Nie ilość a jakość, czyli 10 korzyści wynikających z umowy na wyłączność

Nowodworski Estates
Biuro Nieruchomości
rozwiń więcej
Nie ilość a jakość, czyli 10 korzyści wynikających z umowy na wyłączność /fot. shutterstock
Na polskim rynku nieruchomości funkcjonują dwa modele współpracy z biurami nieruchomości. Najpopularniejszym jest umowa otwarta tzn. współpraca z wieloma agentami. Nie zawsze ten rodzaj współpracy przynosi wymierne efekty i korzyści dla właściciela. Drugi model współpracy to umowa na wyłączność. Okazuje się to być może nieoczywiste, ale przynosi ona najlepsze efekty. Jakie korzyści wynikają ze współpracy z jednym agentem? Czy warto mieć osobistego doradcę ds. nieruchomości? Kiedy mniej znaczy więcej?

Jakie korzyści wynikają ze współpracy z jednym agentem?

Współpraca z jednym biurem nieruchomości to komfort oraz wiele korzyści. Kontaktując się tylko z jednym agentem oszczędzasz swój czas i energię. Nie musisz powtarzać tych samych informacji kilku osobom, co pozwoli uniknąć błędów w ofertach dostępnych w sieci. Mogłoby się wydawać, że współpraca z jednym agentem zawęża grono potencjalnych klientów. Nic bardziej mylnego. Agencje nieruchomości działające w oparciu o umowy na wyłączność współpracują z innymi dobrymi agencjami nieruchomości, co poszerza grono klientów. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym współpracujący ze sobą agenci, są w stanie szybciej sprzedać nieruchomość.  Doświadczenie połączone z nowoczesną technologią to zestawienie podnoszące wartość obsługi na rynku nieruchomości. Agent pracujący nad daną transakcją dąży do finalizacji procesu sprzedaży czy wynajmu, co przekłada się na gwarancję wypłaty za jego pracę. Taka motywacja do działania i pełne zaangażowanie przekładają się na wymierne efekty.  Ludzie kupują wszystkimi zmysłami, nie tylko wzrokiem. Multisensoryczny marketing to najprostsza droga, żeby klient w prezentowanej nieruchomości poczuł “to coś”. Badania pokazują, że doznania zmysłowe odpowiadają nawet w 80% za reakcję mózgu, czyli decyzyjność. Agencje, którym klient powierzył nieruchomość w oparciu o umowę na wyłączność mają dużo większe podstawy, żeby dodatkowo zainwestować w ofertę. Informacja jest kluczowym elementem całego procesu sprzedaży czy wynajmu nieruchomości

Polecamy: RODO w marketingu

Czy warto mieć osobistego doradcę ds. nieruchomości? 

‘Posiadanie’ swojego lekarza, fryzjera czy prawnika jest rzeczą oczywistą. Dlatego nie ma nic dziwnego w ‘posiadaniu’ swojego doradcy ds. nieruchomości. Mając zaufaną osobę, która profesjonalnie zajmie się promocją oferty oraz przeprowadzi całą transakcję nieruchomościową otrzymujemy efekt wyjątkowości i luksusu. Czujemy się ważni dla agenta, z którym współpracujemy. Przygotowana oferta jest spójna. Klienci widzą jedną i tą samą ofertę na kilkunastu portalach. Najlepsze biura nieruchomości współpracują z dostawcami usług dodatkowych tj. profesjonalne zdjęcia oraz filmy, home staging czy serwis sprzątający. Tak przygotowana promocja oferty sprawia, że właściciel nieruchomości ma pewność, że współpraca z jednym agentem opłaca się najbardziej.

Kiedy mniej znaczy więcej?

Nie ilość a jakość ma kluczowe znaczenie. Klient, który podpisał umowę na wyłączność ogranicza swój kontakt tylko do jednej osoby. Nie oznacza to jednak braku kontaktu z innymi pośrednikami, wręcz przeciwnie. Właściciel nieruchomości załatwia wszystkie sprawy z jednym agentem, który gwarantuje mu wykorzystanie wszystkich najbardziej efektywnych narzędzi pracy tj. pozycjonowanie ofert, dobór odpowiedniej formy reklamy, banery czy e-marketing. Prezentowana oferta wysokiej jakości jest unikatowa, zawsze zawiera aktualną jedną cenę i jest prezentowana zarówno na stronie głównej biura jak i na portalach ogłoszeniowych. Agent pracujący na wyłączność ma mniej ofert w portfelu, ale może za to poświęcić dużo więcej czasu i uwagi dla swojego klienta i jego nieruchomości. Również znalezienie optymalnej ceny nieruchomości jest dużo łatwiejsze niż w przypadku stosowania umów otwartych. Wiedząc, że oferta jest jedna, właściciel nieruchomości nie musi manewrować ceną, żeby wzbudzić zainteresowanie klienta. Stosowanie IMS - Indywidualnej Strategii Marketingowej prowadzi do skuteczniejszej sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. 

Klient ma zawsze prawo wyboru, na jakich zasadach chce współpracować z biurami nieruchomości. Oczywiście wybierze umowę korzystniejszą dla siebie. Umowa na wyłączność posiada wiele opisanych wyżej korzyści. Ten model współpracy prowadzi również do uporządkowania rynku nieruchomości oraz daje jasny przekaz co do zasad działania i korzyści zarówno dla właścicieli nieruchomości jak i ich klientów. Właściciel ma pełną kontrolę nad ofertą, gwarancję profesjonalnej obsługi i zaangażowanie agenta zorientowanego na sukces.

Autor: Elżbieta Jachymczak, Nowodworski Estates

Nieruchomości
Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie
23 kwi 2024

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?
22 kwi 2024

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji
22 kwi 2024

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

pokaż więcej
Proszę czekać...