REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Umowa sprzedaży gruntu niezabudowanego

Izabela Perczak
Przeniesienie własności gruntu niezabudowanego możliwe jest w drodze zawarcia pomiędzy nabywcą a zbywcą umowy sprzedaży.
Przeniesienie własności gruntu niezabudowanego możliwe jest w drodze zawarcia pomiędzy nabywcą a zbywcą umowy sprzedaży.
Prestige PR

REKLAMA

REKLAMA

Przeniesienie własności nieruchomości (gruntu niezabudowanego) możliwe jest w drodze zawarcia pomiędzy nabywcą a zbywcą umowy sprzedaży, umowy darowizny lub umowy zmiany. Przeniesienie własności nieruchomości odbywa się poprzez zawarcie umowy w formie aktu notarialnego. Poniżej zostaną przestawione postanowienia zawarte w umowie sprzedaży gruntu niezabudowanego.

Zapisz się na nasz newsletter

Sprzedaż nieruchomości

Każda umowa jest zgodnym oświadczeniem przez strony woli. Istotnym faktem przeniesienia prawa nieruchomości jest złożenie stosownego oświadczenia przez stronę sprzedającą i kupującą. Na podstawie oświadczenia sprzedawcy prawo przechodzi na nabywcę. Przedmiotem umowy sprzedaży gruntu niezabudowanego winien być szczegółowo określony poprzez wskazanie położenia nieruchomości, cech identyfikujących przedmiot umowy. Dla precyzyjnego zobrazowanie, jak powinna wyglądać umowa sprzedaży nieruchomości, poniżej zostały przedstawione przykładowe postanowienia zawarte w umowie sprzedaży gruntu niezabudowanego.

REKLAMA

Umowa o sprzedaż gruntu niezabudowanego

Postanowienia zawarte w umowie o sprzedaż gruntu niezabudowanego :

1.      Dnia 15 kwietnia 2011 roku do notariusza Danuty Kowalskiej do Kancelarii Notarialnej w Kielcach przy ul. Sienkiewicza 99, przybyli:

- Katarzyna Nowak, córka Kamili i Sławomira (należy podać PESEL, NIP, miejsce zamieszkania),

- Magdalena Wojciechowska, córki Kazimierza i Joanny (należy podać PESEL, NIP, miejsce zamieszkania).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także serwis: Deweloper

2.      Pani Katarzyna Nowak oświadcza, że jest właścicielką niezabudowanej nieruchomości gruntowej (należy wskazać adres położenia nieruchomości, numer działki, powierzchnię, numer KW oraz Sąd, który prowadzi dana KW). Na dowód powyższego Pani Katarzyna Nowak przedkłada wpis z księgi wieczystej (należy podać numer KW oraz datę wydania KW).

3.      Pani Katarzyna Nowak sprzedaje powyżej wskazaną nieruchomość Pani Magdalenie Wojciechowskiej, za cenę 150 000 zł, a Pani Magdalena Wojciechowska za tę cenę kupuję.

4.      Koszt sporządzenia aktu, w tym opłatę sądową ponosi Pani Magdalena Wojciechowska. 

5.      Notariusz poinformował strony o treści art. 3, 5 i 6 ustawy z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych oraz art. 56 ustawy – Kodeks Karny Skarbowy.

6.      Notariusz pobrał gotówką: od podatku od czynności cywilnoprawnych, opłatę sądową, taksę notarialną oraz VAT od taksy notarialnej.

7.      Akt został stroną odczytany. Wobec czego strony uznają bez zastrzeżeń, że akt jest zgodny w treści sporządzonej i odczytanej ze złożonymi oświadczeniami woli, co stwierdzają własnoręcznymi podpisami: Notariusz, Katarzyna Nowak, Magdalena Wojciechowska.

Zobacz także serwis: Spółdzielnia mieszkaniowa

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Nieruchomości
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Jak zaprosić batmana do ogrodu?

  Możesz mieć batmana we własnym ogrodzie. Taki bohater potrafi zjeść od kilkuset do 2000 komarów jednej nocy i uchronić od niechcianych ukąszeń. Jak zwabić nietoperze do ogrodu? Jest na to kilka sposobów.

  W Polsce rynek nieruchomości premium zyskuje na wartości, ale w porównaniu do Europy Zachodniej jest wiele do nadrobienia

  W Polsce rośnie rynek nieruchomości premium. Największy potencjał w tym zakresie mają Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Kraków i Gdynia.

  Mało gruntów pod budownictwo mieszkaniowe. Jak temu zaradzić? Postulat odblokowania dostępu do gruntów KZN

  Ostatnie lata dla rynku nieruchomości w Polsce to pasmo wyzwań. Zwłaszcza tempo wzrostu cen gruntów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową, utrzymujące się na poziomie około 20 proc. rocznie, miało istotny wpływ na dynamiczne zwiększanie się cen na rynku. Obecnie sektor stoi przed jeszcze poważniejszym problemem: brakiem dostępnych działek pod nowe inwestycje. Dotyka on przede wszystkim miast, gdzie grunty stają się towarem deficytowym, a konkurencja między inwestorami osiąga zenit.

  Sprawdź, czy twój kompostownik jest legalny

  Kompostownik na odpady kuchenne i skoszoną trawę to bardzo przydatny element ogrodu.  Dzięki niemu uzyskujemy naturalny nawóz, który użyźnia warzywnik i ogród. Warto jednak pamiętać, o tym że umieszczenie na działce kompostownika podlega pewnym prawnym ograniczeniom. Nie jest zatem wcale obojętne, gdzie i jakiej wielkości kompostownik postawimy na swojej działce.

  REKLAMA

  Rozszerzenie solidarnej odpowiedzialności inwestora w branży budowlanej. Jak zmienia się orzecznictwo sądów?

  Ze swoją złożonością i różnorodnością procesów branża budowlana stanowi obszar, w którym interpretacja przepisów prawnych oraz orzecznictwo sądowe mają kluczowe znaczenie dla funkcjonowania rynku. Jednym z istotnych aspektów tego obszaru jest solidarna odpowiedzialność inwestora, której zakres i interpretacja w ostatnich latach podlegają dynamicznym zmianom - pisze Mateusz Chmura, radca prawny z Kancelarii Chmura i Partnerzy sp. p.

  Klimatyzacja w bloku

  Czy to już czas pomyśleć o klimatyzacji? Jak najbardziej. Czy mieszkańcy bloków również mogą skorzystać z dobrodziejstw tego urządzenia? Tak, ale pod pewnymi warunkami. 

  Budowa domu bez pozwolenia 2024: tylko o powierzchni do 70 mkw. czy większych, czy warto skorzystać z tej możliwości

  Umożliwiający budowę domów do 70 mkw. Powierzchni bez zezwolenia program Dom bez formalności działa już ponad dwa lata. Poprzedni rząd liczył, że ożywi on budownictwo jednorodzinne. W ubiegły roku na podobnych zasadach miało być możliwe budowanie domów większych, ale ostatecznie do zmiany prawa nie doszło.

  Kto decyduje się na budowę domu na zgłoszenie?

  Budowa domu na zgłoszenie. 2,8 tys. domów jednorodzinnych o powierzchni budowy nieprzekraczającej 70 m kw. powstanie w ramach programu "Dom bez formalności”. 

  REKLAMA

  Wakacje kredytowe 2024 - projekt ustawy ustala nowe warunki

  Wakacje kredytowe 2024 - ile kredytów obejmie nowa ustawa przedłużająca wakacje kredytowe? Jak zmieniają się warunki skorzystania z wakacji kredytowych? Ile razy będzie można wstrzymać opłacanie raty kredytowej i przez ile miesięcy?

  Czyste Powietrze. NFOŚiGW zaleca ostrożność przy kupnie pomp ciepła do czasu zmian w programie

  Po 13 czerwca 2024 r. dotacje z Funduszu będzie można otrzymać tylko do pomp będących na specjalnej liście. Ma ona gwarantować, że oferowane urządzenia są zgodne z deklarowanymi parametrami.

  REKLAMA