REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Co zrobić kiedy dłużnik nie płaci?

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Co zrobić, kiedy klient przestaje płacić? Jak się uchronić przed niesolidnym klientem, by uniknąć problemów w przyszłości? Co zrobić, kiedy dłużnik nie płaci? Zobacz poradnik.

Kiedy brak uregulowanych należności

„Zapłacę jak będę miał” to słowa, które wierzyciel często może usłyszeć od swojego dłużnika. Zawierają w sobie złudną obietnicę wywiązania się ze zobowiązania oraz stanowią wydawałoby się oczywiste wyjaśnienie – nie mam, więc nie płacę. Niejednokrotnie zdarza się, że rozliczenie się za kupione produkty lub usługi spada w hierarchii ważności na sam dół - dlaczego? Na przykład dlatego, że nasz klient, jak pokazują badania, ma również inne wydatki i w rezultacie, zamiast zapłacić nam za otrzymany towar czy zrealizowaną usługę, woli wyjechać na beztroskie wakacje.

REKLAMA

O ile brak uregulowania należności nie będzie miał znaczących konsekwencji dla budżetu firmy zalegającej, tak wierzyciel, zakładając dobrą wolę dłużnika, zapewne cierpliwie będzie oczekiwał na zasilenie konta. Natomiast, co w przypadku, kiedy taka sytuacja spowoduje poważny zator w płynności finansowej?

Jak się uchronić przed niesolidnym klientem?

Czy można uchronić się przed podpisaniem umowy z niesolidnym klientem? W znacznej mierze tak. Możemy na przykład prześwietlić firmę, sprawdzając, czy widnieje na liście w biurach informacji gospodarczej lub na giełdach wierzytelności jako dłużnik. Często sam Internet stanowi skarbnicę wiedzy o niesolidnych firmach, czy klientach. Wystarczy poświęcić kilka chwil i zrobić rekonesans forów internetowych, na których inni przestrzegają przed nieuczciwymi kontrahentami. Co zrobić jednak, aby uniknąć sytuacji zatoru płatniczego, jeżeli znaleźliśmy się już w tej sytuacji?

Co zrobić, kiedy dłużnik nie płaci?

REKLAMA

Metody egzekwowania długu zawiodły - dłużnik nie reaguje na nasze sygnały, prośby, upomnienia. Co więc robić? Oczywiście można nadal samodzielnie starać się nakłonić go do zapłaty za wykonane usługi, ale można również zlecić to zadanie firmie windykacyjnej, która zarówno posiada skuteczne narzędzia egzekwowania należności, jak też bierze na siebie całość obsługi. Zalety tego rozwiązania? „Przede wszystkim  przedsiębiorca zyskuje cenny czas, który bezsprzecznie działa na jego korzyść – pozwala pozyskać  nowych klientów i generować  kolejne przychody. Zlecając tego typu obsługę  na zewnątrz, zachowujemy dobre relacje z kontrahentem, bo pojawia się trzecia, neutralna strona, która pozwala rozładować emocje. A to, w relacjach biznesowych, jest przecież bardzo ważne. Wszak nigdy nie wiadomo, co się może wydarzyć na drodze naszych dalszych, wspólnych działań. ” – podkreśla Krzysztof Matela, Prezes Zarządu EGB Investments S.A.

Warto zastanowić się zatem, czy chcemy kredytować wakacje naszego dłużnika i tolerować jego wymówki, czy może warto przekazać kwestię windykacji profesjonalistom, a samemu dalej zajmować się podstawą naszej działalności gospodarczej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Wyprawka szkolna 2014/2105 - Koszty

Zobacz także: Tani dentysta – Warszawa, Poznań, Wrocław

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Mieszkanie w Hiszpanii na kredyt. Co proponują hiszpańskie banki?

Hiszpańskie banki proponują obcokrajowcom, w tym Polakom, kredyty hipoteczne na konkurencyjnych warunkach. Finansowanie jest możliwe do 70 proc. wartości nieruchomości dla nierezydentów, czyli osób, które nie mieszkają na stałe w Hiszpanii. – Obecnie kredyty są też niższej oprocentowane niż w Polsce, co przekłada się na mniejsze miesięczne raty – mówi Robert Reiski, współwłaściciel agencji nieruchomości By-Bright.

Coraz więcej nowych mieszkań w ofercie rynkowej, ale czy zwiększa się liczba chętnych do ich kupna

Poziom sprzedaży wciąż niski, ale zainteresowanie nabywców rekordowo wysokie. Na rynku pojawia się coraz więcej nowych mieszkań. Czy korzystniejsza oferta ożywi rynek i nabywców znajdzie więcej mieszkań?

REKLAMA

Frankowicze wciąż pozywają banki przed sąd, ale wielu rezygnuje z walki o pieniądze, dlaczego

Frankowicze tracą impet. W I kw. 2025 r. do sądów wpłynęło o 40 proc. mniej pozwów niż rok wcześniej, Do sądów wpływa coraz mniej spraw frankowych. Spadki są dwucyfrowe. Eksperci mówią o efekcie ugód.

Najem mieszkań 2025: czy w 2025 roku trzeba płacić dużo wyższy czynsz niż rok temu, jakie prognozy na przyszłość

Na rynku najmu drugi miesiąc z rzędu mamy przewagę spadków. W 10 miastach stawka najmu za małe mieszkanie nie przekracza 2000 zł. Najbliżej tej granicy jest Lublin (1961 zł). Najtańszym miastem na wynajem małego mieszkania jest Częstochowa, gdzie przeciętna stawka wynosi 1400 zł.

REKLAMA