REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Pielęgnacja i czyszczenie mebli skórzanych

Subskrybuj nas na Youtube
Osoby, które nie chcą bądź nie mogą poświęcić czasu na pielęgnację i czyszczenie mebli, powinny dwa razy zastanowić się nad ich zakupem. Fot. MM Collection
Osoby, które nie chcą bądź nie mogą poświęcić czasu na pielęgnację i czyszczenie mebli, powinny dwa razy zastanowić się nad ich zakupem. Fot. MM Collection
MM Collection

REKLAMA

REKLAMA

Pielęgnacja i czyszczenie mebli to niezbędne elementy ich konserwacji. Osoby, które nie chcą bądź nie mogą poświęcić czasu na pielęgnację i czyszczenie mebli, powinny dwa razy zastanowić się nad ich zakupem. Jak odpowiednio dbać o skórzane meble, by na długo zachowały świeżość?

Decydując się na zakup skórzanych mebli wypoczynkowych, często kierujemy się ich eleganckim wyglądem, miękkością w dotyku i ponadczasowym pięknem. Aby jednak zachować świeżość i piękno przez długie lata, skórę należy odpowiednio czyścić i konserwować. W jaki sposób to robić?

REKLAMA

Meble tapicerowane, obite skórą naturalną, wymagają regularnej pielęgnacji, głównie z uwagi na stały kontakt z kurzem i z brudem. Nieodpowiednie użytkowanie i brak odpowiednio zastosowanych środków, sprawia, że materiał szybciej się zużywa. Chcąc prawidłowo zadbać o skórę należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Zobacz także: Dzięki czemu nasz salon stanie się nowoczesny?

Może odplamiacz?

REKLAMA

Jeśli na naszym meblu pojawi się plama, wylany napój czy zaschnięte resztki jedzenia, zapomnijmy o stosowaniu silnych środków chemicznych (takich jak m.in. odplamiacze, zmywacze czy rozpuszczalniki). W przeciwnym razie może dojść do zniszczenia naturalnej, cienkiej warstwy ochronnej skóry, a nawet do jej odbarwienia.

– Skóra naturalna, jest bardzo wrażliwa na działanie detergentów, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie wilgotnej szmatki, ewentualnie z niewielką ilością mydła, a następnie przetarcie delikatnym, chłonnym ręcznikiem. Plamy należy usuwać możliwie jak najszybciej – radzi ekspert Magdalena Bosak z firmy MM Collection, marki skórzanych mebli wypoczynkowych. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nawilżanie

Największym wrogiem skóry naturalnej jest wysoka temperatura i suche powietrze, które powodują, że skóra staje się krucha, a nawet pęka. Dlatego wymaga ona częstego nawilżania. Polecanym środkiem w tym przypadku jest krem stearynowy. Warto także unikać bezpośredniego wystawiania skóry na słońce, gdyż może ona płowieć i jeszcze intensywniej wysychać. Nie należy też ustawiać skórzanych mebli w pobliżu kaloryferów i innych źródeł ciepła.

Systematyczność

Skóra naturalna zastosowana w zestawie wypoczynkowym, podobnie jak skóra rąk czy twarzy, wymaga częstej, choćby minimalnej pielęgnacji. Podczas prac konserwacyjnych należy unikać mocnego wycierania i tarcia. Regularne oczyszczanie powierzchni z kurzu (za pomocą odkurzacza), przecieranie suchą, miękką ściereczką (najlepiej flanelową) nadadzą jej świeży wygląd. Wspomniana wrażliwość skóry na silne detergenty oznacza również, że nie należy stosować różnego rodzaju past do butów, w celu zabarwienia niedoskonałości. Od czasu do czasu jednak, skóra jak każdy materiał, wymaga użycia specjalnego środka konserwującego, który przedłuży jej trwałość nawet o kilka lat.

Zobacz także: Jakie meble powiększą mieszkanie?

REKLAMA

– Cienką warstwę preparatu impregnującego, powinniśmy nakładać średnio co 3 miesiące – zauważa Magdalena Bosak – Szczególną uwagę zwracajmy na miejsca najczęściej używane, czyli siedzisko, oparcie, podłokietniki. Stosowanie specjalnych środków pozwala na utrzymanie właściwego koloru, ochronę przed wyblaknięciem oraz na minimalizowanie efektu wycierania się skóry. Skóra zostaje odpowiednio natłuszczona i zabezpieczona przez pęknięciami.

Pamiętajmy, że wszelkie działania, niezgodne z właściwą pielęgnacją materiału, mogą stać się przyczyną utraty gwarancji na zakupiony mebel. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jak usunąć uciążliwą plamę, przeczytajmy instrukcję i dołączoną ulotkę lub wezwijmy specjalistów zajmujących się czyszczeniem mebli tapicerowanych.

Źródło: materiały prasowe

Pielęgnacja i czyszczenie mebli to niezbędne elementy ich konserwacji. Fot. MM Collection
MM Collection
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Drożej za ochronę, jeszcze drożej bez niej – czy stać Cię na brak polisy mieszkaniowej?

Wzrost liczby pożarów, coraz częstsze gwałtowne zjawiska pogodowe i drożejące usługi remontowe pokazują, że ubezpieczenie nieruchomości staje się dziś koniecznością. Mimo rosnących składek – średnio o 13% rok do roku – eksperci ostrzegają: brak polisy może oznaczać znacznie większe straty finansowe.

Wymeldowanie małżonka przed rozwodem

W okresie poprzedzającym rozwód, często pojawiają się pytania o status prawny wspólnego mieszkania. Jednym z najczęstszych dylematów jest to, możliwe jest wymeldowanie małżonka przed rozwodem. Klienci często mylą administracyjną czynność wymeldowania z prawem do korzystania z mieszkania czy możliwością eksmisji.

Dzicy lokatorzy w Polsce: nie płacą, niszczą mieszkania, a sprawy w sądach trwają latami. Ekspert: prawo od lat chroni oszustów

Były premier Mateusz Morawiecki kilka dni temu opublikował w social mediach informację o pewnym hiszpańskim hotelu, który zbankrutował, a dzisiaj jest ruiną, bo w okolicy zadomowili się migranci, którzy sprawili, że turyści i goście zniknęli z wyspy. Hotel ma być zamieszkiwany przez „Ocupas” czyli słynnych dzikich lokatorów, którzy zajmują hiszpańskie nieruchomości. – Zirytował mnie ten wpis. Nie trzeba patrzeć na Hiszpanię, by zobaczyć patologiczne sytuacje zajmowania czyjejś własności bez żadnych konsekwencji. Od lat mówię, że w Polsce przestępcy i oszuści, czyli dzicy lokatorzy są lepiej chronieni niż uczciwi obywatele – mówi detektyw i windykator, specjalistka ds. dzikich lokatorów Małgorzata Marczulewska.

Jawność cen mieszkań: przełom czy tylko pozorna zmiana? Rynek nadal kształtują kredyty i koszty budowy

Od maja 2025 roku deweloperzy muszą ujawniać ceny ofertowe mieszkań i ich historię zmian. To ważny krok w stronę większej przejrzystości na rynku pierwotnym, który ma ułatwić kupującym podejmowanie decyzji. Czy jednak sama jawność wystarczy, by realnie wpłynąć na ceny? Eksperci są zgodni – to kredyty, koszty budowy i przepisy grają dziś pierwsze skrzypce.

REKLAMA

Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

REKLAMA