REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Konto Mieszkaniowe

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Bezpieczny kredyt 2 proc. Czy będzie więcej mieszkań na rynku?

Bezpieczny kredyt 2 proc. to program, który ma na celu wsparcie Polaków przy zakupie pierwszego mieszkania. Jakie korzyści przynosi program zarówno dla kredytobiorców, jak i dla całego sektora mieszkaniowego? Jakie banki włączyły się w jego realizację i jakie są pierwsze efekty jego działania?

Oszczędności bez podatku. Konto mieszkaniowe już w 3 bankach

Konto mieszkaniowe to drugi, obok Bezpiecznego kredytu 2 proc., element programu "Pierwsze mieszkanie". Konto mieszkaniowe obecnie jest dostępne w Banku Pekao,Alior Banku i od 10 sierpnia także w PKO BP.  Na koncie mieszkaniowym osoby uprawnione mogą odkładać między 500 zł a 2 tys. zł miesięcznie przez maksymalnie 10 lat. Systematyczne wpłaty (co najmniej 11 wpłat rocznie w kwocie co najmniej 500 zł) będą uprawniać do corocznej dodatkowej premii mieszkaniowej z budżetu państwa. Oszczędności na koncie mieszkaniowym są też zwolnione z tzw. podatku Belki.

1000 zł co miesiąc odkładane na Koncie Mieszkaniowym. Ile można zyskać? Czy lepsze są obligacje?

Korzyści z oszczędzania na Koncie Mieszkaniowym pokazuje na przykładzie i porównuje z oszczędzaniem w obligacje skarbowe indeksowane inflacją, dr Piotr Zegadło, finansista z Akademii Leona Koźmińskiego.

Konto Mieszkaniowe – opłacalność, korzyści dla oszczędzających

Konto Mieszkaniowe jest częścią programu Pierwsze Mieszkanie, której media poświęcają wyraźnie mniej uwagi niż Bezpiecznemu Kredytowi 2%. Beneficjentów Konta Mieszkaniowego, odkładających na zakup nieruchomości w przyszłości, potencjalnie może być bardzo wielu. Warunek? Zdolność do odkładania w perspektywie 3-10 lat co miesiąc kwoty pomiędzy 500 a 2000 zł. Raz do roku można wpłatę pominąć bez utraty korzyści płynących z programu.

REKLAMA

12 000 zł wpłaty na Konto Mieszkaniowe, to premia 624 zł plus odsetki. A potem premia może wzrosnąć do 5328 zł. Bez PIT

Osoby planujące skorzystanie z "Bezpiecznego Kredytu 2%" za kilka lat, mogą oszczędzać na zakup mieszkania na Koncie Mieszkaniowym. 

40 tys. kredytów mieszkaniowych rocznie z dopłatą do rat. Czy Bezpieczny Kredyt 2% i Konto Mieszkaniowe podbiją ceny mieszkań?

Rządowe programy mieszkaniowe “Bezpieczny Kredyt 2%” i “Konto Mieszkaniowe” już wystartowały. Dają niezłe możliwości wielu młodym Polakom na łatwiejsze sfinansowanie pierwszego własnego mieszkania. Kto skorzysta z pomocy od państwa i systemu dopłat? Czy te nowe programy rządowe podbiją ceny mieszkań?

Bezpieczne kredyty 2% dostępne w PKO BP i Pekao SA od 3 lipca 2023 r.

Od 3 lipca "bezpieczne kredyty" będą dostępne w PKO BP i Pekao SA; pięć kolejnych banków finalizuje zawarcie umowy z BGK ws. obsługi produktu - ogłosił w czwartek minister rozwoju Waldemar Buda. Konto mieszkaniowe będzie w ofercie Pekao od 10 lipca; w PKO BP zostanie wprowadzone do grudnia.

Program pomocy państwa w oszczędzaniu na mieszkanie - stanowisko ZPP

Stanowisko ZPP w sprawie projektu ustawy o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe (UD 479).

REKLAMA

Program Pierwsze Mieszkanie. Czy ożywi rynek nieruchomości?

Program Pierwsze Mieszkanie ma pobudzić popyt na zakup mieszkań. Skierowany jest do osób, które chcą nabyć swoją pierwszą nieruchomość i zakłada wsparcie w dwóch wariantach: kredyt 2% oraz Konto Mieszkaniowe.

Rynek kredytów hipotecznych w 2022 roku - podsumowanie

Kończący się 2022 rok nie był łatwym rokiem dla kredytobiorców. 11 podwyżek stóp procentowych na przestrzeni roku , a także galopująca inflacja, która doszła już do poziomu 17,9% zdecydowanie pogorszyły sytuację finansową Polaków.

Kredyt 2% z dopłatą i Konto Mieszkaniowe z premią. Program "Pierwsze Mieszkanie"

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowało system wsparcia dla osób, które chcą kupić pierwsze mieszkanie – Program Pierwsze Mieszkanie. Pierwsze rozwiązanie to system dopłat do kredytu na zakup pierwszego mieszkania. Drugie to konto oszczędnościowe na jego zakup. Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii zapowiedział 16 grudnia 2022 r., że Program Pierwsze Mieszkanie powinien wystartować 1 lipca 2023 r.

REKLAMA