REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zakup myjki w czterech krokach

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
 StukPuk.pl
Jesteśmy grupą młodych ludzi zdrowo stukniętych na punkcie materiałów budowlanych, którzy pewnego dnia wpadli na pomysł, aby pasję i doświadczenie przekuć w sukces.

REKLAMA

Myjki używamy najczęściej do mycia samochodu, ale można ją też spokojnie stosować do czyszczenia mebli ogrodowych, schodów, kostki brukowej, dachów, czy elewacji. Przed zakupem warto zastanowić się do czego będziemy chcieli ją wykorzystywać i poszukać myjki z odpowiednimi akcesoriami.

Po pierwsze ciśnienie

Przy wyborze należy przede wszystkim zwrócić uwagę do czego będziemy wykorzystywać myjkę. Jeśli będzie stosowana jedynie do sporadycznego (raz w tygodniu) mycia samochodu, nie ma sensu inwestować pieniędzy w myjki profesjonalne o maksymalnym ciśnieniu np. 160 barów, gdyż nigdy nie wykorzystamy ich potencjału.  

REKLAMA

Taki sprzęt sprawdzi się w przypadku regularnego i częstego mycia samochodów np. w pracy zarobkowej w małych myjniach lub salonach zajmujących się kosmetyką aut, w firmach transportowych do mycia ciężarówek lub w zakładach do mycia dużych powierzchni budynków przemysłowychstwierdza Jacek Grabarczyk, ekspert z internetowego marketu budowalnego StukPuk.pl.

Jeśli potrzebujemy myjki do mycia jednego samochodu, dachu, czy chodnika wystarczy nam taka o ciśnieniu 100 lub 130 barów, choć przy większych potrzebach warto jednak zainwestować w mocniejsze urządzenia.

REKLAMA

Przykłady? Do zwyczajnych domowych zastosowań, polecamy kompaktowe myjki Nilfisk o ciśnieniu od 110 do 130 barów. Do bardziej zaawansowanych prac myjki serii Excellent o ciśnieniu od 130 do 140 barów, a do bardzo częstego używania i czyszczenia dużych powierzchni, myjki serii Pro o ciśnieniu od 150 do 160 barów.

Popularnym chwytem marketingowym stosowanym przez producentów jest podawanie mocy myjki zamiast opisanego powyżej maksymalnego ciśnienia wody generowanego przez urządzenie. Oprócz ciśnienia należy zwrócić także uwagę na wydajność myjki, czyli przepływ wody na godzinę. Do standardowych prac w zupełności wystarczy myjka o wydajności w granicach ok 350 – 500 litrów na godzinę.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Przegląd kosiarki na wiosnę – co warto sprawdzić?

Po drugie wyposażenie

REKLAMA

Nie bez znaczenia są także długość kabla zasilającego, długość węża ciśnieniowego oraz waga i wymiary samej myjki. Urządzenie musi być wygodne w przenoszeniu, przechowywaniu oraz w eksploatacji. Generalnie im mocniejsza myjka tym większe jej wymiary i waga, a co za tym idzie urządzenie zabiera więcej miejsca w garażu, piwnicy, czy w altanie. Często myjka nie jest wyposażona w koła co sprawia, że trzeba ją przenosić. W dłuższej perspektywie jest to bardzo niewygodne. Jeśli już o wygodzie mowa, to warto szukać urządzenia wyposażonego w bęben na wąż i schowki na akcesoria. Wtedy nic nam nie ginie, a urządzenie łatwiej się obsługuje i stosuje.

Kupując myjkę warto zwrócić uwagę na dołączony osprzęt. Najlepiej szukać urządzeń, które w standardzie wyposażone są w dodatkowe akcesoria. Dokupowanie końcówek, czy innych elementów zawsze będzie droższe niż kupienie ich w zestawie wraz z urządzeniem. Z drugiej strony, jeśli takie akcesoria są dostępne jako oddzielne produkty, to jest to także sygnał, że firma produkująca myjkę nie wzięła się znikąd i nie zniknie wraz z zakończeniem kontraktu z marketem.

Niewiele osób wie, że myjka może posłużyć też innych czynności niż tylko mycie samochodów. Nilfisk zbudował akcesoria np. piaskowania, zestaw do mycia dachów, dreny do czyszczenia rur i rynien, czy  szczotki do mycia powierzchni płaskich płytek, desek i bruku.

Zobacz też: Wąż ogrodowy – który wybrać?

Po trzecie budowa urządzenia

Oczywiście należy zwracać też uwagę na komponenty z których wykonane jest urządzenie. – Warto przede wszystkim dociekać z czego wykonane są podzespoły. Mosiężna głowica, aluminiowa pompa, czy ceramiczne tłoki to większa trwałość i wyższa jakość myjki zapewnia Jacek Grabarczyk ze StukPuk.pl. Warto unikać elementów wykonanych z tworzyw sztucznych, które najczęściej  stosuje się w najtańszych myjkach.

Po czwarte serwis

Myjka, jak każde urządzenie może się zepsuć, dlatego konieczne jest, aby sprawdzić jaki serwis oferuje producent, jak wyglądają warunki gwarancji, na jakiej zasadzie realizowane są naprawy (np. czy obowiązuje gwarancja door-to door) oraz ile wynosi czas rękojmi. Jeśli urządzenie, które chcemy zakupić nie ma dostępu do serwisu, to warto jednak poszukać innej myjki.  

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

REKLAMA

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA