Czy wiesz jakie rośliny posadzić w strefie głębokiej oczka wodnego?
REKLAMA
REKLAMA
Grzybień Gladstoniana - potrzebuje głębokości 80-100 cm, szybko się rozrasta, piękne białe kwiaty od czerwca do września. Lubi średniożyzne podłoże. Najlepiej łączyć z rogatkiem krótkoszyjkowatym i strzałką trawiastą.
REKLAMA
Grzybień Gonnere - potrzebuje głębokości 40-80 cm, średnio żyznego podłoża. Kwitnie od czerwca do września. Rośliny towarzyszące: pływacz zwyczajny, Grzybień James Brydon.
Włosienicznik wodny - potrzebuje 40-100 cm wysokości, krótkowieczny, lubi średnio żyzne podłoże, kwitnie od czerwca do września. Nie może mieć roślin towarzyszących.
Osoka aloesowata - potrzebuje 80-100 cm głębokości, bardzo się rozrasta, lubi średnio żyzne podłoże, kwitnie od czerwca do września. Rośliny towarzyszące: pływacz zwyczajny, żabiściek pływający.
Żabiściek pływający - potrzebuje 40-100 cm głębokości, bardzo szybko się rozrasta, kwitnie od czerwca do lipca. Rośliny towarzyszące: rozpław sercowaty, mięta jelenia
Kotewka orzech wodny - potrzebuje 40-100 cm głębokości, na jesień ma bardzo ładną czerwono-pomarańczową szatę, potrzebuje bardzo żyznego podłoża i ciepłej wody. Rośliny towarzyszące: wywłócznik okółkowy, rozpław sercowaty.
Grążel żółty - bardzo się rozrasta, potrzebuje minimum 100 cm głębokości, lubi średnio żyzne podłoże, kwitnie od czerwca do sierpnia. Rośliny towarzyszące: rdestnica połyskująca, rogatek krótkoszyjkowy.
Grzybieńczyk wodny - potrzebuje 80-100 cm głębokości, szybko się rozrasta, lubi żyzne podłoże, kwitnie od lipca do września. Rośliny towarzyszące: rdestnica połyskująca, oczeret jeziorny.
Grążel japoński - wachlarzowate liście stoją ponad wodą, potrzebuje od 40-100 cm głębokości, kwitnie od lipca do sierpnia. Najlepiej łączyć go ze zdrojkiem.
Pływacz zwyczajny - ciekawa roślina, która łapie drobne organizmy w pęcherzyki na liściach, potrzebuje 40-100 cm głębokości. Rośliny towarzyszące: żabiściek pływający, grzybień Perry's Baby Red.
Grzybień Sunny Pink - potrzebuje głębokości 80-100 cm, szybko się rozrasta, kwitnie na różowo od czerwca do września. Najlepiej łączyć z pływaczem zwyczajnym i osoką aloesowatą.
Grzybień Rosennymphe - potrzebuje 40-80 cm głębokości, najpierw kwitnie na różowo potem na biało. Rośliny towarzyszące: rdestnica przeszyta, grzybień James Brydon.
Rdest ziemnowodny - potrzebuje 40-100 cm głębokości, bardzo ekspansywny, lubi średnio żyzne podłoże, kwitnie od czerwca do września. Najlepiej łączyć z grążelem żółtym i rogatkiem krótkoszyjkowym.
Grzybień Escarboucle - potrzebuje 40-80 cm głębokości, ma kwiaty otwarte od czerwca do września, lubi średnio żyzne podłoże. Najlepiej łączyć z wywłócznikiem okółkowym i strzałką trawiastą.
Grzybień James Brydon - potrzebuje 40-80 cm głębokości, piękne różowe kwiaty, kwitnie od czerwca do września, lubi średnio żyzne podłoże. Najlepiej łączyć z przęstką pospolitą i ramienicowcami.
Hiacynt wodny - potrzebuje 40-100 cm głębokości, sadzimy go dopiero na wiosnę, ponieważ nie wytrzymuje zimy; lubi żyzne podłoże,kwitnie od lipca do sierpnia. Najlepiej łączyć z onowodkiem dwukłosowym i wywłócznikiem ogonkowym.
REKLAMA
Rozpław lancetowaty - potrzebuje głębokości 40-80 cm, przezimowuje do głębokości 50 cm, lubi średnio żyzne podłoże, kwitnie od lipca do września na szafirkowy kolor. Najlepiej łączyć z rogatkiem krótkoszyjkowym i grzybieniem Froebeli.
Rogatek krótkoszyjkowy - wyglądem przypomina skrzyp; potrzebuje głębokości 40-100 cm, szybko się rozrasta, lubi średnio żyzne podłoże. Najlepiej łączyć z wywłócznikiem okółkowym i grążelem japońskim.
Pistia rozetkowa - potrzebuje 40-100 cm głębokości, sadzimy ją dopiero w połowie maja, ponieważ nie wytrzymuje zim i przymrozków. Najlepiej łączyć z wywłócznikiem brazylijskim i hiacyntem wodnym.
Wywłócznik okółkowy -wymaga minimum 40 cm głębokości, lubi średnio żyzne podłoże, kwitnie od czerwca do września. Najlepiej łączyć z grzybieniem Sunny Pik i rdestnicą kędzierzawą.
Przęstka pospolita - potrzebuje 80-100 cm głębokości, szybko się rozrasta, kwitnie od lipca do sierpnia. Najlepiej łączyć z wywłócznikiem kłosowym i osoką aloesowatą.
Ramienicowce - potrzebują 40-100 cm głębokości, tworzą podwodny trawnik, niewymagające, nie kwitną. Najlepiej łączyć z wywłócznikiem kłosowatym i żabienicą jaskrowatą.
Żabienica jaskrowata - potrzebuje do 40 cm głębokości, ma duże owoce w kształcie gwiazd, niewymagająca, kwitnie od czerwca do sierpnia. Najlepiej łączyć z wywłócznikiem kłosowatym i ramienicowcami.
REKLAMA
Rdestnica kędzierzawa - potrzebuje 40-100 cm głębokości, kwitnie od czerwca do sierpnia, silnie się rozrasta. Najlepiej łączyć z osoką aloesowatą i rozpławem lancetowatym. Możesz także posadzić inne odmiany rdestnicy - połyskującą lub przeszytą.
Salwinia pływająca - potrzebuje 40-100 cm głębokości, lubi ciepło, dlatego należy ją sadzić od połowy maja, potrzebuje żyznego podłoża; nie kwitnie. Najlepiej łączyć z wywłócznikiem ogonkowymi ciborą wydłużoną.
Strzałka trawiasta - potrzebuje 40-100 cm głębokości, średnio wymagająca, tworzy gęsty dywan z liści, kwitnie od czerwca do sierpnia na biało. Najlepiej łączyć z przęstką pospolitą i grzybieniem Escarboucle.
Wywłócznik brazylijski - potrzebuje 40-100 cm głębokości, lubi bardzo żyzne podłoże, kwitnie od czerwca do września. Najlepiej łączyć z hiacyntem wodnym i rozpławem lancetowatym.
Oczeret jeziorny - potrzebuje 40-100 cm głębokości, oczyszcza wodę, jest dość ekspansyjny, średnie wymagania jeśli chodzi o żyzność podłoża. Najlepiej łączyć z włosiecznikiem krążkolistnym i żabiściekiem pływającym.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.