REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Fachowa pomoc przy odbiorze nieruchomości

Izabela Perczak
Przy odbiorze nieruchomości nabywca powinien skorzystać z usług profesjonalisty wowczas, gdy ma wątpliwości co do stanu technicznego nieruchomości.
Przy odbiorze nieruchomości nabywca powinien skorzystać z usług profesjonalisty wowczas, gdy ma wątpliwości co do stanu technicznego nieruchomości.
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Przy odbiorze nieruchomości nabywca powinien skorzystać z usług profesjonalisty wówczas, gdy ma wątpliwości co do stanu technicznego nieruchomości w celu dokonania fachowej oceny.

Fachowa ocena techniczna podczas odbioru nieruchomości

REKLAMA

Po dokonaniu transakcji sprzedaży nieruchomości, przychodzi moment przekazania nieruchomości nabywcy. W momencie przekazania nieruchomości powinni być obecni zarówno sprzedający, jak i kupujący (strony umowy sprzedaży nieruchomości). Zaleca się, aby nabywca w razie wątpliwości co do stanu technicznego używanego mieszkania skorzystał z usług profesjonalisty, który dokona fachowej oceny. Tego typu pomocy najszybciej wyszukać w Internecie wpisując w wyszukiwarce słowa kluczowe, np. „fachowa pomoc podczas odbioru technicznego mieszkania ”, „usługi techniczne podczas obioru mieszkania”. Z całą pewnością w wyszukiwarce internetowej pojawi się szeroki wybór firm prowadzących usługi w tym zakresie. Warto poszukać informacji na temat tych firm i porównać ceny usług, a następnie należy udać się do nich osobiście w celu zasięgnięcia fachowych porady. Firmy te przeważnie dokonują odbioru technicznego nieruchomości na rynku deweloperskim. Jednakże z całą pewnością rzeczoznawcy budowlani dokonują odbioru technicznego także na rynku wtórnym nieruchomości.

Zobacz serwis: Najem

Fachowa ocena prawna przy odbiorze nieruchomości

Wówczas, kiedy nabywca ma wątpliwość co do stanu prawnego nieruchomości powinien skorzystać z pomocy profesjonalisty (np. radcy prawnego, adwokata), który zajmuje się poradami prawnymi w zakresie obrotu nieruchomościami. Nabywca przed zakupem nieruchomości powinien sprawdzić księgę wieczystą. Umowa sprzedaży nieruchomości powinna zostać sporządzona w formie aktu notarialnego, dlatego też obie strony umowy (sprzedający i kupujący)powinni skorzystać z pomocy notariusza.

Fachowa wycena nieruchomości

REKLAMA

Nabywca powinien także skorzystać z fachowej wyceny nieruchomości, którą dokonuje rzeczoznawca majątkowy. Rzeczoznawca majątkowy pomoże nabywcy w sposób prawidłowy dokonać wyceny nieruchomości, biorąc przy tym pod uwagę wszelkie okoliczności. W ramach wyceny nieruchomości rzeczoznawca ocenia wartość nieruchomości, a przy tym sporządza szczegółowe uzasadnienie.

Należy pamiętać o tym, że wszyscy fachowcy – zarówno świadczący usługi techniczne odbioru nieruchomości, pomoc prawną, fachową wycenę nieruchomości – powinni okazać nabywcy stosowne uprawnienia, które zostały wydane przez odpowiednie organizacje. W tym celu nabywca powinien prosić profesjonalistów o okazanie stosownych dokumentów.

Reasumując należy z całą pewnością przyznać, że wynajęcie profesjonalisty jest bardzo korzystne dla potencjalnego nabywcy nieruchomości, gdyż posiadają oni specjalistyczną wiedzę na temat nieruchomości oraz duże doświadczenie w tym zakresie.

Zobacz także serwis: Wnętrza

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Nieruchomości
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Czy prawo zmusi rynek do większego nacisku na budynki pasywne?

  Potrzeba termomodernizacji budynków jest faktem, a energooszczędność jest jednym z najważniejszych wyzwań na rynku nieruchomości. Regulacje unijne mają w tym swój duży udział. Jaki jest planowany koszt termomodernizacji w Europie, i kto za to zapłaci? 

  Dłużej niż w Belgii, ale krócej niż na Słowacji. Ile pracujemy na zakup mieszkania?

  Ośmiokrotność rocznych zarobków brutto - tyle musi poświęcić przeciętny Kowalski, by kupić własne lokum. Według raportu Deloitte wynik ten plasuje nas pośrodku europejskiej stawki. Ile na mieszkanie pracuje się w innych krajach? Jakie są tam ceny nieruchomości?

  Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

  Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

  Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

  Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

  REKLAMA

  Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

  Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

  Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

  Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

  Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

  W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

  Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

  Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

  REKLAMA

  Konserwacja paneli fotowoltaicznych. Jak to robić? Jak unikać awarii i oszczędzać koszty?

  Konserwacja paneli fotowoltaicznych ma ogromne znacznie. Jeśli nie będziemy tego robić prawidłowo, może dojść do niższej produkcji energii, mniejszych oszczędności związanych z rachunkami za prąd, a w niektórych przypadkach – do awarii instalacji fotowoltaicznej. Obiekty komercyjne powinny zwracać szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, a te z kolei wiążą się z kontrolowaniem, czy instalacja pracuje w sposób prawidłowy. 

  Jak, zdaniem deweloperów, rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

  Jakie decyzje nowego rządu byłby najbardziej skuteczne, by możliwe było przyspieszenie tempa budowy mieszkań i zwiększenie bardzo niskiej podaży? Jak dalej będzie rozwijał się rynek mieszkaniowy? Deweloperzy odpowiadają.

  REKLAMA