć musi on spełnić określone warunki, aby jakość była zadawalająca. Drukarka do biura będzie również potrzebowała innych parametrów i funkcji, niż ta na użytek domowy.

REKLAMA

Rodzaje drukarki

Drukarki możemy podzielić ze względu na technologię wydruku na: atramentowe, laserowe, termosublimacyjne i igłowe. Drukarki atramentowe tworzą tekst/zdjęcia z mikroskopijnych kropel atramentu, który jest natryskiwany na papier. Drukarki laserowe tworzą obraz przez wtopienie kolorowego proszku, który jest nanoszony poprzez naładowany elektrycznie bęben. Drukarka termosublimacyjna tworzy obraz przez odparowanie lub odciśnięcie barwnika z taśmy na papier. Drukarki igłowe, które wykorzystuje się najczęściej w firmach, szybko tworzą druk za pośrednictwem igieł uderzających przez barwioną taśmę. Uzyskany obraz stworzony jest z wielu kropek.

Drukarka do domu

REKLAMA

Drukarka atramentowa sprawdza się w warunkach domowych, umożliwiając drukowanie tekstu i zdjęć. Przy jej wyborze warto zwrócić uwagę na koszty późniejszej eksploatacji – czyli cenę tuszy. Często zakup kompletu przewyższa koszt nowej drukarki. Jeżeli będziemy z niej korzystać rzadko, a nawet bardzo rzadko, warto – przynajmniej raz w tygodniu – wydrukować jedną stronę z grafiką. Dzięki temu nie zaschnie nam głowica.

Drukarka laserowa, droższa od tej atramentowej, posiada niższe koszty druku. Opłacalność jest jednak zauważalna, gdy drukujemy minimum 1000 stron miesięcznie. Przy mniejszej ilości drukowanych stron należy się zastanowić czy nie sięgnąć po dobrej klasy atramentówkę, niż najtańszą drukarkę laserową.

Drukarka do biura

REKLAMA

Wybierając drukarkę do małego biura należy się zastanowić czy będzie nam potrzebny wydruk kolorowych oraz ile stron w miesiącu będziemy drukować.  Drukarka atramentowa z pewnością wydrukuje jakościowo lepsze zdjęcie kolorowe, niż laserowa. Jeżeli planujemy drukować jedynie tekst, lepiej sprawdzi się drukarka laserowa. Drukuje szybciej i jest bardziej wydajna. Warto jednak zwrócić uwagę na obciążenie urządzenia i dopasować je do potrzeb. Ograniczając się cenę i sięgając po tańszy model, może się okazać, że po kilku miesiącach będzie potrzebna nowa drukarka, gdyż poprzednia nie sprostała naszym wymaganiom.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Mając małą firmę sprawdzi się drukarka, która posiada złącze sieciowe oraz podajnik o pojemności 500 stron. Możemy również zdecydować się na zakup urządzenia wielofunkcyjnego, które umożliwia skanowanie dokumentów z automatycznym konwertowaniem w plik PDF oraz zapisywanie na pendrivie. Te funkcje niewątpliwie ułatwią nam pracę.

Mając dużą firmę sięgamy po drukarki, których obciążenie wydruku wynosi minimum 10 tysięcy stron miesięcznie. Taki sprzęt powinien posiadać port sieciowy Ethernet, dwa zamykane pojemniki papieru (na format A3 i A4), które mieszczą po 500 arkuszy oraz pojemnik ręczny.

W dużych firmach urządzenia wielofunkcyjne mogą okazać się niezbędne. Możemy również zdecydować się na modele o podwyższonych zabezpieczeniach. Posiadają one uwierzytelnienie tożsamości (zabezpieczenie hasłem, przystawienie karty magnetycznej lub zeskanowanie odcisku palca), aby nikt niepowołany nie mógł skorzystać z urządzenia.

Nasze potrzeby

Przed wybraniem się do sklepu warto zastanowić się czy drukarka będzie nam służyła przede wszystkim do drukowania tekstu, grafiki, zdjęć i czy niezbędny jest nam kolor, a także jak dużo będziemy tworzyć wydruków w ciągu miesiąca – 50, 500, 1000, 3000. Ważną informacją będzie także czy zamierzamy drukować codziennie, raz w tygodniu lub raz w miesiącu.

Dopiero po przeanalizowaniu tych potrzeb możemy wybrać urządzenie dostosowane do naszych wymagań i kosztów.

Zobacz także:  System archiwizacji danych – elektroniczny, czy tradycyjny druk?

Zobacz także:  Notebook czy komputer stacjonarny?

Zobacz także:  Jak odpowiednio oświetlić miejsce pracy z komputerem?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kupno mieszkania. Czy zielone przedmieścia wygrywają z centrum?

Czy rośnie zainteresowanie mieszkaniami w zielonych, spokojnych częściach miast, sprzyjających pracy zdalnej? Jak zmieniają się preferencje lokalizacyjne kupujących? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Pomieszczenie przynależne: linie w garażu nie wystarczą?

Czy linie narysowane w garażu wystarczają, aby uznać miejsce postojowe za pomieszczenie przynależne do mieszkania? Wyjaśniają eksperci RynekPierwotny.pl.

Szybki QUIZ dla działkowców i ogrodników. Dasz radę zdobyć komplet punktów?
Kiedy wypada Zimna Zośka? Co oznacza skrót ROD? Odmianą jakiego warzywa jest Bawole Serce? Znasz odpowiedzi? Sprawdź swoją wiedzę!
Komunikat GUS ws. ceny 1 m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego za I kwartał 2025 r.

Prezes Głównego Urzędu Statystycznego wydał 26 maja 2025 r. komunikat w sprawie ceny 1 m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego za I kwartał 2025 r. Komunikat zostanie ogłoszony w Dzienniku Urzędowym GUS.

REKLAMA

W którym mieście szanse na własne mieszkanie są największe?

Rynek wtórny na ogół wygrywa z pierwotnym pod względem dostępności mieszkań na przeciętną kieszeń. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach wojewódzkich jest ona największa.

Ubezpieczenie mieszkania na wynajem krótkoterminowy – co musisz wiedzieć?

Wynajem krótkoterminowy jest coraz popularniejszą formą zarabiania na nieruchomościach, ale niesie ze sobą także pewne ryzyka. Co powinna zawierać dobra polisa dla najmu krótkoterminowego? Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie?

Second home (dom rekreacyjny) nie tylko dla bogatych. Ile kosztuje taka przyjemność w 2025 roku?

W Polsce obserwujemy rosnące zainteresowanie tzw. „second home”, czyli domem rekreacyjnym. To trend, który dotyczy nie tylko najbogatszych, ale również klasy średniej. Jakie kierunki wybierają Polacy? Góry, morze czy zagraniczne kurorty? Jakie udogodnienia są dla nich kluczowe? I wreszcie – ile są w stanie zapłacić za swój azyl od codzienności?

Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne - dalsze zmiany [Ważne terminy]

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wydłużyła termin uchwalenia planu ogólnego gminy do końca czerwca 2026 r. Co jeszcze się zmienia? Oto najważniejsze terminy!

REKLAMA

Eksmisje z mieszkań: czy teraz jest ich więcej niż wcześniej

Eksmisje z mieszkań: mamy trend wzrostowy? Eksmisje z mieszkań to zjawisko, które zawsze wzbudza kontrowersje. Sprawdzamy, czy w 2024 roku komornicy częściej wykonywali takie eksmisje i jakie problemy wiążą się z takimi zdarzeniami.

Nieruchomość w Hiszpanii: kiedy korzystniejszy jest zakup na osobę prywatną, a kiedy na firmę, wyjaśniają eksperci

Zakup nieruchomości w Hiszpanii, zwłaszcza w celach inwestycyjnych wymaga dokładnej analizy nie tylko prawnej i podatkowej, ale i biznesowej. Warto więc sięgnąć po opinie ekspertów, którzy przedstawią plusy i minusy możliwych do zastosowania w praktyce rozwiązań.

REKLAMA