REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Mostki termiczne mogą znacznie podnieść koszty ogrzewania budynku nawet o 25%
Mostki termiczne mogą znacznie podnieść koszty ogrzewania budynku nawet o 25%

REKLAMA

REKLAMA

Mostki termiczne to miejsca intensywnej utraty ciepła w budynku.

Mostki termiczne mogą znacznie podnieść koszty ogrzewania budynku nawet o 25 %. Najczęstszą przyczyną powstawania mostów są błędy projektowe oraz wykonawcze. Są to miejsca słabiej zaizolowane niż inne lub wynikają z niemożności ocieplenia pewnych miejsc związanych z konstrukcją lub technologią.

REKLAMA

Czy można ich uniknąć

Ryzyka wystąpienia mostków cieplnych nie ma tylko wtedy, gdy izolacja termiczna jest ciągła na całej powierzchni ściany zewnętrznej. Niestety, choć każdy projekt - nie tylko domu jednorodzinnego - powinien zawierać szczegóły konstrukcji i izolacji słabych termicznie miejsc w ścianach zewnętrznych budynku, jest to jedynie teoria. W sytuacji wykonawstwa nie ma szczegółowych rysunków rozwiązań potencjalnych miejsc utraty ciepła więc wykonawca najczęściej popełnia błąd. Roboty takie szybko ulegają zakryciu tym samym uniemożliwia to właściwą kontrolę inspektorowi. Taka sama sytuacja ma miejsce gdy zastosowane będą inne materiały niż te, zalecane w projekcie. Wykonawca nie posiada dostatecznej wiedzy mogącej mu umożliwić ewentualną interwencją lub modyfikację systemu ocieplania dającą korzystny bilans strat energii.

Polecamy: Pozyskiwanie energii słonecznej przez kolektory

Szczelność okien

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kolejny aspekt związany z izolacyjnością to nagminne stosowanie bardzo szczelnych okien. Taka sytuacja sprawia, że przy danym ciśnieniu, wilgotności i temperaturze, bez możliwości wymiany powietrza następuje kondensacja pary wodnej, diametralne obniżenie izolacyjności materiałów i pojawianie się pleśni.

Materiał ociepleniowy

Dodatkowym aspektem jest niejednoznaczność propozycji ocieplenia materiałem. Dotyczy to wełny mineralnej i styropianu. Oba te materiały mają zbliżony współczynnik przewodzenia ciepła jednak sposób ich izolowania przeciw wnikaniu pary jest inny. W konsekwencji może to doprowadzić do wykraplania się wody na ścianach , ich przemarzania. Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest błąd projektanta, ponieważ te elementy można przewidzieć na etapie projektowania.

Czytaj także: Typy hydroizolacji wykonywane na ścianie fundamentowej

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy zakres zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej, które zastąpi obecnie obowiązujące rozporządzenie Ministra Energii w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej.

W czerwcu 2024 r. nastroje w branży budowlanej uległy poprawie

Polski Instytut Ekonomiczny opublikował wyniki Miesięcznego Indeksu Koniunktury PIE, które wskazują, że nastroje branży budowlanej w czerwcu 2024 r. uległy znacznej poprawie.

Ministerstwo Finansów wydało oświadczenie, że nie pracuje nad podwyższeniem ryczałtu od najmu mieszkań

Ministerstwo Finansów wydało na swojej stronie oświadczenie, że nie prowadzi prac nad podwyżką podatku ryczałtowego dla osób rozliczających najem mieszkań.

Polski rynek nieruchomości doszedł do szczytowego punktu cyklu i wpadł w zawirowania

Naczelnik Wydziału Analiz Rynku Nieruchomości w Departamencie Stabilności Finansowej NBP Jacek Łaszek ocenia, że w Polsce mamy w tej chwili górkę, czyli dojechaliśmy na szczytowy punkt cyklu. Jedną z ofiar tego cyklu jest system finansowy – system finansowania nieruchomości.

REKLAMA

Zmieniły się cele inwestujących w mieszkania

Czy Polacy wciąż inwestują w mieszkania? Jaki procent nabywców mieszkań od deweloperów to inwestorzy, a jaki prywatni kupujący? Jakie mają motywacje i preferencje? 

Kto czeka na program Na start? Czy wzrosło zainteresowanie ofertą deweloperów?

Czy deweloperzy zauważyli wzrost zainteresowania mieszkaniami w związku z rządowym programem na Start? Kto najczęściej kupuje mieszkania? Czy wzrosła liczba rezerwacji mieszkań?

Pompy ciepła z nieprawidłowościami. Wykazały to kontrole KAS, UOKiK i Inspekcji Handlowej

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), Inspekcja Handlowa (IH) oraz Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przeprowadziły od 20 lutego do 26 marca 2024 r. wspólną kontrolę pomp ciepła. Sprawdzono dokumentację 36 modeli pomp ciepła. Wskutek stwierdzonych nieprawidłowości nie dopuszczono do sprzedaży 463 pomp ciepła.

Kredyt "#naStart" zagrożony. Koalicja rządząca podzielona

Koalicja rządząca jest podzielona w kwestii projektu ustawy o kredycie mieszkaniowym “#naStart”. Kluby Lewicy i Polski 2050 zapowiedziały, że nie poprą tego rządowego projektu. Mechanizm zawarty w ustawie spowoduje wzrost cen mieszkań - tak ocenił przewodniczący klubu Polski 2050, Mirosław Suchoń. Z kolei Borys Budka z KO poinformował, że rozmowy z koalicjantami wciąż trwają.

REKLAMA

Tamaryszek – kiedy kwitnie, cięcie, uprawa

Kiedy kwitnie tamaryszek? Czy szybko rośnie? Jak prawidłowo go ciąć? Czy można kupić tamaryszek na pniu? Jak wygląda uprawa tamaryszka czteropręcikowego? Wszystko, co musisz wiedzieć o wymaganiach tamaryszka.

Są nowe dane GUS. Ile mieszkań uda się wybudować?

W 2023 roku Główny Urząd Statystyczny wydał pozwolenia na budowę, które pozwolą wybudować 69 tysięcy mieszkań.

REKLAMA