REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Szafki pod telewizor

Iwona Szadkowska
Szafka pod telewizor.
Szafka pod telewizor.

REKLAMA

REKLAMA

Szafki pod telewizor to dziś nie tylko meble pod sprzęt, ale również dekoracja. Ponadto, szafka pod telewizor może być funkcjonalna i stanowić ciekawy element we wnętrzu. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Jaką szafkę wybrać?

Szafki pod telewizor o nowoczesnej formie są najczęściej wykonane ze szkła i z metalu. Do wnętrza w stylu klasycznym wybieramy najczęściej drewno. Wszystkie szafki i półki mogą mieć różną gamę kolorystyczną. Wybierając odpowiedni mebel, zwróćmy uwagę na to czy pasuje do całego wnętrza. Coś, co na pierwszy rzut oka może nam się bardzo podobać, nie koniecznie pasuje do wystroju naszego salonu.

REKLAMA

Telewizory plazmowe czy LCD mogą mieć rozmiar 42 cali, a nawet 60 cali. Jeżeli mieliśmy znacznie mniejszy sprzęt, poprzednia szafka pod telewizor może nie udźwignąć nowego nabytku. Czym ją zastąpić? I gdzie umieścić odtwarzacze, odbiorniki cyfrowe i płyty?

Zobacz także: Kino w domu, czyli jak urządzić pokój telewizyjny?

Szafki prostokątne

REKLAMA

Szafki prostokątne, szczególnie te znacznie dłuższe, dobrze sprawdzają się w większych pomieszczeniach. Możemy wówczas wygospodarować na mebel jedną ze ścian salonu. Często górna część ściany jest zaaranżowana przez drugą szafkę. Szafka wisząca może być zamontowana bezpośrednio nad stojącą lub asymetrycznie, co daje ciekawy efekt wizualny. Możemy w niej przechowywać dekoracyjne drobiazgi, kieliszki lub płyty DVD, jeśli nasza kolekcja jest pokaźna.

Na szafce prostokątnej, oprócz postawienia telewizora, można ustawić ciekawą rzeźbę, świeczki różnej wysokości lub misę z owocami. Stanowi to ciekawy efekt dekoracyjny w salonie. Ponadto, długa szafka prostokątna, przeważnie posiada dwie szuflady i miejsce na pozostały sprzęt RTV (DVD, konsole, dekoder cyfrowy). Ciekawym rozwiązaniem są przesuwane drzwiczki, które za mlecznym szkłem ukrywają cały sprzęt.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Telewizor – gdzie go ustawić?

Na jednej ścianie w salonie możemy również stworzyć kino domowe oraz miejsce na płyty, książki i inne drobiazgi. Zawieszony telewizor na ścianie, prostokątna szafka na sprzęt RTV, a obok telewizora półki na pozostałe przedmioty. Jest to nowoczesne odzwierciedlenie meblościanki. Znacznie lżejsze i nie zagracające, swoją ciężką konstrukcją, całego pomieszczenia.

Ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie specjalnej zabudowy z płyty kartonowo-gipsowej. W jednej wnęce wieszamy telewizor. Obok tworzymy dwie prostokątne wnęki na płyty, a pod spodem mamy podłużną szafkę na odbiorniki i odtwarzacze.

Szafki szklane

REKLAMA

Do nowoczesnego wnętrza, w którym nie mamy miejsca na długą szafkę prostokątną, możemy zdecydować się na szafkę ze szkła i ze stali. Niektóre modele przypominają zgiętą w harmonijkę kartkę papieru. Zaokrąglone kształty tworzą wnękę, w której ustawiamy DVD oraz dekoder, a na samej górze stawiamy telewizor.

Szafki ze szkła mogą również posiadać kółka, co umożliwia przesuwanie jej w dowolne miejsce. Szkło wygląda bardzo estetycznie i elegancko, ale wymaga oczywiście częstego czyszczenia z kurzu. Co więcej, nie ważne jak będziemy się starali, kable i tak wyjdą na wierzch. Jeżeli ustawimy mebel na środku jednej ze ścian, z boku całe okablowanie będzie bardzo dobrze widoczne.

Zobacz także: Jak fotele o kulistych kształtach sprawdzą się w salonie?

Telewizor w ukryciu

Telewizor, który ma spełniać w salonie jedynie funkcję dodatku, możemy umieścić w zamykanej szafce. Dzięki temu mamy możliwość otwarcia szafki tylko wówczas, gdy chcemy coś obejrzeć. Jest to również korzystne rozwiązanie, gdy w tym samym pomieszczeniu mamy kominek.

Innym ciekawym pomysłem na ukrycie telewizora, może być przesuwana ściana. Gdy nie chcemy korzystać z naszego sprzętu, ruchoma ściana będzie częścią salonu.

Zobacz także: Jak ustawić meble w pokoju dziennym?

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

REKLAMA

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

REKLAMA

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

REKLAMA