REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Krok po kroku: wiejska kuchnia w stylu francuskim

Martyna Bogacka
Przyjazne kolory, naturalne tekstury, spokojna elegancja i jednocześnie domowa atmosfera – z tym właśnie kojarzy się wiejska kuchnia w stylu francuskim. Fot. Fotolia
Przyjazne kolory, naturalne tekstury, spokojna elegancja i jednocześnie domowa atmosfera – z tym właśnie kojarzy się wiejska kuchnia w stylu francuskim. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wiejska kuchnia w stylu francuskim to wnętrze niezwykle ciepłe. Ostatnio wielką popularnością cieszy się kuchnia w stylu francuskiej prowincji. Jak stworzyć wiejską kuchnię w stylu francuskim?

Kuchnia to serce domu. Stała się ważna nie tylko ze względów praktycznych, ale także dlatego, że coraz więcej czasu spędzamy gotując i jedząc wspólnie. Warto więc zadbać o jej aranżację.

REKLAMA

Przyjazne kolory, naturalne tekstury, spokojna elegancja i jednocześnie domowa atmosfera – z tym właśnie kojarzy się wiejska kuchnia w stylu francuskim.

Zobacz także: Styl skandynawski: kuchnia

Vive la France

Kuchnia francuska , według krytyków, uchodzi za najlepszą na świecie. Jest kolebką sztuki kulinarnej i rajem dla kucharzy. Dlaczego więc nie zaufać Francuzom do końca i nie inspirować się ich kuchennymi wnętrzami? Zwłaszcza, że nie wszystkie są niepraktycznie eleganckie.

Kuchnia à la Francais

Aby zaaranżować kuchnię w stylu francuskim potrzebne jest raczej spore pomieszczenie, gdzie znajdzie się miejsce dla centralnie umieszczonego stołu i krzeseł. Jak zwykle na początku warto zacząć od ścian – to już połowa sukcesu. Pomaluj ściany kuchni ciepłymi odcieniami bieli, błękitu albo zieleni. Wnętrze powinno być utrzymane w przyjemnych kolorach, kojarzących się z naturą. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jak zaaranżować kuchnię w stylu wiktoriańskim?

Meble - fabriqué en France

REKLAMA

Meble są proste w formie, zwykle zrobione z naturalnego drewna bądź jednolicie pokryte jasnymi farbami. Zabudowa kuchni jest raczej zwarta – i co za tym idzie – bardziej pojemna i funkcjonalna niż kuchnie projektowane w stylu modern. Poszczególne segmenty szafek można oddzielić zdobionymi pilastrami albo murowanymi słupkami. Takie elementy złamią zwartą strukturę mebli. Warto również zadbać o to, by szafki pozostawiały nieco otwartych przestrzeni przeznaczonych do ekspozycji ceramiki, pamiątek lub przypraw. 

W kuchni aranżowanej w tej konwencji mile widziane są również dodatki z kutego żelaza. Może to być żyrandol, maleńkie uchwyty do szafek i karnisze. Do kuchni w stylu francuskim będą też pasować bukiety suszonych kwiatów, zawieszone w oknach ażurowe firanki i kraciaste poduchy rzucone na krzesła. W tak urządzonej kuchni można przyjmować najzacniejszych gości.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile kosztuje miejsce w akademiku a ile trzeba zapłacić za wynajęcie mieszkania? Rok akademicki 2024/2025

W bieżącym roku na studiującą młodzież czeka ok. 115 tys. miejsc w akademikach. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach akademickich ich dostępność jest największa oraz z jakim wydatkiem muszą się liczyć studentki i studenci, którym uda się zdobyć takie zakwaterowanie. 

Ile trzeba zapłacić za miejsce w akademiku? A gdzie student najtaniej wynajmie mieszkanie?

W całym kraju są tylko 443 akademiki uczelniane, które mogą przyjąć zaledwie ok. 115 tys. W praktyce jeszcze mniej, bo stan niektórych pokojów pozostawia wiele do życzenia. Reszta żaków musi szukać mieszkania na wynajem. Jakie są ceny w poszczególnych miastach? 

Oszczędności na nowych osiedlach. Jakie rozwiązania pomagają zaoszczędzić na energii czy wodzie?

Nowe osiedla są coraz bardziej innowacyjne, coraz częściej deweloperzy stawiają również na ekologię. A co z rozwiązaniami pozwalającymi mieszkańcom na oszczędności, np. energii albo wody? Jak duże kwoty można zaczadzić? 

Jest stanowisko MF – koniec wakacji kredytowych w 2025 r. Kto może skorzystać ze wsparcia jeszcze w 2024 r.?

Zgodnie z najnowszym stanowiskiem resortu finansów – wakacje kredytowe nie będą kontynuowane w 2025 r. Kto zatem, po raz ostatni, może skorzystać ze wsparcia w postaci zawieszenia spłaty dwóch rat kredytu hipotecznego (tzw. wakacji kredytowych) w okresie od 1 września do 31 grudnia 2024 r. oraz na jakie wsparcie mogą, w przyszłym roku, liczyć kredytobiorcy?

REKLAMA

Kredyt 0 proc. pod dużym znakiem zapytania po przyjęciu projektu budżetu państwa na rok 2025 – czy osoby, które chcą zakupić własne mieszkanie, mogą jeszcze liczyć na kredyt z niskim oprocentowaniem?

Po przyjęciu przez Radę Ministrów w dniu 28 sierpnia 2024 r. projektu budżetu państwa na rok 2025 nastała burza wokół kredytu 0 proc. Czy jednak nie będzie kredytu z niskim oprocentowaniem na zakup pierwszego mieszkania? Jakie są aktualne, główne założenia kredytu 0 proc.?

Relacja zarobków do ceny mieszkania w 2024 r. W którym mieście w Polsce jest najkorzystniejsza?

Im więcej zarabiasz, tym łatwiej kupić mieszkanie? Niekoniecznie. Choć w Warszawie wynagrodzenia należą do tych najwyższych, to w ślad za  nimi idą bardzo drogie mieszkania. Ważny zatem jest stosunek zarobków do cen nieruchomości. W jakich miastach wypada on najkorzystniej? Gdzie znajdziemy najbardziej okazałą ofertę mieszkań? W jakich miastach można kupić na kredyt największe lokum? Eksperci portalu RynekPierwotny.pl postanowili to sprawdzić. 

Teraz więcej okazji by kupić tanio mieszkanie, nawet za pół ceny rynkowej. Jest jeden warunek, a nawet dwa, korzystaj bo nie potrwa to długo

Na rynku mieszkaniowym nastał pat. Trudniej dostępne kredyty, wysokie ceny, oferty uszczuplone przez Bezpieczny Kredyt 2%. W efekcie w większości miast ceny z rynku pierwotnego zostały dogonione przez oferty mieszkań z drugiej ręki. Wbrew pozorom to stwarza więcej okazji do kupna po atrakcyjnej cenie.

Czy to już standard czy wciąż luksus? Jakie są nowe mieszkania od deweloperów?

Rynek nieruchomości zmienia się dynamicznie. Coś co kiedyś było luksusem, dziś staje się standardem. Przedstawiciele czołowych firm deweloperskich mówią o tym, jakie udogodnienia oferują obecnie w segmencie popularnym oraz premium. Sondę przygotował portal RynekPierwotny.pl.

REKLAMA

To już prawdziwy krach na rynku kredytów hipotecznych. Szykuje się zapaść w budownictwie mieszkaniowym

Dane bankowe nie pozostawiają złudzeń. Banki udzieliły w drugim kwartale br. o prawie 30 proc. mniej kredytów hipotecznych niż w tym samym okresie 2023 roku. Mieszkania kupują tylko naprawdę zamożni, bo banki zaostrzyły kryteria pożyczania pod hipotekę, a mimo to ceny mieszkań rosną.

Ukończony budynek traci pozwolenie - co dalej?

Utrata pozwolenia budowlanego na ukończony już budynek to dość rzadka i jednocześnie ciekawa sytuacja. Warto się jej przyjrzeć. 

REKLAMA