REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Organizacje konsumenckie

REKLAMA

 

KRAJOWA RADA FEDERACJI KONSUMENTÓW

REKLAMA

Federacja Konsumentów jest to niezależna organizacja pozarządowa, której głównym celem jest ochrona indywidualnego konsumenta w Polsce. Obejmuje swoim zasięgiem całe terytorium Polski poprzez sieć 48 oddziałów terenowych, które wykonują pracę poradni konsumenckich oraz zrzeszają wolontariuszy chcących z nami współpracować.

ADRES:

Plac Powstańców Warszawy 1

00-030 Warszawa

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Tel.: (0-22) 827- 51-05

Internet: www. federacja-konsumentow.org.pl

e-mail: biuro@fedracja-konsumentow.org.pl

STOWARZYSZENIE KONSUMENTÓW POLSKICH

Stowarzyszenie Konsumentów Polskich zostało założone w 1995 roku. Jej celem jest rozwijanie świadomości konsumentów w zakresie posiadanego przez nich prawa do bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, informacji, edukacji i reprezentacji, jak również ochrony ich interesów ekonomicznych i prawnych.

ADRES:

Ul. Gizów 6

01-249 Warszawa

Tel.: (0-22) 634 06 68

Internet: www.skp.pl

e-mail: sekretariat@skp.pl

EUROPEJSKIE CENTRUM KONSUMENCKIE

Głównym celem Europejskiego Centrum Konsumenckiego jest szerzenie wiedzy o wspólnym rynku europejskim oraz pomaganie w polubownym rozwiązywaniu sporów ponadgranicznych pomiędzy przedsiębiorcami a konsumentami.

ADRES:

Plac Powstańców Warszawy 1

00-950 Warszawa

Tel.: (0-22) 556 01 18

Internet: www.konsument.gov.pl

e-mail: info@konsument.gov.pl

POLSKA IZBA TURYSTYKI

Polska Izba Turystyki jest największą ogólnopolską organizacją samorządu gospodarczego przemysłu turystycznego, zajmuje się m.in. ochroną intersów branży turystycznej.

ADRES:

Ul. Plac Powstańców Warszawy 2

00-030 Warszawa

Tel.: (0-22) 826 55 36

Internet: www.pit.org.pl

KOMISJA OCHRONY PRAW PASAŻERA

Pasażer transportu lotniczego ma prawo złożyć skargę na przewoźnika. Jest to możliwe tylko w sytuacji:

  • Odmowy przyjęcia na pokład wbrew woli pasażera.
  • Odwołania lotu.
  • Dużego opóźnienia lotu.

ADRES:

ul. Żelazna 59

00-848 Warszawa

Tel.: +48 22 520 74 84

e-mail: kopp@ulc.gov.pl


BANKOWY ARBITRAŻ KONSUMENCKI

Bankowy Arbitraż Konsumencki działa przy Związku Banków Polskich i został powołany w celu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami - klientami banków a bankami w zakresie roszczeń pieniężnych z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania przez bank czynności bankowych.

ADRES:

ul. Kruczkowskiego 8

00-380 Warszawa

Tel.: (0-22) 48 68 400

Internet: www.zbp.pl

BIURO RZECZNIKA UBEZPIECZONYCH

Do zadań Rzecznika należy m.in. rozpatrywanie skarg w indywidualnych sprawach kierowanych do Rzecznika, opiniowanie projektów aktów prawnych, stwarzanie możliwości polubownego i pojednawczego rozstrzygania sporów między konsumentami a zakładami ubezpieczeń, towarzystwami emerytalnymi.

ADRES:

Al. Jerozolimskie 44

00-024 Warszawa

Tel.: (0-22) 333-73-26 - 28

Internet: www.rzu.gov.pl

e-mail: biuro@rzu.gov.pl

RZECZNIK ODBIORCÓW PALIW I ENERGII

Głównym zadaniem Rzecznika Odbiorców Paliw i Energii jest udzielanie informacji i pomoc odbiorcom paliw gazowych i energii w ich stosunkach z przedsiębiorstwami energetycznymi. Aby efektywnie pomagać i chronić interesy odbiorców Rzecznik współpracuje z innymi instytucjami i organizacjami konsumenckimi. Do jego obowiązków należy prowadzenie rejestrów odmów przyłączeń odbiorców do sieci.

ADRES:

00-872 Warszawa


ul. Chłodna 64

Rzecznicy Odbiorców Paliw i Energii:

Jacek Bełkowski

tel.:

22 661 63 05

fax:

22 661 62 25

e-mail:

jacek.belkowski@ure.gov.pl

Paweł Bogusławski

tel.:

22 661 61 71

e-mail:

pawel.boguslawski@ure.gov.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA