REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Renowacja drewnianych mebli ogrodowych

Architektura ogrodowa. Fot. HOLZDUR
Architektura ogrodowa. Fot. HOLZDUR
HOLZDUR

REKLAMA

REKLAMA

Renowacja drewnianej architektury ogrodowej oraz mebli ogrodowych pozwoli nam wydłużyć żywotność tych sprzętów. Jak odnawiać drewniane meble ogrodowe, ławki, stoły i altany – radzi Janusz Kornaś, ekspert marki HOLZDUR.

Architektura ogrodowa. Fot. HOLZDUR

REKLAMA

Renowacja drewna – wybieramy preparat

Drewniana architektura ogrodowa z natury jest bardzo wrażliwa na wszelkiego rodzaju warunki zewnętrzne. Toteż należy zwrócić uwagę na właściwości preparatu, wybierając odpowiedni służący konserwacji drewna. Po pierwsze taki środek musi zagwarantować odpowiednią osłonę przed wpływem czynników atmosferycznych. Szczególnie chodzi tutaj o różnego rodzaju opady. Równie ważna jest ochrona przed promieniowaniem UV, gdyż to ono ma wpływ na blaknięcie koloru i łuszczenie się farby.  Stąd też przed rozpoczęciem odnawiania swojej pergoli lub altanki nie zapomnijcie zabezpieczyć jej bezbarwnym impregnatem. Mając na uwadze i to, że nasze ogrodowe perły architektury nierzadko ulegają zarysowaniom lub ścieraniu, zawsze dobierajcie taki produkt, który będzie odporny na uszkodzenie mechaniczne.

Zobacz także:  Odnawiamy betonowy grill ogrodowy. Poradnik

Przygotowania do malowania

REKLAMA

Jeszcze przed rozpoczęciem malowania należy sprawdzić czy powierzchnia drewniana jest mocna, czysta oraz sucha. Jeśli stwierdzono, że tak nie jest to trzeba wyczyścić ją z wszelkich  zanieczyszczeń. Pyły,  odpadające fragmenty starej farby oraz zatłuszczenia muszą zniknąć.  Po oczyszczeniu przechodzimy do wygładzenia nierówności. Najlepiej użyć do tego szlifierki lub niezastąpionego papieru ściernego.  Dzięki temu nowo nałożona farba będzie lepiej trzymać się powierzchni. Jednocześnie zadbamy też o ochronę, na czym tak bardzo nam wszystkim zależy. Następnie zmywamy powierzchnię wodą z detergentem, a zaraz potem dokładnie opłukujemy ją czystą wodą.

Ważne aby po osuszeniu podłoża zabezpieczyć ją impregnatem, który uniemożliwi wnikanie wody do wnętrza, a także będzie chronić drewno przed wpływem warunków zewnętrznychprzypomina Janusz Kornaś, ekspert marki HOLZDUR.

Architektura ogrodowa. Fot. HOLZDUR

Zobacz także:  Oleje, lakierobejce i impregnaty – właściwości produktów ochronno-dekoracyjnych

Malowanie – krok po kroku

Gdy prace przygotowawcze mamy już za sobą to czas wziąć się za malowanie. Dlatego bierzemy pędzel w dłoń i do roboty! Malowanie rozpoczynamy, gdy za oknem jeszcze nie będzie zbyt gorąco i wilgotnie. To ważne, gdyż duża wilgotność spowalnia niepotrzebnie proces schnięcia, zaś upał go przyśpiesza, co niekorzystnie wpływa na wytrzymałość powstałej powłoki. Gdy aura będzie nam sprzyjać to na początku dokładnie mieszamy farbę, tak by uzyskać jednorodną konsystencję i barwę. Następnie nanosimy emulsję przy pomocy pędzla albo wałka. Starajmy się robić to równomiernie, dzięki czemu uzyskamy lepszy efekt i unikniemy powstania w niektórych miejscach zbyt grubej warstwy.

Najlepszy efekt uzyskujemy po dwukrotnym malowaniu. Należy przy tym pamiętać, że drugą warstwę możemy nałożyć dopiero po wysuszeniu pierwszejmówi Kornaś.

Po zakończeniu pracy nie możemy zapomnieć o dokładnym wymyciu wszystkich narzędzi rozpuszczalnikiem. Pozwoli to nam na wykorzystanie ich w przyszłości.

Jeśli zrobicie wszystko zgodnie z naszymi zaleceniami to zapewnicie  sobie wspaniały widok na wiele lat. Już nie będziecie musieli zastanawiać się nad tym, co może stać się z waszym pięknym stołem podczas deszczu albo śniegu. Mamy nadzieję, że będziecie zadowoleni z uzyskanego efektu.

Janusz Kornaś, ekspert marki HOLZDUR

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Dofinansowanie wymiany dachów z azbestu. Nabór wniosków od 15 grudnia 2023 r.

    Od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. będzie można ubiegać się o wsparcie na wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. Jest to drugi nabór wniosków o taką pomoc finansową realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

    Czy prawo zmusi rynek do większego nacisku na budynki pasywne?

    Potrzeba termomodernizacji budynków jest faktem, a energooszczędność jest jednym z najważniejszych wyzwań na rynku nieruchomości. Regulacje unijne mają w tym swój duży udział. Jaki jest planowany koszt termomodernizacji w Europie, i kto za to zapłaci? 

    Dłużej niż w Belgii, ale krócej niż na Słowacji. Ile pracujemy na zakup mieszkania?

    Ośmiokrotność rocznych zarobków brutto - tyle musi poświęcić przeciętny Kowalski, by kupić własne lokum. Według raportu Deloitte wynik ten plasuje nas pośrodku europejskiej stawki. Ile na mieszkanie pracuje się w innych krajach? Jakie są tam ceny nieruchomości?

    Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

    Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

    REKLAMA

    Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

    Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

    Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

    Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

    Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

    Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

    Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

    W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

    REKLAMA

    Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

    Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych. Jak to robić? Jak unikać awarii i oszczędzać koszty?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych ma ogromne znacznie. Jeśli nie będziemy tego robić prawidłowo, może dojść do niższej produkcji energii, mniejszych oszczędności związanych z rachunkami za prąd, a w niektórych przypadkach – do awarii instalacji fotowoltaicznej. Obiekty komercyjne powinny zwracać szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, a te z kolei wiążą się z kontrolowaniem, czy instalacja pracuje w sposób prawidłowy. 

    REKLAMA