REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Redakcja Dom
rodzina, wyjazd, wakacje, góry, podróż, wycieczka, dziecko/fot. Fotolia
rodzina, wyjazd, wakacje, góry, podróż, wycieczka, dziecko/fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Ubezpieczenie turystyczne przeznaczone jest dla osób podróżujących za granicą, niekoniecznie wakacji, dotyczy ono również podróży służbowych. Ubezpieczenia mają swoje wady i zalety. Istnieje przekonanie, że ubezpieczenie turystyczne jest drogie i niepotrzebne, czy rzeczywiście tak jest? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Dlaczego warto się ubezpieczyć?

Koszt leczenia za granicą może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy euro i będzie musieli pokryć go z własnej kieszeni. Dodatkowo ubezpieczenie można dopasować do swoich potrzeb, można rozszerzyć zakres ochrony o sporty ekstremalne. Ubezpieczenia turystyczne nie narzucają ograniczeń wiekowych i można je wykupić tylko na czas podróży, co obniża koszt ubezpieczenia.

REKLAMA

Kto może skorzystać z ubezpieczenia turystycznego?

Do ubezpieczenia mogą przystąpić osoby spędzające wakacje za granicą (dotyczy to również aktywnego wypoczynku, w formie sportów ekstremalnych – są one zazwyczaj wyłączone z ubezpieczeń na życie), osoby pracujące za granicą i osoby podróżujące za granicą służbowo.

Zobacz także: Wakacje za granicą – wziąć kartę czy gotówkę?

Co może wchodzić w zakres ubezpieczenia?

W ramach ubezpieczenia możemy liczyć na pokrycie kosztów leczenia, transport medyczny z miejsca wypadku, pokrycie kosztów szkód wyrządzonych osobom trzecim, transport do kraju, pomoc w przypadku utraty dokumentów i pieniędzy, zagubienie bagażu i wypłatę świadczenia w przypadku opóźnienia lotu. Oczywiście ubezpieczenie może rozszerzać o potrzebne nam opcje.

Wady i zalety ubezpieczenia turystycznego?

Niezaprzeczalną zaletą jest spokój w czasie wypoczynku, pracy lub delegacji, a także pomoc w czasie wypadku i innych nieprzewidzianych sytuacji.

Podstawowym minusem ubezpieczenia są wyłączenia. Nie każde towarzystwo ubezpieczeniowe daje możliwość rozszerzenia polisy i sporty ekstremalne i pomoc za granicą dla osób przewlekle chorych. A jeśli już znajdziemy takie, które je oferuje to z pewnością będzie się to wiązało ze zwiększeniem składki.

Zobacz także: IKE, którą formę wybrać?

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Koszt ubezpieczenia turystycznego jest uzależniony od wybranego przez nas zakresu ubezpieczenia, a także od stawek oferowanych przez poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe. Jednak można przyjąć, że ubezpieczenie dwutygodniowych wakacji za granicą będzie nas kosztować od 80 złotych do 200 złotych.

Zobacz także: Rachunek bilansujący – na czym to polega?

Na co zwrócić uwagę w czasie wybierania ubezpieczenia?

Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że ubezpieczenie nie obejmuje wszystkich krajów, dlatego należy zwrócić uwagę na to czy miejsce, do którego się wybieramy zostało uwzględnione w polisie.

Ważna jest kwota ubezpieczenia pokrywającego koszty leczenia, może się zdarzyć, że np. koszty transportu helikopterem przekroczą wartość polisy.

Warto dokładnie zapoznać się z zakresem ubezpieczenia.

Należy mieć świadomość, że niektóre ubezpieczenia określają minimalną wartość udziału własnego, czyli koszt, określany procentowo lub kwotowo, który poniesiemy sami. Czasami można za dodatkową opłatą odstąpić od udziału własnego.

Zobacz także: Ubezpieczenie zdrowotne jako alternatywa dla niewydolnego NFZ

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Nieruchomości
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Wody opadowe to nie problem tylko cenny zasób. Jak zagospodarować je w mieście?

  W obliczu zmian klimatycznych, również Europa staje się coraz bardziej narażona na anomalie pogodowe, takie jak długotrwałe okresy bez opadów lub nawalne deszcze. Te zjawiska wpływają na to jak projektowane są nowe budynki i infrastruktura, a także w jaki sposób modernizowane są istniejące obiekty. Jednym z kluczowych aspektów walki ze zmianami jest odpowiednie zagospodarowanie wód opadowych. Zamiast traktować je jako problem, pora spojrzeć na nie jako na cenny zasób, którego mądre wykorzystanie, uchroni nas przed zagrożeniami wynikającymi ze zmian klimatycznych.

  Dofinansowanie wymiany dachów z azbestu. Nabór wniosków od 15 grudnia 2023 r.

  Od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. będzie można ubiegać się o wsparcie na wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. Jest to drugi nabór wniosków o taką pomoc finansową realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

  Czy prawo zmusi rynek do większego nacisku na budynki pasywne?

  Potrzeba termomodernizacji budynków jest faktem, a energooszczędność jest jednym z najważniejszych wyzwań na rynku nieruchomości. Regulacje unijne mają w tym swój duży udział. Jaki jest planowany koszt termomodernizacji w Europie, i kto za to zapłaci? 

  Dłużej niż w Belgii, ale krócej niż na Słowacji. Ile pracujemy na zakup mieszkania?

  Ośmiokrotność rocznych zarobków brutto - tyle musi poświęcić przeciętny Kowalski, by kupić własne lokum. Według raportu Deloitte wynik ten plasuje nas pośrodku europejskiej stawki. Ile na mieszkanie pracuje się w innych krajach? Jakie są tam ceny nieruchomości?

  REKLAMA

  Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

  Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

  Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

  Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

  Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

  Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

  Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

  Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

  REKLAMA

  Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

  W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

  Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

  Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

  REKLAMA