REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy wiesz jakie rośliny posadzić w strefie głębokiej oczka wodnego?

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

REKLAMA

Strefa głęboka oczka to królestwo lilii wodnych, ale można tu umieścić także inne rośliny. Poniżej znajdziesz najciekawsze gatunki roślin, które warto posadzić w strefie głębokiej oczka wodnego.

Grzybień Gladstoniana - potrzebuje głębokości 80-100 cm, szybko się rozrasta, piękne białe kwiaty od czerwca do września. Lubi średniożyzne podłoże. Najlepiej łączyć z rogatkiem krótkoszyjkowatym i strzałką trawiastą.

REKLAMA

Grzybień Gonnere - potrzebuje głębokości 40-80 cm, średnio żyznego podłoża. Kwitnie od czerwca do września. Rośliny towarzyszące: pływacz zwyczajny, Grzybień James Brydon.

Włosienicznik wodny - potrzebuje 40-100 cm wysokości, krótkowieczny, lubi średnio żyzne podłoże, kwitnie od czerwca do września. Nie może mieć roślin towarzyszących.

Osoka aloesowata - potrzebuje 80-100 cm głębokości, bardzo się rozrasta, lubi średnio żyzne podłoże, kwitnie od czerwca do września. Rośliny towarzyszące: pływacz zwyczajny, żabiściek pływający.

Żabiściek pływający - potrzebuje 40-100 cm głębokości, bardzo szybko się rozrasta, kwitnie od czerwca do lipca. Rośliny towarzyszące: rozpław sercowaty, mięta jelenia

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kotewka orzech wodny - potrzebuje 40-100 cm głębokości, na jesień ma bardzo ładną czerwono-pomarańczową szatę, potrzebuje bardzo żyznego podłoża i ciepłej wody. Rośliny towarzyszące: wywłócznik okółkowy, rozpław sercowaty.

Grążel żółty - bardzo się rozrasta, potrzebuje minimum 100 cm głębokości, lubi średnio żyzne podłoże, kwitnie od czerwca do sierpnia. Rośliny towarzyszące: rdestnica połyskująca, rogatek krótkoszyjkowy.

Grzybieńczyk wodny - potrzebuje 80-100 cm głębokości, szybko się rozrasta, lubi żyzne podłoże, kwitnie od lipca do września. Rośliny towarzyszące: rdestnica połyskująca, oczeret jeziorny.

Grążel japoński - wachlarzowate liście stoją ponad wodą, potrzebuje od 40-100 cm głębokości, kwitnie od lipca do sierpnia. Najlepiej łączyć go ze zdrojkiem.

Pływacz zwyczajny - ciekawa roślina, która łapie drobne organizmy w pęcherzyki na liściach, potrzebuje 40-100 cm głębokości. Rośliny towarzyszące: żabiściek pływający, grzybień Perry's Baby Red.

Grzybień Sunny Pink - potrzebuje głębokości 80-100 cm, szybko się rozrasta, kwitnie na różowo od czerwca do września. Najlepiej łączyć z pływaczem zwyczajnym i osoką aloesowatą.

Grzybień Rosennymphe - potrzebuje 40-80 cm głębokości, najpierw kwitnie na różowo potem na biało. Rośliny towarzyszące: rdestnica przeszyta, grzybień James Brydon.

Rdest ziemnowodny - potrzebuje 40-100 cm głębokości, bardzo ekspansywny, lubi średnio żyzne podłoże, kwitnie od czerwca do września. Najlepiej łączyć z grążelem żółtym i rogatkiem krótkoszyjkowym.

Grzybień Escarboucle - potrzebuje 40-80 cm głębokości, ma kwiaty otwarte od czerwca do września, lubi średnio żyzne podłoże. Najlepiej łączyć z wywłócznikiem okółkowym i strzałką trawiastą.

Grzybień James Brydon - potrzebuje 40-80 cm głębokości, piękne różowe kwiaty, kwitnie od czerwca do września, lubi średnio żyzne podłoże. Najlepiej łączyć z przęstką pospolitą i ramienicowcami.

Hiacynt wodny - potrzebuje 40-100 cm głębokości, sadzimy go dopiero na wiosnę, ponieważ nie wytrzymuje zimy; lubi żyzne podłoże,kwitnie od lipca do sierpnia. Najlepiej łączyć z onowodkiem dwukłosowym i wywłócznikiem ogonkowym.

REKLAMA

Rozpław lancetowaty - potrzebuje głębokości 40-80 cm, przezimowuje do głębokości 50 cm, lubi średnio żyzne podłoże, kwitnie od lipca do września na szafirkowy kolor. Najlepiej łączyć z rogatkiem krótkoszyjkowym i grzybieniem Froebeli.

Rogatek krótkoszyjkowy - wyglądem przypomina skrzyp; potrzebuje głębokości 40-100 cm, szybko się rozrasta, lubi średnio żyzne podłoże. Najlepiej łączyć z wywłócznikiem okółkowym i grążelem japońskim.

Pistia rozetkowa - potrzebuje 40-100 cm głębokości, sadzimy ją dopiero w połowie maja, ponieważ nie wytrzymuje zim i przymrozków. Najlepiej łączyć z wywłócznikiem brazylijskim i hiacyntem wodnym.

Wywłócznik okółkowy -wymaga minimum 40 cm głębokości, lubi średnio żyzne podłoże, kwitnie od czerwca do września. Najlepiej łączyć z grzybieniem Sunny Pik i rdestnicą kędzierzawą.

Przęstka pospolita - potrzebuje 80-100 cm głębokości, szybko się rozrasta, kwitnie od lipca do sierpnia. Najlepiej łączyć z wywłócznikiem kłosowym i osoką aloesowatą.

Ramienicowce - potrzebują 40-100 cm głębokości, tworzą podwodny trawnik, niewymagające, nie kwitną. Najlepiej łączyć z wywłócznikiem kłosowatym i żabienicą jaskrowatą. 

Żabienica jaskrowata - potrzebuje do 40 cm głębokości, ma duże owoce w kształcie gwiazd, niewymagająca, kwitnie od czerwca do sierpnia. Najlepiej łączyć z wywłócznikiem kłosowatym i ramienicowcami.

REKLAMA

Rdestnica kędzierzawa - potrzebuje 40-100 cm głębokości, kwitnie od czerwca do sierpnia, silnie się rozrasta. Najlepiej łączyć z osoką aloesowatą i rozpławem lancetowatym. Możesz także posadzić inne odmiany rdestnicy - połyskującą lub przeszytą.

Salwinia pływająca - potrzebuje 40-100 cm głębokości, lubi ciepło, dlatego należy ją sadzić od połowy maja, potrzebuje żyznego podłoża; nie kwitnie. Najlepiej łączyć z wywłócznikiem ogonkowymi ciborą wydłużoną.

Strzałka trawiasta - potrzebuje 40-100 cm głębokości, średnio wymagająca, tworzy gęsty dywan z liści, kwitnie od czerwca do sierpnia na biało. Najlepiej łączyć z przęstką pospolitą i grzybieniem Escarboucle.

Wywłócznik brazylijski - potrzebuje 40-100 cm głębokości, lubi bardzo żyzne podłoże, kwitnie od czerwca do września. Najlepiej łączyć z hiacyntem wodnym i rozpławem lancetowatym. 

Oczeret jeziorny - potrzebuje 40-100 cm głębokości, oczyszcza wodę, jest dość ekspansyjny, średnie wymagania jeśli chodzi o żyzność podłoża. Najlepiej łączyć z włosiecznikiem krążkolistnym i żabiściekiem pływającym.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kolorowanki wielkanocne do druku pdf: jajka, zajączek, koszyczek

Pobierz kolorowanki wielkanocne do druku w formacie pdf. Dostępne wzory to jajka, zajączek, uszy zajączka i koszyczek wielkanocny.

Pierwsze klucze: będą jednak dopłaty z budżetu państwa dla kupujących nowe mieszkania, ale tylko z budownictwa społecznego

Dopłata do kredytu? Jeśli na mieszkanie, które jest nowe, to tylko w spółdzielni, SIM lub TBS. Nie przewiduje się dopłat do kupna nowych mieszkań budowanych przez komercyjnych deweloperów. Ale mieszkania z budownictwa społecznego mogą być z docelową opcją własności.

Rewolucja w najmie krótkoterminowym w Europie. Nowe przepisy zmieniają krajobraz turystyki

Od tętniących życiem ulic Barcelony po historyczne centrum Budapesztu, europejskie miasta mierzą się z nową rzeczywistością. Najem krótkoterminowy, który zrewolucjonizował sposób podróżowania, stał się jednym z kluczowych wyzwań dla lokalnych społeczności. Jak pogodzić korzyści płynące z turystyki z potrzebami mieszkańców? To pytanie staje się coraz bardziej palące, a odpowiedź na nie kształtują nowe regulacje, które zmieniają krajobraz europejskiego rynku najmu.

Ceny działek 2025. Można kupić nawet pod dużym miastem i zbudować dom taniej niż mieszkanie w centrum

Nie tylko w Warszawie, ale i w Krakowie czy we Wrocławiu ceny działek są na rekordowych poziomach. Ale wciąż można znaleźć plac po okazyjnej cenie pod metropolią i zbudować na nim dom w kosztach zamykając się w cenie niższej niż trzypokojowe mieszkanie w centrum miasta.

REKLAMA

Decyzja lokalizacyjna dla CPK. Co dalej z odszkodowaniem?

Właściciele i użytkownicy wieczyści nieruchomości objętych wnioskiem o wydanie na podstawie decyzji lokalizacyjnej dla CPK z dniem doręczenia zawiadomienia nabywają prawo do odszkodowania z tytułu wywłaszczenia nieruchomości. W zawiadomieniu znajdą również termin wydania nieruchomości i informację o uprawnieniu do powiększenia wysokości odszkodowania.

Truskawki w ogrodzie – czym i jak nawozić na wiosnę?

Truskawki w ogrodzie - za ich smak odpowiada nie tylko odmiana, ale i odpowiednie nawożenie. Kiedy, czym i jak nawozić truskawki? Czy kwiecień to dobry moment na sadzenie truskawek?

Klej na mszyce i mrówki – niezawodny i szybki sposób zwalczania. Kiedy stosować?

Klej entomologiczny na mszyce i mrówki czyli niezawodny i szybki sposób zwalczania szkodników w ogrodzie. Już w kwietniu widać pierwsze mszyce i mrówki na porzeczkach i agreście. Jak zastosować klej na mszyce i mrówki na drzewach i krzewach? Oto wskazówki.

REIT-y a przyszłość rynku mieszkaniowego. Jakie zmiany nas czekają?

Wprowadzenie REIT-ów rodzi pytania wpływ na sektor PRS (Private Rented Sector) w Polsce. Czy inwestycje w wynajem mieszkań przez REIT-y rzeczywiście przyspieszą rozwój tego segmentu? Jak szybko możemy spodziewać się wzrostu liczby mieszkań na wynajem? I jakie plany mają deweloperzy w kontekście rozwoju sektora PRS? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Coraz łatwiej kupić mieszkanie w okazyjnej cenie, ale będzie jeszcze taniej: prawda czy fałsz

Transakcje po okazyjnej cenie słabo wpływają na statystyki. Na szczęście okazja ma też to do siebie, że jest jednostkowa i wyjątkowa. Są też okresy, dłuższe lub krótsze, które okazjom sprzyjają lub nie. Jak jest teraz?

Wywłaszczenie gruntu pod drogę w trybie specustawy – kwestie związane z odszkodowaniem

Czym jest wywłaszczenie gruntu na cele drogowe? Jaka jest podstawa do wywłaszczenia i jak przebiega cała procedura? Co z odszkodowaniem za wywłaszczenie?

REKLAMA