REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak dbać o ścieżki i chodniki przed domem?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Norbert Dulemba
Ogród.
Ogród.
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Ścieżki i chodniki przed domem są niezwykle istotnym elementem zarówno estetycznym, jaki i funkcjonalnym Twojego podwórka.

Odpowiednio dbaj o nie a będą długo służyły całej rodzinie. Zwróć uwagę z jakiego materiału wykonane są w twoim otoczeniu ścieżki i chodniki.

REKLAMA

Ścieżki ogrodowe

Ścieżki ogrodowe regularnie zamiataj miotłą o sztywnym włosiu, możesz też okazjonalnie zmyć je strumieniem czystej wody z węża lub z dodatkiem niewielkiej ilości detergentu.

Zobacz także: Jak zbudować kompostownik?

REKLAMA

Jeżeli na powierzchni chodnika leży piasek lub brud, regularnie czyść wodą te powierzchnie, gdyż zaleganie tych materiałów powoduje, że powierzchnia staje się śliska.
Jeżeli twoje podwórko wyłożone jest płytami ceglanymi lub betonowymi najlepiej je zamiataj. Czynniki atmosferyczne oddziałujące na płyty nadadzą im szlachetnego wyglądu.

Gdyby jednak na chodniku pojawił się grzyb, wyszoruj dokładnie całą powierzchnię roztworem na bazie wybielacza (łagodnym) i pozostaw na płytach przez 48 godzin. Po tym czasie dokładnie spłucz całość czystą wodą z węża ogrodowego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dobrym sposobem na poprawę wyglądu płyt wykonanych z betonu jest zastosowanie cementu. Aby wykorzystać ten materiał weź suchy, sypki cement i posyp nim zwilżoną powierzchnię, odczekaj 10 minut i zamieć nadmiar cementu.

Czyszczenie kostki brukowej

Skutecznym sposobem czyszczenia kostki brukowej jest zastosowanie myjki ciśnieniowej. Jednak pamiętaj, że woda z myjki wytryskuje pod dużym ciśnieniem i nie tylko usuwa brud, ale też może wypłukać fugi między płytami brukowymi.

Zobacz także:  Które krzewy iglaste zmieniają kolor na zimę?

Pozbądź się chwastów

Chwasty, które mogą pojawić się pomiędzy płytami chodnikowymi czy kostkami brukowymi najlepiej usuwaj wyrywając je, wykopując spomiędzy płyt lub obrywając końcówki niechcianych roślin.

Polecamy: Jak czyścic i konserwować mury

Możesz też zastosować sposób pozbywania się chwastów polegający na zalewaniu ich wrzątkiem lub użyć środka chwastobójczego (uważaj wówczas by roztwór środka chwastobójczego nie przedostał się do roślin przeznaczonych do spożycia lub ozdobnych).

Czytaj także: Jak usunąć uszkodzone płyty chodnikowe

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA