REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Miejsce postojowe

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Gdzie za miejsce postojowe zapłacimy 10 tys. zł, a gdzie nawet 89 tys. zł? Ile kosztuje komórka lokatorska?

Ile trzeba zapłacić za miejsce postojowe zewnętrzne, a ile za takie w garażu podziemnym? Ile kosztuje komórka lokatorska? Od czego zależą te koszty? 

Świetna wiadomość dla mieszkańców bloków i budynków wielorodzinnych: podatek od garażu i miejsca postojowego będzie 10 razy niższy niż obecnie

Tak zdecydował w środę 18 października Trybunał Konstytucyjny. Uznał on, że garaż i mieszkanie mają być objęte taką samą stawką podatku od nieruchomości, a dokładnie właściwą dla mieszkania. Trybunał nakazał zmianę przepisów podatkowych najdalej od 2025 roku.

Schronienie dla samochodu

Aura panująca za oknami powoli przypomina o zbliżającej się zimie. Jest to czas, w którym kierowcy przypominają sobie o wymianie opon, a kupujący mieszkania baczniej zwracają uwagę na oferty lokali z miejscami postojowymi.

Miejsca postojowe - czy są obowiązkowe i ile kosztują?

Nie w każdej inwestycji zakup miejsca postojowego jest obowiązkowy. Są jednak osiedla, gdzie klienci decydują się na zakup więcej niż jednego miejsca parkingowego. Ile to kosztuje?

REKLAMA

Prawo do miejsca postojowego w garażu wielostanowiskowym

Prawo do miejsca postojowego w garażu wielostanowiskowym jest ograniczonym prawem rzeczowym, uregulowanym przez przepisy dotyczące własnościowego prawa do lokalu, a zwłaszcza przez ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych.

REKLAMA

REKLAMA