REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Hałas w miastach. Spalinowa kosiarka głośna jak motocykl. Rozwiązaniem – narzędzia akumulatorowe

odczuwanie hałasu
odczuwanie hałasu
Źródło zewnętrzne

REKLAMA

REKLAMA

Problem tzw. zanieczyszczenia hałasem w miastach narasta. Mieszkańcy mają styczność z uciążliwymi decybelami nawet w parkach, na terenach zielonych czy osiedlach, które powinny być azylem od zgiełku. „Spalinowa kosiarka do trawnika generuje nawet do 120 dB, czyli tyle, co przejeżdżający tuż obok motocykl” – komentuje Karol Omelan z Milwaukee. Szansę na to, że miejska zieleń stanie się enklawą ciszy, daje rozwój technologii i zastąpienie głośnych narzędzi spalinowych akumulatorowymi.

Problem i skutki zanieczyszczenia hałasem

Konsekwencje tzw. zanieczyszczenia hałasem ostatnio budzą coraz większe zainteresowanie. Z raportu UN Environment Programm (UNEP) z 2022 roku wynika, że długotrwała ekspozycja na intensywny hałas z otoczenia każdego roku zabija przedwcześnie 12 tys. Europejczyków. Do tego, u 48 tys. z nich prowadzi do choroby niedokrwiennej serca (inaczej choroby wieńcowej). Aż 22 mln Europejczyków cierpi na chroniczne rozdrażnienie, wywołane przez uporczywy, nadmierny hałas. Z danych Eurostatu wynika z kolei, że odsetek mieszkańców UE skarżących się na hałas uliczny lub sąsiedzki od trzech lat rośnie. W 2019 roku wynosił on 17,3 proc., rok później 17,6 proc., a w roku 2021 było to już 18,1 proc. (to najnowsze uśrednione dane dla 27 państw UE).

Hałas w miastach to nie tylko ruch drogowy. Jak podaje raport UNEP, intensywny ruch uliczny, odbierany przez kierowcę jadącego samochodu ma poziom 80 dB. Dla porównania: spalinowa kosiarka do trawnika generuje nawet do 120 dB, czyli tyle, co przejeżdżający tuż obok nas motocykl. Spalinowa piła łańcuchowa lub dmuchawa do liści to 110 dB, a to już poziom głośnego grzmotu podczas burzy – mówi Karol Omelan, Outdoor Power Equipment (OPE) Sales Manager marki Milwaukee na Europę Środkową i Wschodnią. Marki, która specjalizuje się m.in. w profesjonalnych, akumulatorowych rozwiązaniach do architektury krajobrazu.

REKLAMA

Akumulatorowe rozwiązania – ciszej, bezpieczniej i bez emisji CO2

REKLAMA

Oczywistym jest, że zieleń wymaga pielęgnacji. Z jakich rozwiązań mogą skorzystać zarządcy terenów zielonych i zarządcy wspólnot czy spółdzielni mieszkaniowych? Najpewniejszą drogą do redukcji hałasu jest zastępowanie narzędzi spalinowych rozwiązaniami akumulatorowymi, których praca jest nieporównywalnie cichsza.

– Wspierając dążenie do tworzenia przyjaznych miast w myśl „silent city”, rozwijamy całą gamę specjalistycznych, akumulatorowych narzędzi i rozwiązań do architektury krajobrazu. Akumulatorowe kosiarki, pilarki łańcuchowe, podkaszarki, nożyce do żywopłotu czy dmuchawy Milwaukee nie tylko są przeznaczone do intensywnej eksploatacji, ale także pracują ciszej i nie emitują spalin. Inwestycja w tego typu sprzęt to wyraz odpowiedzialności i dbałości o dobrostan ludzi oraz sposób na to, by zieleń w mieście naprawdę stała się azylem od uporczywego zgiełku – podkreśla Karol Omelan.

Trend „wyciszania” miast i terenów zielonych

Można się spodziewać, że trend „wyciszania” miast będzie coraz mocniej zyskiwał na znaczeniu, a co za tym idzie, wzrośnie zapotrzebowanie na alternatywne rozwiązania do spalinowych. Akumulatorowe narzędzia, zachowując osiągi i możliwości spalinowych, nie emitują zanieczyszczeń powietrza ani hałasu, dlatego nadają się do pracy w miejscach objętych większym stopniem ochrony, a także w miastach czy parkach. Są także popularne wśród drwali i leśników, bo są łatwe w transporcie i nie wymagają tzw. gniazdka. Akumulatorowe rozwiązania spotykają się z uznaniem klientów – w najnowszym raporcie firmy badawczej Morning Consult Milwaukee znalazło się wśród pięciu najdynamiczniej rosnących marek w USA.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy zakres zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej, które zastąpi obecnie obowiązujące rozporządzenie Ministra Energii w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej.

W czerwcu 2024 r. nastroje w branży budowlanej uległy poprawie

Polski Instytut Ekonomiczny opublikował wyniki Miesięcznego Indeksu Koniunktury PIE, które wskazują, że nastroje branży budowlanej w czerwcu 2024 r. uległy znacznej poprawie.

Ministerstwo Finansów wydało oświadczenie, że nie pracuje nad podwyższeniem ryczałtu od najmu mieszkań

Ministerstwo Finansów wydało na swojej stronie oświadczenie, że nie prowadzi prac nad podwyżką podatku ryczałtowego dla osób rozliczających najem mieszkań.

Polski rynek nieruchomości doszedł do szczytowego punktu cyklu i wpadł w zawirowania

Naczelnik Wydziału Analiz Rynku Nieruchomości w Departamencie Stabilności Finansowej NBP Jacek Łaszek ocenia, że w Polsce mamy w tej chwili górkę, czyli dojechaliśmy na szczytowy punkt cyklu. Jedną z ofiar tego cyklu jest system finansowy – system finansowania nieruchomości.

REKLAMA

Zmieniły się cele inwestujących w mieszkania

Czy Polacy wciąż inwestują w mieszkania? Jaki procent nabywców mieszkań od deweloperów to inwestorzy, a jaki prywatni kupujący? Jakie mają motywacje i preferencje? 

Kto czeka na program Na start? Czy wzrosło zainteresowanie ofertą deweloperów?

Czy deweloperzy zauważyli wzrost zainteresowania mieszkaniami w związku z rządowym programem na Start? Kto najczęściej kupuje mieszkania? Czy wzrosła liczba rezerwacji mieszkań?

Pompy ciepła z nieprawidłowościami. Wykazały to kontrole KAS, UOKiK i Inspekcji Handlowej

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), Inspekcja Handlowa (IH) oraz Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przeprowadziły od 20 lutego do 26 marca 2024 r. wspólną kontrolę pomp ciepła. Sprawdzono dokumentację 36 modeli pomp ciepła. Wskutek stwierdzonych nieprawidłowości nie dopuszczono do sprzedaży 463 pomp ciepła.

Kredyt "#naStart" zagrożony. Koalicja rządząca podzielona

Koalicja rządząca jest podzielona w kwestii projektu ustawy o kredycie mieszkaniowym “#naStart”. Kluby Lewicy i Polski 2050 zapowiedziały, że nie poprą tego rządowego projektu. Mechanizm zawarty w ustawie spowoduje wzrost cen mieszkań - tak ocenił przewodniczący klubu Polski 2050, Mirosław Suchoń. Z kolei Borys Budka z KO poinformował, że rozmowy z koalicjantami wciąż trwają.

REKLAMA

Tamaryszek – kiedy kwitnie, cięcie, uprawa

Kiedy kwitnie tamaryszek? Czy szybko rośnie? Jak prawidłowo go ciąć? Czy można kupić tamaryszek na pniu? Jak wygląda uprawa tamaryszka czteropręcikowego? Wszystko, co musisz wiedzieć o wymaganiach tamaryszka.

Są nowe dane GUS. Ile mieszkań uda się wybudować?

W 2023 roku Główny Urząd Statystyczny wydał pozwolenia na budowę, które pozwolą wybudować 69 tysięcy mieszkań.

REKLAMA