REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Renowacja drewnianych mebli ogrodowych

Subskrybuj nas na Youtube
Architektura ogrodowa. Fot. HOLZDUR
Architektura ogrodowa. Fot. HOLZDUR
HOLZDUR

REKLAMA

REKLAMA

Renowacja drewnianej architektury ogrodowej oraz mebli ogrodowych pozwoli nam wydłużyć żywotność tych sprzętów. Jak odnawiać drewniane meble ogrodowe, ławki, stoły i altany – radzi Janusz Kornaś, ekspert marki HOLZDUR.

Architektura ogrodowa. Fot. HOLZDUR

REKLAMA

Renowacja drewna – wybieramy preparat

Drewniana architektura ogrodowa z natury jest bardzo wrażliwa na wszelkiego rodzaju warunki zewnętrzne. Toteż należy zwrócić uwagę na właściwości preparatu, wybierając odpowiedni służący konserwacji drewna. Po pierwsze taki środek musi zagwarantować odpowiednią osłonę przed wpływem czynników atmosferycznych. Szczególnie chodzi tutaj o różnego rodzaju opady. Równie ważna jest ochrona przed promieniowaniem UV, gdyż to ono ma wpływ na blaknięcie koloru i łuszczenie się farby.  Stąd też przed rozpoczęciem odnawiania swojej pergoli lub altanki nie zapomnijcie zabezpieczyć jej bezbarwnym impregnatem. Mając na uwadze i to, że nasze ogrodowe perły architektury nierzadko ulegają zarysowaniom lub ścieraniu, zawsze dobierajcie taki produkt, który będzie odporny na uszkodzenie mechaniczne.

Zobacz także:  Odnawiamy betonowy grill ogrodowy. Poradnik

Przygotowania do malowania

REKLAMA

Jeszcze przed rozpoczęciem malowania należy sprawdzić czy powierzchnia drewniana jest mocna, czysta oraz sucha. Jeśli stwierdzono, że tak nie jest to trzeba wyczyścić ją z wszelkich  zanieczyszczeń. Pyły,  odpadające fragmenty starej farby oraz zatłuszczenia muszą zniknąć.  Po oczyszczeniu przechodzimy do wygładzenia nierówności. Najlepiej użyć do tego szlifierki lub niezastąpionego papieru ściernego.  Dzięki temu nowo nałożona farba będzie lepiej trzymać się powierzchni. Jednocześnie zadbamy też o ochronę, na czym tak bardzo nam wszystkim zależy. Następnie zmywamy powierzchnię wodą z detergentem, a zaraz potem dokładnie opłukujemy ją czystą wodą.

Ważne aby po osuszeniu podłoża zabezpieczyć ją impregnatem, który uniemożliwi wnikanie wody do wnętrza, a także będzie chronić drewno przed wpływem warunków zewnętrznychprzypomina Janusz Kornaś, ekspert marki HOLZDUR.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Architektura ogrodowa. Fot. HOLZDUR

Zobacz także:  Oleje, lakierobejce i impregnaty – właściwości produktów ochronno-dekoracyjnych

Malowanie – krok po kroku

Gdy prace przygotowawcze mamy już za sobą to czas wziąć się za malowanie. Dlatego bierzemy pędzel w dłoń i do roboty! Malowanie rozpoczynamy, gdy za oknem jeszcze nie będzie zbyt gorąco i wilgotnie. To ważne, gdyż duża wilgotność spowalnia niepotrzebnie proces schnięcia, zaś upał go przyśpiesza, co niekorzystnie wpływa na wytrzymałość powstałej powłoki. Gdy aura będzie nam sprzyjać to na początku dokładnie mieszamy farbę, tak by uzyskać jednorodną konsystencję i barwę. Następnie nanosimy emulsję przy pomocy pędzla albo wałka. Starajmy się robić to równomiernie, dzięki czemu uzyskamy lepszy efekt i unikniemy powstania w niektórych miejscach zbyt grubej warstwy.

Najlepszy efekt uzyskujemy po dwukrotnym malowaniu. Należy przy tym pamiętać, że drugą warstwę możemy nałożyć dopiero po wysuszeniu pierwszejmówi Kornaś.

Po zakończeniu pracy nie możemy zapomnieć o dokładnym wymyciu wszystkich narzędzi rozpuszczalnikiem. Pozwoli to nam na wykorzystanie ich w przyszłości.

Jeśli zrobicie wszystko zgodnie z naszymi zaleceniami to zapewnicie  sobie wspaniały widok na wiele lat. Już nie będziecie musieli zastanawiać się nad tym, co może stać się z waszym pięknym stołem podczas deszczu albo śniegu. Mamy nadzieję, że będziecie zadowoleni z uzyskanego efektu.

Janusz Kornaś, ekspert marki HOLZDUR

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rząd kręci bat na właścicieli domów. Będzie limit osób, a nawet metrów dla rodziny? Szykują się wielkie zmiany w przepisach

Hałas, bójki, parkujące, gdzie się da samochody, śmieci i bezsilność sąsiadów – tak można streścić skargi, które leją się lawiną do posłów oraz resortu rozwoju i technologii od tych, którzy stali się ofiarą nowej, polskiej plagi. Domy jednorodzinne zamieniane są w hotele robotnicze. Rząd chce z tym walczyć i kręci bat na ten „biznes”. Szykuje się rewolucja w przepisach?

Deweloperzy oddają coraz więcej mieszkań. Kupujący mają coraz większy wybór, ale czy z niego korzystają?

Deweloperzy oddają coraz więcej mieszkań, ale kupujący mają problem z wkładem własnym. Wprawdzie nie ma dopłaty do kredytu mieszkaniowego, ale ci, którzy nie mają oszczędności wciąż mogą – pod pewnymi warunkami – uzyskać gwarancję wkładu własnego na zakup pierwszego M.

Sztuczna inteligencja. McKinsey: Tylko 1 proc. menedżerów określa wdrożenia AI w swoich organizacjach jako dojrzałe

Choć zastosowanie gen-AI w 2024 r. znacząco wzrosło, a 78 proc. respondentów deklarowało w ub.r. użycie co najmniej jednej funkcji biznesowej tego rozwiązania w porównaniu do 55 proc. rok wcześniej, to jedynie 1 proc. menedżerów określa wdrożenie AI w ich w organizacjach jako dojrzałe.

Ceny mieszkań na rynku wtórnym nie spadają, choć kupujący wciąż bardzo na to liczą

W pierwszym kwartale 2025 roku ceny ofertowe mieszkań na rynku wtórnym w największych miastach Polski spadły. Mimo to kupujący wciąż liczą, że będą one jeszcze niższe. Czy te oczekiwania kupujących są realne?

REKLAMA

Niższe ceny mieszkań 2025: Warszawa, Wrocław, Kraków. Ile kosztują mieszkania za metr w innych dużych miastach Polski?

Jakie są ceny mieszkań w Warszawie, Krakowie, we Wrocławiu i innych dużych miastach w 2025 roku? Okazuje się, że w stolicy, Krakowie i we Wrocławiu ceny mieszkań spadły. Ile kosztują mieszkania za metr?

Kolorowanki wielkanocne do druku pdf: jajka, zajączek, koszyczek

Pobierz kolorowanki wielkanocne do druku w formacie pdf. Dostępne wzory to jajka, zajączek, uszy zajączka i koszyczek wielkanocny.

Pierwsze klucze: będą jednak dopłaty z budżetu państwa dla kupujących nowe mieszkania, ale tylko z budownictwa społecznego

Dopłata do kredytu? Jeśli na mieszkanie, które jest nowe, to tylko w spółdzielni, SIM lub TBS. Nie przewiduje się dopłat do kupna nowych mieszkań budowanych przez komercyjnych deweloperów. Ale mieszkania z budownictwa społecznego mogą być z docelową opcją własności.

Rewolucja w najmie krótkoterminowym w Europie. Nowe przepisy zmieniają krajobraz turystyki

Od tętniących życiem ulic Barcelony po historyczne centrum Budapesztu, europejskie miasta mierzą się z nową rzeczywistością. Najem krótkoterminowy, który zrewolucjonizował sposób podróżowania, stał się jednym z kluczowych wyzwań dla lokalnych społeczności. Jak pogodzić korzyści płynące z turystyki z potrzebami mieszkańców? To pytanie staje się coraz bardziej palące, a odpowiedź na nie kształtują nowe regulacje, które zmieniają krajobraz europejskiego rynku najmu.

REKLAMA

Ceny działek 2025. Można kupić nawet pod dużym miastem i zbudować dom taniej niż mieszkanie w centrum

Nie tylko w Warszawie, ale i w Krakowie czy we Wrocławiu ceny działek są na rekordowych poziomach. Ale wciąż można znaleźć plac po okazyjnej cenie pod metropolią i zbudować na nim dom w kosztach zamykając się w cenie niższej niż trzypokojowe mieszkanie w centrum miasta.

Decyzja lokalizacyjna dla CPK. Co dalej z odszkodowaniem?

Właściciele i użytkownicy wieczyści nieruchomości objętych wnioskiem o wydanie na podstawie decyzji lokalizacyjnej dla CPK z dniem doręczenia zawiadomienia nabywają prawo do odszkodowania z tytułu wywłaszczenia nieruchomości. W zawiadomieniu znajdą również termin wydania nieruchomości i informację o uprawnieniu do powiększenia wysokości odszkodowania.

REKLAMA