REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Aranżacja wnętrza na walentynki

Redakcja Dom
Walentynki Fot. Fotolia
Walentynki Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Aranżacja wnętrza na walentynki powinna się ograniczać do niewielkich zmian. Na walentynki możemy zaaranżować całe mieszkanie, jednak postawmy na odpowiednie dodatki. Nieśmiertelną barwą walentynek jest czerwień, wystarczy dobrać kilka drobiazgów w tym kolorze i umieścić je w różnych miejscach, w ten sposób możemy uzyskać ciekawą aranżację.

Dodatki na walentynki

Aranżacja wnętrza na walentynki powinna ograniczać się do zastosowania dodatków, w większej lub mniejszej ilości, w zależności od naszych upodobań. Możemy zdecydować się na dodatki ręcznie wykonane – najlepiej przez nas samych – lub możemy kupić gotowe w sklepie. Jeśli decydujemy się na aranżację wnętrza dodatkami ze sklepu to nasz wybór jest właściwie nieograniczony i jedyne, co musimy zrobić to zastanowić się nad tym, jaką kwotę możemy na to przeznaczyć. Natomiast rodzaj samodzielnie wykonanych ozdób zależy od naszych umiejętności manualnych.

REKLAMA

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na gotowe ozdoby, czy na samodzielnie wykonane, pamiętajmy, że podstawowym kolorem walentynek jest czerwony i właściwie możemy ograniczyć się tylko do niego.

Zobacz także: Walentynkowe serce – krok po kroku

Aranżacja stołu na walentynki

Na stole w czasie kolacji walentynkowej obowiązkowe są świece. Możemy wybrać dwie duże świece, które będą stanowiły centrum aranżacji lub jeśli nasz stół nie jest zbyt mały to możemy postawić na nim dużą ilość tealightów (możemy ustawić je tak, żeby przybrały kształt serca). Dodatkowo tealighty mogą być zapachowe, stworzymy w ten sposób romantyczny klimat, mogą mieć też ozdobne osłonki. Sam stół może być przykryty czerwonym obrusem lub obrusem z czerwonymi dodatkami, np. białym w czerwone serca. Ale obrus może też być biały z czerwonymi podkładkami pod talerze. W tym momencie dochodzimy do zastawy, o ile mamy taką możliwość to wybierzmy elegancką, odświętną zastawę – efektownie wyglądają ciemnoczerwone talerze delikatnie połyskujące złotem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jak zrobić łańcuch walentynkowy?


Sypialnia i salon na walentynki

Niewielkie aranżacyjne zmiany na walentynki możemy wprowadzić również w salonie i w sypialni. W obu pomieszczeniach dodatki mogą być podobne. Dobrze sprawdzą się świece, możemy zastosować tę samą zasadę, co na walentynkowym stole. Oprócz tego możemy rozwiesić girlandy i łańcuchy walentynkowe, najlepiej samodzielnie wykonane – zrobienie ich jest naprawdę proste, więc nikt nie powinien mieć z tym problemu.

Zobacz także: Jak zrobić girlandę na walentynki?

Do walentynkowej aranżacji możemy wykorzystać również motyw anielski, w różnych miejscach możemy rozstawić figurki z aniołkami.

Żeby ocieplić wizualnie aranżację możemy na sofie w salonie i na łóżku w sypialni rozłożyć puchate, czerwone poduszki. Jeśli nie obawiamy się balansowania na granicy kiczu to możemy kupić poduszki w kształcie serc. W sypialni koniecznie zastosujmy pościel w serca lub z innymi akcentami kojarzącymi się z walentynkami.

Zobacz także: Ozdoby walentynkowe ręcznie robione

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe obowiązki właścicieli miejsc garażowych 2024 i 2025 r. Znamy szczegóły projektu ustawy o podatkach lokalnych

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej. 

Mieszkalnictwo wspomagane wymaga regulacji prawnych obecnie jest finansowane w ramach programów, a każdy program można zamknąć

Rada do spraw Społecznych przy Prezydencie RP dyskutowała 17 czerwca 2024 r. z konwentem dyrektorów Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej o Centrach Usług Społecznych i mieszkalnictwie wspomaganym dla osób z niepełnosprawnościami.

Zmiana dyrektywy w sprawie odpadów, założenia przeciwdziałania zjawisku greenwashingu i monitorowania gleb

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że w posiedzeniu Rady do spraw Środowiska (ENVI), które odbyło się 17 czerwca 2024 r. w Luksemburgu debatowano nad rewizją dyrektywy w sprawie odpadów, przeciwdziałaniem zjawisku greenwashingu i monitorowaniem gleb. W posiedzeniu uczestniczyli Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska i Wiceminister Mikołaj Dorożała.

Nowa definicja „budowli” i „budynku” dla celów podatkowych i regulacja opodatkowania garaży wielostanowiskowych

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej, który wprowadza zmianę definicji „budowli” i „budynku” dla celów podatkowych oraz ujednolica opodatkowanie garaży wielostanowiskowych.

REKLAMA

Podwyżki cen prądu i gazu od lipca 2024 r. Czy zostaną w całości przerzucone na najemców? Różnice między najmem okazjonalnym, instytucjonalnym i zwykłym

Spodziewane od połowy 2024 roku podwyżki cen prądu i gazu ziemnego to temat, o którym ostatnio coraz głośniej. Skutków finansowych tych podwyżek obawiają się nie tylko właściciele lokali oraz domów. Obawy -zresztą całkiem słuszne - mają również najemcy zamieszkujący np. lokale wynajmowane od gmin, TBS-ów i osób prywatnych. Warto wyjaśnić, czy podwyżki cen prądu i gazu mogą zostać „przerzucone” bez żadnych ograniczeń na lokatora. Odpowiedź na to pytanie może być przykra dla wielu najemców. 

W Polsce efektywność energetyczna w 2022 r. wzrosła o 0,9% w porównaniu z 2021 r.

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w 2022 r. efektywność energetyczna w Polsce wzrosła o 0,9% w porównaniu z 2021 r. W latach 2012–2022 roczne skumulowane tempo wzrostu efektywności energetycznej wyniosło 0,9%. Energochłonność pierwotna PKB obniżała się w tym okresie średnio o 2,6% rocznie, a energochłonność finalna PKB o 2,4%. Najszybsze tempo poprawy efektywności energetycznej odnotowano w przemyśle o 1,9%.

W maju 2024 r. ceny materiałów budowlanych spadły o 2% rok do roku, ale wzrosły o 0,6% miesiąc do miesiąca

Grupa PSB Handel S.A. poinformowała, że w maju 2024 r. w porównaniu do maja 2023 r. średnia dynamika cen materiałów budowlanych wyniosła minus 2%. W kanale hurtowym spadek cen stanowił 1,1%, a w detalicznym minus 2,6%. Porównując maj 2024 r. do kwietnia 2024 r., ceny wzrosły średnio o 0,6%. Analizując dane za okres styczeń-maj 2024 r. do roku 2023, ich dynamika utrzymuje się na poziomie minus 2,9%.

Ministrowie środowiska państw UE zatwierdzili w Brukseli porozumienie w sprawie unijnego prawa o odbudowie zasobów przyrody

Ministrowie państw członkowskich UE odpowiedzialni za środowisko zatwierdzili 17 czerwca 2024 r. w Brukseli porozumienie w sprawie unijnych przepisów o odbudowie zasobów przyrodniczych. Zgodnie z tymi przepisami do 2030 r. Unia musi odtworzyć co najmniej 30% swoich siedlisk przyrodniczych, a do 2050 r. 90% swoich ekosystemów. Krytycy tych przepisów twierdzą, że będą one niekorzystne dla rolników.

REKLAMA

Z budynków pochodzi 40% globalnej emisji gazów cieplarnianych generowanej przez ludzi

Według raportu Siemens Polska, 40% globalnej emisji gazów cieplarnianych generowanej w wyniku działalności ludzi pochodzi z budynków. Budynki komercyjne i użyteczności publicznej są bardziej energochłonne niż nieruchomości mieszkalne.

Nowy zakres zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej, które zastąpi obecnie obowiązujące rozporządzenie Ministra Energii w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej.

REKLAMA