REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ceny węgla 2023. Promocja w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej od 4 maja. O ile taniej można kupić węgiel i ekogroszek?

Ceny węgla 2023. Promocja w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej od 4 maja. O ile taniej można kupić węgiel i ekogroszek?
Ceny węgla 2023. Promocja w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej od 4 maja. O ile taniej można kupić węgiel i ekogroszek?
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

4 maja 2023 r. promocję na zakup węgla przez odbiorców indywidualnych wprowadziła w sklepie internetowym Polska Grupa Górnicza. Można w nim kupić do 10 ton węgla, z czego połowę po obniżonej cenie.

Promocja przy zakupie węgla sklepie internetowym PGG

Na początku marca 2023 r. PGG podniosła z 3 do 5 ton limit zakupów węgla w sklepie internetowym. Wraz z finalizacją ogólnopolskiego programu dystrybucji węgla opałowego dla mieszkańców za pośrednictwem gmin, w e-sklepie ponownie pojawił się węgiel luzem, więcej jest też ekogroszku.

Jak poinformował w czwartek 4 maja 2023 r. rzecznik PGG Tomasz Głogowski, uruchomiona tego samego dnia promocja zakłada możliwość zakupu w e-sklepie od 1 do 5 ton wybranego towaru: przy zaznaczeniu chęci udziału w promocji automatycznie wystawione zostanie drugie zamówienie na taką samą ilość towaru po obniżonej cenie.

Pierwsze zamówienie należy opłacić natychmiast; za drugie natomiast należy opłacić 1 proc. zaliczki. "Dzięki promocji klienci sklepu PGG mogą zaoszczędzić nawet 2 tys. zł" – wyjaśnił Głogowski.

Zastrzegł, że warunkiem skorzystania z promocji „Drugie tyle węgla, taniej o 400 zł/t!” jest odebranie pierwszego zamówienia w terminie do 30 dni. Wskazał, że PGG przeznaczy na promocję 300 tys. ton węgla.

REKLAMA

Ważne

Promocja potrwa do końca czerwca br. lub do wyczerpania zapasu.

"Podstawowe korzyści promocji to rezerwacja opału na przyszłość po atrakcyjnej, obniżonej cenie oraz zapłata za towar odroczona w czasie" – podsumował rzecznik PGG.

 

W połowie kwietnia br. PGG podała, że szuka kolejnych partnerów - kwalifikowanych dostawców węgla, aby wzmocnić obsługę obszarów kraju, w których węgiel jest najbardziej poszukiwany przez odbiorców indywidualnych.

Sieć kwalifikowanych dostawców węgla została wykorzysta w programie dystrybucji węgla za pośrednictwem samorządów. Składy dostarczają też klientom węgiel kupowany w sklepie internetowym PGG.

Obecnie kończy się realizacja ogólnopolskiego programu dystrybucji węgla opałowego dla mieszkańców za pośrednictwem gmin – z początkiem maja, dzięki nowelizacji przepisów, rusza sprzedaż końcowa zalegającego w gminach węgla sprowadzonego w ramach preferencyjnej zakupu.
Zakończenie przedsięwzięcia pozwala na stopniowe odnowienie oferty węgla PGG w sprzedaży przez internet: w e-sklepie pojawiły się w większej niż dotąd ilości ekogroszków workowanych, a także - ponownie - pozostałe sortymenty węgla luzem.

E-sklep PGG

E-sklep PGG jest stale modernizowany; obecnie logowanie do niego odbywa się przy wykorzystaniu tzw. Węzła Krajowego i elektronicznych narzędzi identyfikacji, jak Profil Zaufany lub bankowość internetowa. Niemożliwe jest zakładanie kont na fikcyjne osoby lub podszywanie się pod innych klientów, a procedura zmiany danych przebiega prościej niż wcześniej.(PAP)
autor: Mateusz Babak
mtb/ amac/

Dalszy ciąg materiału pod wideo

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Mieszkalnictwo wspomagane wymaga regulacji prawnych obecnie jest finansowane w ramach programów, a każdy program można zamknąć

Rada do spraw Społecznych przy Prezydencie RP dyskutowała 17 czerwca 2024 r. z konwentem dyrektorów Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej o Centrach Usług Społecznych i mieszkalnictwie wspomaganym dla osób z niepełnosprawnościami.

Zmiana dyrektywy w sprawie odpadów, założenia przeciwdziałania zjawisku greenwashingu i monitorowania gleb

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że w posiedzeniu Rady do spraw Środowiska (ENVI), które odbyło się 17 czerwca 2024 r. w Luksemburgu debatowano nad rewizją dyrektywy w sprawie odpadów, przeciwdziałaniem zjawisku greenwashingu i monitorowaniem gleb. W posiedzeniu uczestniczyli Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska i Wiceminister Mikołaj Dorożała.

Nowa definicja „budowli” i „budynku” dla celów podatkowych i regulacja opodatkowania garaży wielostanowiskowych

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej, który wprowadza zmianę definicji „budowli” i „budynku” dla celów podatkowych oraz ujednolica opodatkowanie garaży wielostanowiskowych.

Podwyżki cen prądu i gazu od lipca 2024 r. Czy zostaną w całości przerzucone na najemców? Różnice między najmem okazjonalnym, instytucjonalnym i zwykłym

Spodziewane od połowy 2024 roku podwyżki cen prądu i gazu ziemnego to temat, o którym ostatnio coraz głośniej. Skutków finansowych tych podwyżek obawiają się nie tylko właściciele lokali oraz domów. Obawy -zresztą całkiem słuszne - mają również najemcy zamieszkujący np. lokale wynajmowane od gmin, TBS-ów i osób prywatnych. Warto wyjaśnić, czy podwyżki cen prądu i gazu mogą zostać „przerzucone” bez żadnych ograniczeń na lokatora. Odpowiedź na to pytanie może być przykra dla wielu najemców. 

REKLAMA

W Polsce efektywność energetyczna w 2022 r. wzrosła o 0,9% w porównaniu z 2021 r.

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w 2022 r. efektywność energetyczna w Polsce wzrosła o 0,9% w porównaniu z 2021 r. W latach 2012–2022 roczne skumulowane tempo wzrostu efektywności energetycznej wyniosło 0,9%. Energochłonność pierwotna PKB obniżała się w tym okresie średnio o 2,6% rocznie, a energochłonność finalna PKB o 2,4%. Najszybsze tempo poprawy efektywności energetycznej odnotowano w przemyśle o 1,9%.

W maju 2024 r. ceny materiałów budowlanych spadły o 2% rok do roku, ale wzrosły o 0,6% miesiąc do miesiąca

Grupa PSB Handel S.A. poinformowała, że w maju 2024 r. w porównaniu do maja 2023 r. średnia dynamika cen materiałów budowlanych wyniosła minus 2%. W kanale hurtowym spadek cen stanowił 1,1%, a w detalicznym minus 2,6%. Porównując maj 2024 r. do kwietnia 2024 r., ceny wzrosły średnio o 0,6%. Analizując dane za okres styczeń-maj 2024 r. do roku 2023, ich dynamika utrzymuje się na poziomie minus 2,9%.

Ministrowie środowiska państw UE zatwierdzili w Brukseli porozumienie w sprawie unijnego prawa o odbudowie zasobów przyrody

Ministrowie państw członkowskich UE odpowiedzialni za środowisko zatwierdzili 17 czerwca 2024 r. w Brukseli porozumienie w sprawie unijnych przepisów o odbudowie zasobów przyrodniczych. Zgodnie z tymi przepisami do 2030 r. Unia musi odtworzyć co najmniej 30% swoich siedlisk przyrodniczych, a do 2050 r. 90% swoich ekosystemów. Krytycy tych przepisów twierdzą, że będą one niekorzystne dla rolników.

Z budynków pochodzi 40% globalnej emisji gazów cieplarnianych generowanej przez ludzi

Według raportu Siemens Polska, 40% globalnej emisji gazów cieplarnianych generowanej w wyniku działalności ludzi pochodzi z budynków. Budynki komercyjne i użyteczności publicznej są bardziej energochłonne niż nieruchomości mieszkalne.

REKLAMA

Nowy zakres zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej, które zastąpi obecnie obowiązujące rozporządzenie Ministra Energii w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej.

W czerwcu 2024 r. nastroje w branży budowlanej uległy poprawie

Polski Instytut Ekonomiczny opublikował wyniki Miesięcznego Indeksu Koniunktury PIE, które wskazują, że nastroje branży budowlanej w czerwcu 2024 r. uległy znacznej poprawie.

REKLAMA