REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Drzewa owocowe łatwe w uprawie

jabłonie Fot. Fotolia
jabłonie Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Drzewa owocowe łatwe w uprawie można posadzić w każdym sadzie. Staną się one ozdobą ogrodu podczas wiosny, natomiast latem i jesienią obrodzą pięknymi owocami. Przeczytaj, jakie są drzewa owocowe łatwe w uprawie.

REKLAMA

Drzewa owocowe łatwe w uprawie przy małym nakładzie pracy zapewniają nam obfite zbiory. Nie musimy wkładać dużo wysiłku w ich pielęgnację. Wystarczy, że wybierzemy takie gatunki, które są odporne na przymrozki i choroby. Poszczególne drzewa owocowe należy sadzić na odpowiednich stanowiskach oraz obficie je podlewać w okresie tworzenia się owoców.

Czereśnie – drzewa łatwe w uprawie

Czereśnie mogą rosnąć na stanowiskach cienistych. Nie wymagają dużej wilgotności oraz bardzo dobrze znoszą polskie warunki klimatyczne. Czereśnie mają smaczne owoce, które można spożywać zarówno bezpośrednio po zbiorze, jak i używać ich do produkcji domowych przetworów. Niektóre odmiany są wiatropylne, co ułatwia uprawę tych drzew.

Czereśnie. Fot. Fotolia

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Odmiany wiśni

Zobacz także: Ozdobne odmiany wiśni

Grusze – drzewa dobre na szpalery

Grusze najlepiej sprawdzają się na stanowiskach ciepłych, dobrze nasłonecznionych i osłoniętych od wiatru. Nie potrzebują dodatkowego nawadniania oraz nawożenia. Drzewa gruszy mogą być dobrym materiałem na szpalery, jednak muszą być sadzone w sąsiedztwie innych odmian, co zapewni im krzyżowe zapylenie. Te łatwe w uprawie drzewa wydają słodkie i smaczne owoce, które często wykorzystujemy do deserów i przetworów.

Gruszki. Fot. Fotolia

Zobacz także: Grusza wierzbolistna – gruszki na wierzbie w ogrodzie


Śliwy – drzewa kwitnące wczesną wiosną

Również śliwy są drzewami owocowymi łatwymi w uprawie. Jednak łatwo mogą ulec działaniom dużych przymrozków i zeschnąć. Możemy próbować je ochraniać za pomocą słomy, jednak jest to trudne ze względu na wysokość drzew. Wśród odmian śliw są takie, które nie potrzebuję w sąsiedztwie innych drzew. Samopylne są między innymi odmiany Czar oraz Victoria.

Śliwka węgieka. Fot. Fotolia

Zobacz także: Odmiany śliw w Polsce

Zobacz także: Śliwka w ogrodzie – uprawa

Jabłonie – drzewa najłatwiejsze w uprawie

Jabłonie doskonale znoszą polskie warunki klimatyczne. Rosną na różnych glebach i stanowiskach. Nie wymagają dodatkowego nawadniania oraz nawożenia. Jabłonie owocują nawet po dłuższym przesuszeniu. Jednak potrzebują do tego zapylenia krzyżowego. Oznacza to, że należy posadzić koło siebie kilka drzew jabłoni. Zapewni to obfite owocowanie. Jabłonie są łatwo dostępne oraz odporne na szkodniki i choroby. Ich owoce świetnie nadają się zarówno na przetwory jak i do bezpośredniego spożywania.

Jabłonie. Fot. Fotolia

Zobacz także: Odmiany jabłoni

Drzewa owocowe łatwe w uprawie nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Czereśnie, grusze, śliwy oraz jabłonie będą dobrze rosły w każdym sadzie. Dlatego też jeśli marzą nam się obfite zbiory owoców przy małym nakładzie pracy, posadźmy w swoim ogrodzie któreś z powyższych drzew owocowych.

Zobacz także: 6 sposobów na udane plony z drzew owocowych

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Decyzja Europejskiego Banku Centralnego o obniżce stóp wpłynie prawdopodobnie na wzrost cen nieruchomości

Szef działu rynków kapitałowych i nieruchomości biurowych w JLL Marcin Sulewski ocenia, że decyzja Europejskiego Banku Centralnego o obniżeniu stóp procentowych wpłynie pozytywnie na rynek inwestycyjny. Spowoduje obniżenie kosztów finansowania, a płynność na rynku finansowym powinna wzrosnąć, co implikuje ożywienie na rynku inwestycyjnym, wzrost zainteresowania inwestorów i prawdopodobnie też wzrost cen nieruchomości.

Najtańsze mieszkania u deweloperów. Ile kosztują? [czerwiec 2024 r.]

Za jaką cenę kupimy najtańsze, nowe mieszkania? Jaki mają metraż? W których osiedlach je kupimy? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Termomodernizacja. Polacy są sceptyczni co do unijnej dyrektywy dotyczącej modernizacji budynków

Przyjęta na początku 2024 r. dyrektywa EPBD ma sprawić, że w ciągu kolejnych 26 lat budynki w Unii Europejskiej nie będą emitować gazów cieplarnianych. Mamy istotną grupę, około 1/3 Polaków, którzy dosyć sceptycznie oceniają nowe wymogi.

Szkody wywołane burzą a ubezpieczenie. Zabezpiecz mienie, fotografuj zniszczenia. Jeśli to konieczne szybko napraw - ubezpieczyciel zwróci koszty niezbędnych prac

Polska Izba Ubezpieczeń udzieliła rad jak podchodzić do problemów z mieniem w czasie burz i nawałnic. Radzi, jak zgłosić szkodę spowodowaną przez różne zjawiska pogodowe, oraz jak zabrać się za usuwanie skutków nawałnic.

REKLAMA

MKiŚ: Strefy czystego transportu w miastach będą obowiązkowe

Miasta będą miały obowiązek tworzenia stref czystego transportu. Jednak samorządy będą też mogły podjąć uchwałę o likwidacji takiej strefy.

Przygotowania do wojny? Powstaną podziemne obiekty medyczne

Szpitale zostaną wyposażone w podziemną infrastrukturę. Podczas wojny ma ona zapewniać możliwość wykonywania operacji chirurgicznych, prowadzenia intensywnej terapii. Na oddziale łóżkowym pacjenci i personel mieliby zapewnione bezpieczeństwo w sytuacji skażenia.

Falstart kredytu na Start. Czy doczekamy się pomocy dla kredytobiorców? Czy rynek mieszkaniowy poradzi sobie bez kredytu na Start?

Zapowiedź kolejnego rządowego programu wsparcia dla młodych przy zakupie pierwszego mieszkania (tzw. kredyt #naStart) zelektryzowała rynek. Choć nie ma pewności czy program wejdzie w życie i w jakim kształcie, wielu klientów warunkuje zakup nieruchomości od jego uruchomienia. Równocześnie wzrastają obawy odnośnie kolejnych podwyżek cen nieruchomości. Sprawdźmy, jakie są możliwe scenariusze rozwoju sytuacji na rynku kredytów i nieruchomości.

Nowe obowiązki właścicieli miejsc garażowych 2024 i 2025 r. Znamy szczegóły projektu ustawy o podatkach lokalnych

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej. 

REKLAMA

Mieszkalnictwo wspomagane wymaga regulacji prawnych obecnie jest finansowane w ramach programów, a każdy program można zamknąć

Rada do spraw Społecznych przy Prezydencie RP dyskutowała 17 czerwca 2024 r. z konwentem dyrektorów Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej o Centrach Usług Społecznych i mieszkalnictwie wspomaganym dla osób z niepełnosprawnościami.

Zmiana dyrektywy w sprawie odpadów, założenia przeciwdziałania zjawisku greenwashingu i monitorowania gleb

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że w posiedzeniu Rady do spraw Środowiska (ENVI), które odbyło się 17 czerwca 2024 r. w Luksemburgu debatowano nad rewizją dyrektywy w sprawie odpadów, przeciwdziałaniem zjawisku greenwashingu i monitorowaniem gleb. W posiedzeniu uczestniczyli Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska i Wiceminister Mikołaj Dorożała.

REKLAMA