Jak oświetlić biblioteczkę w sypialni?
REKLAMA
REKLAMA
Czy w sypialni jest miejsce dla książek?
REKLAMA
Aranżacja wnętrz, nie musi opierać się jedynie na przewidywalnych i codziennych rozwiązaniach. Wielofunkcyjny wystrój jest niezwykle ciekawym sposobem na przełamanie stylistycznej nudy. Warto, więc stosować metody na przełamywanie konwenansów w projektowaniu przestrzeni. Sypialnia, kojarzy się nam przede wszystkim, z intymnym miejscem przeznaczonym do snu. Często, sypialnianą przestrzeń łączymy z garderobą. Dostępność ubrań i kosmetyków w jednym miejscu rano, jest szczególnie przydatna. Wśród wielu innych, możliwych rozwiązań, łączenie sypialni z biblioteką, wydaje się być szczególnie inspirujące. Bogata kolekcja książek, to idealny dodatek do ciepłego i przytulnego stylu, którego centralnym elementem jest wielkie łóżko.
Zobacz także: Jak stworzyć sypialnię dostosowaną do naszych potrzeb?
Jakie światło potrzebne jest do czytania?
Sposoby aranżacji świetlnej, bardzo często naturalnie pasują do wymaganych warunków oświetleniowych przy czytaniu. Biorąc pod uwagę fakt, że miejscem, w którym będziemy czytać – jest łóżko, sama obecność lampek nocnych znaczy wiele. Resztę musimy dopasować jedynie, ze względu na wymagane parametry techniczne. Należą do nich:
1. Barwa światła. Najlepiej wykorzystywać niezbyt rozproszone, jasne światło halogenowe.
2. Moc żarówki. Wybierajmy te z przedziału od 60–80W.
3. Długość wiązki. Pamiętajmy, że lampka, powinna znajdować się w odległości nie mniejszej, niż 35 cm.
Zobacz także: Jak urządzić sypialnię?
Dekoracyjne lampki
Dobrze wykonana i wyposażona biblioteka, powinna być naszym powodem do dumy. Warto, więc podkreślać, tego typu niecodzienne rozwiązania aranżacyjne. Zarówno w nowoczesnym, jak i w retro stylu, powinniśmy doświetlać miejsca godne uwagi. Zamontowanie w ścianie za regałem panelu z diodami LED, sprawi, że księgozbiór zaświeci na wiele różnych kolorów.
REKLAMA
REKLAMA