Konkurs Męska Rzecz 2012 rozstrzygnięty
REKLAMA
REKLAMA
Męska Rzecz to organizowany corocznie przez TVN Turbo plebiscyt, w ramach którego wybierane są najbardziej męskie nowości w czterech kategoriach: Samochód, Na co dzień, Hobby i sport, Gadżet i elektronika. W pierwszym etapie tegorocznej edycji konkursu zgłoszone produkty testowało jury w składzie Mariusz Czerkawski, Kamil Durczok, Robert Gonera, Rafał Jemielita, Paweł Jordan, Kuba Przygoński i Adrian Zieliński. W każdej z kategorii wybrali oni po trzy nowości, które uznali za najbardziej pożądane przez mężczyzn. Ostateczną decyzję podjęli natomiast widzowie, którzy za pośrednictwem SMS-ów głosowali na swoich faworytów. Gala finałowa tegorocznej edycji konkursu Męska Rzecz odbyła się 8 grudnia w Warszawie.
REKLAMA
Zobacz także: Kalkulator Casio na prezent świąteczny
W kategorii Gadżet i elektronika w finale rywalizowały: telewizor LG 3D 84'' Ultra HD, telefon Samsung Galaxy SIII oraz Home Center 2 Fibaro. To właśnie ten ostatni produkt głosujący uznali za najbardziej zasługujący na zwycięstwo. – Home Center 2 umożliwia przemianę każdego domu czy mieszkania w inteligentne lokum, co nie tylko podnosi komfort życia, ale także umożliwia dbanie o bezpieczeństwo domowników. Wygrana w konkursie Męska Rzecz stanowi potwierdzenie tego, że nasz produkt jest niezbędnym gadżetem każdego prawdziwego mężczyzny, który chce dbać właśnie o wygodę i bezpieczeństwo swojej rodziny – mówi Maciej Fiedler, prezes zarządu Fibar Group, producenta bezprzewodowego systemu inteligencji budynków Fibaro.
Zobacz także: Radio w gabinecie
Home Center 2 to urządzenie stworzone od podstaw przez inżynierów Fibar Group. Umożliwia ono zarządzanie systemem inteligencji budynkowej Fibaro. W ten sposób można sterować sprzętami RTV i AGD, ogrzewaniem, klimatyzacją, oświetleniem, roletami, markizami, bramami, furtkami, systemem podlewania ogrodu lub systemem alarmowym. Pracę systemu Fibaro można także skoordynować z domowym monitoringiem. Wykorzystanie standardu Z-wave pozwala na bezprzewodową komunikację między centralką a rozmieszczonymi w całym domu elementami systemu. Dzięki temu inteligentnym domem Fibaro można sterować z dowolnego miejsca na świecie – za pośrednictwem przejrzystej i intuicyjnej aplikacji dostosowanej także do wymagań urządzeń mobilnych, takich jak laptopy, smartfony czy tablety. Systemowi Fibaro można również wydawać polecenia głosowo za pośrednictwem „wirtualnej asystentki” LiLi. Określone działania są także uruchamiane przez system automatycznie na podstawie informacji przekazywanych przez czujniki oraz GPS. Dzięki wykorzystaniu standardu bezprzewodowego instalacja systemu nie wymaga przeprowadzania remontu i jest zupełnie bezinwazyjna.
Zobacz także: Notebook – poręczny i użyteczny
REKLAMA
REKLAMA