REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Co zrobić kiedy dłużnik nie płaci?

REKLAMA

Co zrobić, kiedy klient przestaje płacić? Jak się uchronić przed niesolidnym klientem, by uniknąć problemów w przyszłości? Co zrobić, kiedy dłużnik nie płaci? Zobacz poradnik.

Kiedy brak uregulowanych należności

„Zapłacę jak będę miał” to słowa, które wierzyciel często może usłyszeć od swojego dłużnika. Zawierają w sobie złudną obietnicę wywiązania się ze zobowiązania oraz stanowią wydawałoby się oczywiste wyjaśnienie – nie mam, więc nie płacę. Niejednokrotnie zdarza się, że rozliczenie się za kupione produkty lub usługi spada w hierarchii ważności na sam dół - dlaczego? Na przykład dlatego, że nasz klient, jak pokazują badania, ma również inne wydatki i w rezultacie, zamiast zapłacić nam za otrzymany towar czy zrealizowaną usługę, woli wyjechać na beztroskie wakacje.

REKLAMA

O ile brak uregulowania należności nie będzie miał znaczących konsekwencji dla budżetu firmy zalegającej, tak wierzyciel, zakładając dobrą wolę dłużnika, zapewne cierpliwie będzie oczekiwał na zasilenie konta. Natomiast, co w przypadku, kiedy taka sytuacja spowoduje poważny zator w płynności finansowej?

Jak się uchronić przed niesolidnym klientem?

Czy można uchronić się przed podpisaniem umowy z niesolidnym klientem? W znacznej mierze tak. Możemy na przykład prześwietlić firmę, sprawdzając, czy widnieje na liście w biurach informacji gospodarczej lub na giełdach wierzytelności jako dłużnik. Często sam Internet stanowi skarbnicę wiedzy o niesolidnych firmach, czy klientach. Wystarczy poświęcić kilka chwil i zrobić rekonesans forów internetowych, na których inni przestrzegają przed nieuczciwymi kontrahentami. Co zrobić jednak, aby uniknąć sytuacji zatoru płatniczego, jeżeli znaleźliśmy się już w tej sytuacji?

Co zrobić, kiedy dłużnik nie płaci?

REKLAMA

Metody egzekwowania długu zawiodły - dłużnik nie reaguje na nasze sygnały, prośby, upomnienia. Co więc robić? Oczywiście można nadal samodzielnie starać się nakłonić go do zapłaty za wykonane usługi, ale można również zlecić to zadanie firmie windykacyjnej, która zarówno posiada skuteczne narzędzia egzekwowania należności, jak też bierze na siebie całość obsługi. Zalety tego rozwiązania? „Przede wszystkim  przedsiębiorca zyskuje cenny czas, który bezsprzecznie działa na jego korzyść – pozwala pozyskać  nowych klientów i generować  kolejne przychody. Zlecając tego typu obsługę  na zewnątrz, zachowujemy dobre relacje z kontrahentem, bo pojawia się trzecia, neutralna strona, która pozwala rozładować emocje. A to, w relacjach biznesowych, jest przecież bardzo ważne. Wszak nigdy nie wiadomo, co się może wydarzyć na drodze naszych dalszych, wspólnych działań. ” – podkreśla Krzysztof Matela, Prezes Zarządu EGB Investments S.A.

Warto zastanowić się zatem, czy chcemy kredytować wakacje naszego dłużnika i tolerować jego wymówki, czy może warto przekazać kwestię windykacji profesjonalistom, a samemu dalej zajmować się podstawą naszej działalności gospodarczej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Wyprawka szkolna 2014/2105 - Koszty

Zobacz także: Tani dentysta – Warszawa, Poznań, Wrocław

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

REKLAMA

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

REKLAMA

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA