REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Często abażury mają kształt walca bądź stożka, mdłe kolory, po prostu są nieładne i nudne.
Często abażury mają kształt walca bądź stożka, mdłe kolory, po prostu są nieładne i nudne.

REKLAMA

REKLAMA

Wiele osób ma w domu lampy z nieciekawymi abażurami. Często abażury mają kształt walca bądź stożka, mdłe kolory, po prostu są nieładne i nudne. Jak ozdobić stary abażur, aby cieszył nasze oko?

Ciekawy i bardzo prosty sposób na tchnięcie życia w nieciekawy abażur to ozdobienie go kółkami z materiału. Wycinamy z niestrzępiącego się materiału niewielkie kółka. Część z nich przecinamy na pół, połówki posłużą nam do ozdobienia dołu abażuru. Przytwierdzamy pasek półkoli do dolnej krawędzi abażuru za pomocą szybkoschnącego kleju. Następnie całe koła przyklejamy do abażuru zaczynając od dołu. Kółka powinny tworzyć nam na abażurze wzór przypominający rybią łuskę. Do wykończenia możemy wykorzystać pozostały materiał, z którego wytniemy lamówki na dolną i górną krawędź abażuru.

REKLAMA

Zobacz także: Jak wykonać oryginalny abażur?

Inny ciekawy pomysł na ozdobienie lampy w kształcie walca to oklejenie go prostokątem wyciętym ze starej mapy w kolorze sepii, tak wykonany abażur robi niesamowite wrażenie.

Kolejny ciekawy sposób na stary abażur to ozdobienie go kwiatami z materiału. Potrzebne będą nam wybrane rodzaje i kolory materiałów oraz klej do materiału lub w pistolecie do klejenia na gorąco.

Najpierw mierzymy abażur na górze i na dole. Następnie wycinamy z materiału dość szerokie pasy (minimum 10 cm) i długości równej długościom pobranym z abażuru. Na dolnym obwodzie nakładamy klej. Wycięty pasek kładziemy na warstwie kleju i delikatnie dociskamy naokoło. Czynność tę powtarzamy z drugim paskiem. Materiał podklejamy także od środka abażuru.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Salon jesienny: inspiracje

Resztę materiału tniemy na cienkie paski o długości około metra. Każdy pasek zwijamy tworząc kwiatek i sklejamy środek, aby kwiatek się nie rozwinął. Zwiększamy powierzchnię kwiatka podklejając co chwile materiał.

Robimy tyle kwiatów, aby wystarczyło na oklejenie całego abażuru. Gotowe kwiaty w dowolnej kolejności i symetrii przyklejamy do abażuru. Zaczynamy od dołu, możemy na dole przykleić pas ciemnych kwiatów, a potem, ku górze, kwiaty coraz jaśniejsze. Abażur jest gotowy, należy jedynie pozwolić mu wyschnąć.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Decyzja Europejskiego Banku Centralnego o obniżce stóp wpłynie prawdopodobnie na wzrost cen nieruchomości

Szef działu rynków kapitałowych i nieruchomości biurowych w JLL Marcin Sulewski ocenia, że decyzja Europejskiego Banku Centralnego o obniżeniu stóp procentowych wpłynie pozytywnie na rynek inwestycyjny. Spowoduje obniżenie kosztów finansowania, a płynność na rynku finansowym powinna wzrosnąć, co implikuje ożywienie na rynku inwestycyjnym, wzrost zainteresowania inwestorów i prawdopodobnie też wzrost cen nieruchomości.

Najtańsze mieszkania u deweloperów. Ile kosztują? [czerwiec 2024 r.]

Za jaką cenę kupimy najtańsze, nowe mieszkania? Jaki mają metraż? W których osiedlach je kupimy? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Termomodernizacja. Polacy są sceptyczni co do unijnej dyrektywy dotyczącej modernizacji budynków

Przyjęta na początku 2024 r. dyrektywa EPBD ma sprawić, że w ciągu kolejnych 26 lat budynki w Unii Europejskiej nie będą emitować gazów cieplarnianych. Mamy istotną grupę, około 1/3 Polaków, którzy dosyć sceptycznie oceniają nowe wymogi.

Szkody wywołane burzą a ubezpieczenie. Zabezpiecz mienie, fotografuj zniszczenia. Jeśli to konieczne szybko napraw - ubezpieczyciel zwróci koszty niezbędnych prac

Polska Izba Ubezpieczeń udzieliła rad jak podchodzić do problemów z mieniem w czasie burz i nawałnic. Radzi, jak zgłosić szkodę spowodowaną przez różne zjawiska pogodowe, oraz jak zabrać się za usuwanie skutków nawałnic.

REKLAMA

MKiŚ: Strefy czystego transportu w miastach będą obowiązkowe

Miasta będą miały obowiązek tworzenia stref czystego transportu. Jednak samorządy będą też mogły podjąć uchwałę o likwidacji takiej strefy.

Przygotowania do wojny? Powstaną podziemne obiekty medyczne

Szpitale zostaną wyposażone w podziemną infrastrukturę. Podczas wojny ma ona zapewniać możliwość wykonywania operacji chirurgicznych, prowadzenia intensywnej terapii. Na oddziale łóżkowym pacjenci i personel mieliby zapewnione bezpieczeństwo w sytuacji skażenia.

Falstart kredytu na Start. Czy doczekamy się pomocy dla kredytobiorców? Czy rynek mieszkaniowy poradzi sobie bez kredytu na Start?

Zapowiedź kolejnego rządowego programu wsparcia dla młodych przy zakupie pierwszego mieszkania (tzw. kredyt #naStart) zelektryzowała rynek. Choć nie ma pewności czy program wejdzie w życie i w jakim kształcie, wielu klientów warunkuje zakup nieruchomości od jego uruchomienia. Równocześnie wzrastają obawy odnośnie kolejnych podwyżek cen nieruchomości. Sprawdźmy, jakie są możliwe scenariusze rozwoju sytuacji na rynku kredytów i nieruchomości.

Nowe obowiązki właścicieli miejsc garażowych 2024 i 2025 r. Znamy szczegóły projektu ustawy o podatkach lokalnych

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej. 

REKLAMA

Mieszkalnictwo wspomagane wymaga regulacji prawnych obecnie jest finansowane w ramach programów, a każdy program można zamknąć

Rada do spraw Społecznych przy Prezydencie RP dyskutowała 17 czerwca 2024 r. z konwentem dyrektorów Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej o Centrach Usług Społecznych i mieszkalnictwie wspomaganym dla osób z niepełnosprawnościami.

Zmiana dyrektywy w sprawie odpadów, założenia przeciwdziałania zjawisku greenwashingu i monitorowania gleb

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że w posiedzeniu Rady do spraw Środowiska (ENVI), które odbyło się 17 czerwca 2024 r. w Luksemburgu debatowano nad rewizją dyrektywy w sprawie odpadów, przeciwdziałaniem zjawisku greenwashingu i monitorowaniem gleb. W posiedzeniu uczestniczyli Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska i Wiceminister Mikołaj Dorożała.

REKLAMA