REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Krok po kroku: wiejska kuchnia w stylu francuskim

Martyna Bogacka
Przyjazne kolory, naturalne tekstury, spokojna elegancja i jednocześnie domowa atmosfera – z tym właśnie kojarzy się wiejska kuchnia w stylu francuskim. Fot. Fotolia
Przyjazne kolory, naturalne tekstury, spokojna elegancja i jednocześnie domowa atmosfera – z tym właśnie kojarzy się wiejska kuchnia w stylu francuskim. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wiejska kuchnia w stylu francuskim to wnętrze niezwykle ciepłe. Ostatnio wielką popularnością cieszy się kuchnia w stylu francuskiej prowincji. Jak stworzyć wiejską kuchnię w stylu francuskim?

Kuchnia to serce domu. Stała się ważna nie tylko ze względów praktycznych, ale także dlatego, że coraz więcej czasu spędzamy gotując i jedząc wspólnie. Warto więc zadbać o jej aranżację.

REKLAMA

Przyjazne kolory, naturalne tekstury, spokojna elegancja i jednocześnie domowa atmosfera – z tym właśnie kojarzy się wiejska kuchnia w stylu francuskim.

Zobacz także: Styl skandynawski: kuchnia

Vive la France

Kuchnia francuska , według krytyków, uchodzi za najlepszą na świecie. Jest kolebką sztuki kulinarnej i rajem dla kucharzy. Dlaczego więc nie zaufać Francuzom do końca i nie inspirować się ich kuchennymi wnętrzami? Zwłaszcza, że nie wszystkie są niepraktycznie eleganckie.

Kuchnia à la Francais

Aby zaaranżować kuchnię w stylu francuskim potrzebne jest raczej spore pomieszczenie, gdzie znajdzie się miejsce dla centralnie umieszczonego stołu i krzeseł. Jak zwykle na początku warto zacząć od ścian – to już połowa sukcesu. Pomaluj ściany kuchni ciepłymi odcieniami bieli, błękitu albo zieleni. Wnętrze powinno być utrzymane w przyjemnych kolorach, kojarzących się z naturą. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jak zaaranżować kuchnię w stylu wiktoriańskim?

Meble - fabriqué en France

REKLAMA

Meble są proste w formie, zwykle zrobione z naturalnego drewna bądź jednolicie pokryte jasnymi farbami. Zabudowa kuchni jest raczej zwarta – i co za tym idzie – bardziej pojemna i funkcjonalna niż kuchnie projektowane w stylu modern. Poszczególne segmenty szafek można oddzielić zdobionymi pilastrami albo murowanymi słupkami. Takie elementy złamią zwartą strukturę mebli. Warto również zadbać o to, by szafki pozostawiały nieco otwartych przestrzeni przeznaczonych do ekspozycji ceramiki, pamiątek lub przypraw. 

W kuchni aranżowanej w tej konwencji mile widziane są również dodatki z kutego żelaza. Może to być żyrandol, maleńkie uchwyty do szafek i karnisze. Do kuchni w stylu francuskim będą też pasować bukiety suszonych kwiatów, zawieszone w oknach ażurowe firanki i kraciaste poduchy rzucone na krzesła. W tak urządzonej kuchni można przyjmować najzacniejszych gości.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

REKLAMA

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

REKLAMA

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

REKLAMA