REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Pielęgnacja i czyszczenie mebli skórzanych

Osoby, które nie chcą bądź nie mogą poświęcić czasu na pielęgnację i czyszczenie mebli, powinny dwa razy zastanowić się nad ich zakupem. Fot. MM Collection
Osoby, które nie chcą bądź nie mogą poświęcić czasu na pielęgnację i czyszczenie mebli, powinny dwa razy zastanowić się nad ich zakupem. Fot. MM Collection
MM Collection

REKLAMA

REKLAMA

Pielęgnacja i czyszczenie mebli to niezbędne elementy ich konserwacji. Osoby, które nie chcą bądź nie mogą poświęcić czasu na pielęgnację i czyszczenie mebli, powinny dwa razy zastanowić się nad ich zakupem. Jak odpowiednio dbać o skórzane meble, by na długo zachowały świeżość?

Decydując się na zakup skórzanych mebli wypoczynkowych, często kierujemy się ich eleganckim wyglądem, miękkością w dotyku i ponadczasowym pięknem. Aby jednak zachować świeżość i piękno przez długie lata, skórę należy odpowiednio czyścić i konserwować. W jaki sposób to robić?

REKLAMA

Meble tapicerowane, obite skórą naturalną, wymagają regularnej pielęgnacji, głównie z uwagi na stały kontakt z kurzem i z brudem. Nieodpowiednie użytkowanie i brak odpowiednio zastosowanych środków, sprawia, że materiał szybciej się zużywa. Chcąc prawidłowo zadbać o skórę należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Zobacz także: Dzięki czemu nasz salon stanie się nowoczesny?

Może odplamiacz?

REKLAMA

Jeśli na naszym meblu pojawi się plama, wylany napój czy zaschnięte resztki jedzenia, zapomnijmy o stosowaniu silnych środków chemicznych (takich jak m.in. odplamiacze, zmywacze czy rozpuszczalniki). W przeciwnym razie może dojść do zniszczenia naturalnej, cienkiej warstwy ochronnej skóry, a nawet do jej odbarwienia.

– Skóra naturalna, jest bardzo wrażliwa na działanie detergentów, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie wilgotnej szmatki, ewentualnie z niewielką ilością mydła, a następnie przetarcie delikatnym, chłonnym ręcznikiem. Plamy należy usuwać możliwie jak najszybciej – radzi ekspert Magdalena Bosak z firmy MM Collection, marki skórzanych mebli wypoczynkowych. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nawilżanie

Największym wrogiem skóry naturalnej jest wysoka temperatura i suche powietrze, które powodują, że skóra staje się krucha, a nawet pęka. Dlatego wymaga ona częstego nawilżania. Polecanym środkiem w tym przypadku jest krem stearynowy. Warto także unikać bezpośredniego wystawiania skóry na słońce, gdyż może ona płowieć i jeszcze intensywniej wysychać. Nie należy też ustawiać skórzanych mebli w pobliżu kaloryferów i innych źródeł ciepła.

Systematyczność

Skóra naturalna zastosowana w zestawie wypoczynkowym, podobnie jak skóra rąk czy twarzy, wymaga częstej, choćby minimalnej pielęgnacji. Podczas prac konserwacyjnych należy unikać mocnego wycierania i tarcia. Regularne oczyszczanie powierzchni z kurzu (za pomocą odkurzacza), przecieranie suchą, miękką ściereczką (najlepiej flanelową) nadadzą jej świeży wygląd. Wspomniana wrażliwość skóry na silne detergenty oznacza również, że nie należy stosować różnego rodzaju past do butów, w celu zabarwienia niedoskonałości. Od czasu do czasu jednak, skóra jak każdy materiał, wymaga użycia specjalnego środka konserwującego, który przedłuży jej trwałość nawet o kilka lat.

Zobacz także: Jakie meble powiększą mieszkanie?

REKLAMA

– Cienką warstwę preparatu impregnującego, powinniśmy nakładać średnio co 3 miesiące – zauważa Magdalena Bosak – Szczególną uwagę zwracajmy na miejsca najczęściej używane, czyli siedzisko, oparcie, podłokietniki. Stosowanie specjalnych środków pozwala na utrzymanie właściwego koloru, ochronę przed wyblaknięciem oraz na minimalizowanie efektu wycierania się skóry. Skóra zostaje odpowiednio natłuszczona i zabezpieczona przez pęknięciami.

Pamiętajmy, że wszelkie działania, niezgodne z właściwą pielęgnacją materiału, mogą stać się przyczyną utraty gwarancji na zakupiony mebel. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jak usunąć uciążliwą plamę, przeczytajmy instrukcję i dołączoną ulotkę lub wezwijmy specjalistów zajmujących się czyszczeniem mebli tapicerowanych.

Źródło: materiały prasowe

Pielęgnacja i czyszczenie mebli to niezbędne elementy ich konserwacji. Fot. MM Collection
MM Collection
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

REKLAMA

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik?

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik? Kto może kupić ziemię rolną? Jakich formalności należy dopełnić? Czy na ziemi rolnej można wybudować dom? 

Umowa kredytowa w dolarach lub euro. Czy można ją unieważnić?

Jeśli mówimy o kredytach w obcej walucie, to najczęściej myślimy o kredytach frankowych. Ale jest wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty indeksowane lub denominowane do innych walut, takich jak dolar amerykański czy euro. Oni również mogą dochodzić swoich praw na drodze sądowej i m.in. domagać się ustalenia nieważności swoich umów kredytowych.

Jeżeli nie dopełnisz tych obowiązków, w przypadku pożaru, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich i czyszczenia przewodów kominowych

Na każdym właścicielu i zarządcy nieruchomości ciąży obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich oraz czyszczenia przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Niedopełnienie powyższych obowiązków to nie tylko ryzyko mandatu, ale również zagrożenie dla życia mieszkańców budynku oraz ryzyko utraty całego dobytku, w przypadku dojścia do pożaru spowodowanego niewłaściwym stanem technicznym przewodów kominowych. 

Wojna nerwów między sprzedającymi a kupującymi mieszkania przybiera na sile. A co z cenami, czy wskutek tego mocno ruszą w dół

Sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym spada wolniej niż na rynku deweloperskim. Klienci wolą mieszkanie gotowe do zamieszkania, najlepiej z garażem. Ale i tu trwa wojna nerwów – między chcącymi sprzedać nieruhomoć szybko a stawiającymi na kupno po jak najniższej cenie.

REKLAMA

Studenci z zagranicy ratują rynek najmu mieszkań w wielu miastach, zwłaszcza w tych, które niekoniecznie są metropoliami

Wzrost liczby studentów z innych krajów sprawił, że łączna liczba osób studiujących w Polsce przestała spadać. Dane GUS potwierdzają, że wzrost udziału zagranicznych studentów jest bardzo widoczny. W niektórych województwach stanowią oni ponad 10% wszystkich studiujących. 

Budownictwo: rok 2024 jednym z najtrudniejszych od 20 lat

Budownictwo wyhamowało. Rok 2024 jest jednym z najtrudniejszych dla branży od 20 lat. Co jest powodem kryzysu i z jakich rozwiązań można skorzystać? Jak przyczynił się do tego problem z kredytem na start?

REKLAMA