REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Gromadzenie deszczówki

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

6000 zł na zbieranie deszczówki. Moja Woda 2023. Na co dokładnie i kto może dostać dotację?

Od 3 sierpnia 2023 r. można składać wnioski w kolejnej edycji programu "Moja Woda" (zwanym też potocznie "Oczko plus" - od oczek wodnych na które też można dostać dotację), w której rząd wyda 130 mln zł na retencję wód opadowych. Właściciele domów będą mogli dostać do 6 tys. zł na utworzenie na swoich nieruchomościach systemów zatrzymywania deszczówki. 

Lokalny program "Mój Deszcz"

Lokalny program "Mój Deszcz". Miejski program dotacji do łapania deszczówki, uzupełniający program centralny, rozpoczyna samorząd Gliwic. Na wykonanie zbiorników do łapania i wykorzystania wód deszczowych ma być przeznaczone do 4 tys. zł – w ramach półmilionowego budżetu.

Wnioski w programie „Moja Woda” do 10 czerwca 2021 r.

Program „Moja Woda”. To już ostatnie tygodnie na składanie wniosków w ramach drugiej edycji programu „Moja Woda”. Można je składać do 10 czerwca 2021 r. Na co można otrzymać dofinansowanie?

Niższe opłaty za zmniejszenie naturalnej retencji gdy właściciel gromadzi deszczówkę

Opłata za działkę może być nawet dziesięciokrotnie mniejsza, jeśli jej właściciel zabudowanej w ponad 51% działki będzie gromadził deszczówkę np. w beczkach - mówi PAP prezes Wód Polskich Przemysław Daca o projektowanych przepisach. Opłaty za zmniejszenie naturalnej retencji (nazywane potocznie "podatkiem od deszczu") będą się wahać między 255 zł a 25 zł rocznie w zależności od poziomu gromadzenia deszczówki. Nowe przepisy w tym zakresie mają wejść w życie 1 stycznia 2022 r.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA