REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy wiesz jak przygotować podłoże przed posadzeniem roślin?

REKLAMA

REKLAMA

Staranne przygotowanie podłoża zagwarantuje Ci powodzenie uprawy. Przed jej rozpoczęciem zbadaj jakość ziemi i ulepsz ją w razie potrzeby. Przygotowywanie podłoża rozpocznij wraz z początkiem wiosny.

Na ciężkich glebach gliniastych jakość podłoża poprawisz przez głębokie przekopanie jesienią. To konieczne, zwłaszcza gdy zakładasz nowe rabaty. Na silnie ubitych ziemiach usuń wierzchnią warstwę podłoża i przekop głęboko warstwy niżej położone. Wyrównaj teren rozsypując zdjętą wcześniej i przesianą ziemię.

REKLAMA

Gdy wiosną ziemia obeschnie spulchnij ją pazurkami lub kultywatorem .Na dużych powierzchniach skorzystaj z opielacza silnikowego. Przy silnym zachwaszczeniu nie używaj glebogryzarki, tylko przekop ziemię widłami, a chwasty wybierz ręcznie.

REKLAMA

Na glebach lekkich do półciężkich użyj wideł – głęboko spulchnij ziemię bez jej przerzucania. Możesz też wykorzystać do tego spulchniacz nożowy. Luźne ziemie próchnicze szybciej uprawia się wielozębowym kultywatorem mieszając grunt z kompostem lub mączką skalną.

Regularne spulchnianie podłoża przyczynia się do tego, że ziemia utrzymuje gruzełkowatą strukturę i hamuje rozwój chwastów. Między roślinami drzewiastymi, różami, bylinami ziemię trzeba uprawiać powierzchownie, by nie uszkodzić korzeni – warto użyć wtedy gracy holenderskiej. Pielenie powtórz – nie będziesz musiał tak często podlewać.

Dobrze jest też stosować wyściółkę np. z liści lub ściętej trawy. Na glebach ciężkich wyściółka powinna być cienka. Wymień ją, gdy resztki roślin ulegną rozkładowi. Na lekkich ziemiach warstwa wyściółki może być grubsza.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

REKLAMA

Płatne parkowanie w Warszawie również w weekendy?

Prezydent Warszawy zarekomenduje nowej radzie miasta wprowadzenie opłat za parkowanie w weekendy.

Korzyści z usankcjonowania działalności REIT-ów

Jakie są korzyści z wprowadzenia REIT-ów do polskiego porządku prawnego? 

Sytuacja na rynku kredytowym w drugim kwartale 2024 r. - co zapowiadają banki?

Jaka jest sytuacja na rynku kredytowym? Jakie są oczekiwania banków? Czy kryteria przyznania kredytu zostaną zaostrzone? 

Wakacje kredytowe wydłużone na 2024 rok. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej oraz ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom. Obowiązywanie mechanizmu wakacji kredytowych zostało przedłużone na rok 2024.

REKLAMA

Czy jest jeszcze szansa na zakup małego mieszkania od dewelopera?

Obecnie najbardziej poszukiwane są mieszkania jedno- i dwupokojowe. Ile mieszkań do 45 mkw. można znaleźć w ofercie deweloperów? Czy jest szansa na zakup takiej nieruchomości po Bezpiecznym Kredycie 2 proc.?

Gdzie złożyć wniosek o wakacje kredytowe 2024?

Wakacje kredytowe 2024 - gdzie złożyć wniosek o zawieszenie rat kredytu hipotecznego? Gdzie można pobrać wzór wniosku o wakacje kredytowe?

REKLAMA