Szafki pod telewizor
REKLAMA
REKLAMA
Jaką szafkę wybrać?
Szafki pod telewizor o nowoczesnej formie są najczęściej wykonane ze szkła i z metalu. Do wnętrza w stylu klasycznym wybieramy najczęściej drewno. Wszystkie szafki i półki mogą mieć różną gamę kolorystyczną. Wybierając odpowiedni mebel, zwróćmy uwagę na to czy pasuje do całego wnętrza. Coś, co na pierwszy rzut oka może nam się bardzo podobać, nie koniecznie pasuje do wystroju naszego salonu.
REKLAMA
Telewizory plazmowe czy LCD mogą mieć rozmiar 42 cali, a nawet 60 cali. Jeżeli mieliśmy znacznie mniejszy sprzęt, poprzednia szafka pod telewizor może nie udźwignąć nowego nabytku. Czym ją zastąpić? I gdzie umieścić odtwarzacze, odbiorniki cyfrowe i płyty?
Zobacz także: Kino w domu, czyli jak urządzić pokój telewizyjny?
Szafki prostokątne
REKLAMA
Szafki prostokątne, szczególnie te znacznie dłuższe, dobrze sprawdzają się w większych pomieszczeniach. Możemy wówczas wygospodarować na mebel jedną ze ścian salonu. Często górna część ściany jest zaaranżowana przez drugą szafkę. Szafka wisząca może być zamontowana bezpośrednio nad stojącą lub asymetrycznie, co daje ciekawy efekt wizualny. Możemy w niej przechowywać dekoracyjne drobiazgi, kieliszki lub płyty DVD, jeśli nasza kolekcja jest pokaźna.
Na szafce prostokątnej, oprócz postawienia telewizora, można ustawić ciekawą rzeźbę, świeczki różnej wysokości lub misę z owocami. Stanowi to ciekawy efekt dekoracyjny w salonie. Ponadto, długa szafka prostokątna, przeważnie posiada dwie szuflady i miejsce na pozostały sprzęt RTV (DVD, konsole, dekoder cyfrowy). Ciekawym rozwiązaniem są przesuwane drzwiczki, które za mlecznym szkłem ukrywają cały sprzęt.
Zobacz także: Telewizor – gdzie go ustawić?
Na jednej ścianie w salonie możemy również stworzyć kino domowe oraz miejsce na płyty, książki i inne drobiazgi. Zawieszony telewizor na ścianie, prostokątna szafka na sprzęt RTV, a obok telewizora półki na pozostałe przedmioty. Jest to nowoczesne odzwierciedlenie meblościanki. Znacznie lżejsze i nie zagracające, swoją ciężką konstrukcją, całego pomieszczenia.
Ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie specjalnej zabudowy z płyty kartonowo-gipsowej. W jednej wnęce wieszamy telewizor. Obok tworzymy dwie prostokątne wnęki na płyty, a pod spodem mamy podłużną szafkę na odbiorniki i odtwarzacze.
Szafki szklane
REKLAMA
Do nowoczesnego wnętrza, w którym nie mamy miejsca na długą szafkę prostokątną, możemy zdecydować się na szafkę ze szkła i ze stali. Niektóre modele przypominają zgiętą w harmonijkę kartkę papieru. Zaokrąglone kształty tworzą wnękę, w której ustawiamy DVD oraz dekoder, a na samej górze stawiamy telewizor.
Szafki ze szkła mogą również posiadać kółka, co umożliwia przesuwanie jej w dowolne miejsce. Szkło wygląda bardzo estetycznie i elegancko, ale wymaga oczywiście częstego czyszczenia z kurzu. Co więcej, nie ważne jak będziemy się starali, kable i tak wyjdą na wierzch. Jeżeli ustawimy mebel na środku jednej ze ścian, z boku całe okablowanie będzie bardzo dobrze widoczne.
Zobacz także: Jak fotele o kulistych kształtach sprawdzą się w salonie?
Telewizor w ukryciu
Telewizor, który ma spełniać w salonie jedynie funkcję dodatku, możemy umieścić w zamykanej szafce. Dzięki temu mamy możliwość otwarcia szafki tylko wówczas, gdy chcemy coś obejrzeć. Jest to również korzystne rozwiązanie, gdy w tym samym pomieszczeniu mamy kominek.
Innym ciekawym pomysłem na ukrycie telewizora, może być przesuwana ściana. Gdy nie chcemy korzystać z naszego sprzętu, ruchoma ściana będzie częścią salonu.
Zobacz także: Jak ustawić meble w pokoju dziennym?
REKLAMA
REKLAMA