REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Pielęgnacja i czyszczenie mebli skórzanych

Osoby, które nie chcą bądź nie mogą poświęcić czasu na pielęgnację i czyszczenie mebli, powinny dwa razy zastanowić się nad ich zakupem. Fot. MM Collection
Osoby, które nie chcą bądź nie mogą poświęcić czasu na pielęgnację i czyszczenie mebli, powinny dwa razy zastanowić się nad ich zakupem. Fot. MM Collection
MM Collection

REKLAMA

REKLAMA

Pielęgnacja i czyszczenie mebli to niezbędne elementy ich konserwacji. Osoby, które nie chcą bądź nie mogą poświęcić czasu na pielęgnację i czyszczenie mebli, powinny dwa razy zastanowić się nad ich zakupem. Jak odpowiednio dbać o skórzane meble, by na długo zachowały świeżość?

Decydując się na zakup skórzanych mebli wypoczynkowych, często kierujemy się ich eleganckim wyglądem, miękkością w dotyku i ponadczasowym pięknem. Aby jednak zachować świeżość i piękno przez długie lata, skórę należy odpowiednio czyścić i konserwować. W jaki sposób to robić?

REKLAMA

Meble tapicerowane, obite skórą naturalną, wymagają regularnej pielęgnacji, głównie z uwagi na stały kontakt z kurzem i z brudem. Nieodpowiednie użytkowanie i brak odpowiednio zastosowanych środków, sprawia, że materiał szybciej się zużywa. Chcąc prawidłowo zadbać o skórę należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Zobacz także: Dzięki czemu nasz salon stanie się nowoczesny?

Może odplamiacz?

REKLAMA

Jeśli na naszym meblu pojawi się plama, wylany napój czy zaschnięte resztki jedzenia, zapomnijmy o stosowaniu silnych środków chemicznych (takich jak m.in. odplamiacze, zmywacze czy rozpuszczalniki). W przeciwnym razie może dojść do zniszczenia naturalnej, cienkiej warstwy ochronnej skóry, a nawet do jej odbarwienia.

– Skóra naturalna, jest bardzo wrażliwa na działanie detergentów, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie wilgotnej szmatki, ewentualnie z niewielką ilością mydła, a następnie przetarcie delikatnym, chłonnym ręcznikiem. Plamy należy usuwać możliwie jak najszybciej – radzi ekspert Magdalena Bosak z firmy MM Collection, marki skórzanych mebli wypoczynkowych. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nawilżanie

Największym wrogiem skóry naturalnej jest wysoka temperatura i suche powietrze, które powodują, że skóra staje się krucha, a nawet pęka. Dlatego wymaga ona częstego nawilżania. Polecanym środkiem w tym przypadku jest krem stearynowy. Warto także unikać bezpośredniego wystawiania skóry na słońce, gdyż może ona płowieć i jeszcze intensywniej wysychać. Nie należy też ustawiać skórzanych mebli w pobliżu kaloryferów i innych źródeł ciepła.

Systematyczność

Skóra naturalna zastosowana w zestawie wypoczynkowym, podobnie jak skóra rąk czy twarzy, wymaga częstej, choćby minimalnej pielęgnacji. Podczas prac konserwacyjnych należy unikać mocnego wycierania i tarcia. Regularne oczyszczanie powierzchni z kurzu (za pomocą odkurzacza), przecieranie suchą, miękką ściereczką (najlepiej flanelową) nadadzą jej świeży wygląd. Wspomniana wrażliwość skóry na silne detergenty oznacza również, że nie należy stosować różnego rodzaju past do butów, w celu zabarwienia niedoskonałości. Od czasu do czasu jednak, skóra jak każdy materiał, wymaga użycia specjalnego środka konserwującego, który przedłuży jej trwałość nawet o kilka lat.

Zobacz także: Jakie meble powiększą mieszkanie?

REKLAMA

– Cienką warstwę preparatu impregnującego, powinniśmy nakładać średnio co 3 miesiące – zauważa Magdalena Bosak – Szczególną uwagę zwracajmy na miejsca najczęściej używane, czyli siedzisko, oparcie, podłokietniki. Stosowanie specjalnych środków pozwala na utrzymanie właściwego koloru, ochronę przed wyblaknięciem oraz na minimalizowanie efektu wycierania się skóry. Skóra zostaje odpowiednio natłuszczona i zabezpieczona przez pęknięciami.

Pamiętajmy, że wszelkie działania, niezgodne z właściwą pielęgnacją materiału, mogą stać się przyczyną utraty gwarancji na zakupiony mebel. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jak usunąć uciążliwą plamę, przeczytajmy instrukcję i dołączoną ulotkę lub wezwijmy specjalistów zajmujących się czyszczeniem mebli tapicerowanych.

Źródło: materiały prasowe

Pielęgnacja i czyszczenie mebli to niezbędne elementy ich konserwacji. Fot. MM Collection
MM Collection
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

REKLAMA

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

Rośnie drzewo z tysiącletniego nasiona znalezionego przez archeologów. To wymarły gatunek. Ma związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

Międzynarodowy zespół naukowców wyhodował drzewo z tysiącletniego nasiona, znalezionego podczas wykopalisk archeologicznych. Badacze uważają, że to wymarły gatunek rośliny, o której leczniczych właściwościach wspominano w Biblii. Roślina ta zawiera m.in. związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

REKLAMA

Czy można było zapobiec powodzi? Jedną z głównych przyczyn rosnących szkód jest zabudowa terenów zagrożonych powodzią

To już trzecia tak duża i tragiczna w skutkach powódź w ciągu niespełna 30 lat. Po poprzednich dwóch podejmowano działania, które miały zapobiec kolejnej. Eksperci portalu GetHome.pl sprawdzili, jak wyglądało to w praktyce na podstawie… statystyk budowlanych.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży mieszkania czy domu u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży nieruchomości, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – była ona w pełni bezpieczna dla sprzedającego? 

REKLAMA