REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kubły zsypowe

Kubły zsypowe często przydają się na budowie, zwłaszcza podczas prac remontowych w budynkach kilkupiętrowych.
Kubły zsypowe często przydają się na budowie, zwłaszcza podczas prac remontowych w budynkach kilkupiętrowych.
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Kubły zsypowe często przydają się na budowie, zwłaszcza podczas prac remontowych w budynkach kilkupiętrowych. Dzięki kubłom zsypowym w szybki sposób możemy przetransportować gruz na dół budynku. Radzimy na co zwrócić uwagę przy kupowaniu kubłów zsypowych aby praca na budowie była bezpieczna i komfortowa.

Kubły zsypowe – co to takiego?

REKLAMA

Kubły zsypowe to urządzenie, które służy do usuwania gruzu z  wyższych kondygnacji. Zestaw taki zbudowany jest z kubłów pozbawionych dna, włożonych jeden w drugi, dodatkowo połączonych łańcuchem. Po złożeniu kubły tworzą rodzaj rurociągu, poprzez który usuwa się gruz.

Kubły zsypowe jak są zbudowane?

Kubły zsypowe są elementem niezbędnym przy każdej budowie, w której prace są wykonywane powyżej poziomu parteru. Pozwalają na szybkie i bezpiecznie przemieszczanie się gruzu w poziomu wyższego na ziemię. Najważniejszą cechą kubłów powinna być wytrzymałość oraz możliwość ich przedłużenia oraz rozbudowy.

Zobacz także: Ubytki w ścianach – jak je wypełnić?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kubły zsypowe mogą więc zostać rozszerzone o następujące elementy:

– lej zsypowy początkowy

– montaż do rusztowań

– montaż z klamrami zaciskowymi do wnęk okiennych, murów itp.

– montaż na dach płaski

– montaż na dach pochyły

– ręczna wciągarka do zestawu kubłów

– lej zsypowy pośredni z szerokim wlotem

– wkładka zsypowa, zabezpieczająca kubły przed uszkodzeniem

– pierścień prowadzący, umożliwiający dokładne pozycjonowanie nad kontenerem czy ukierunkowanie i ustabilizowanie złożonego zestawu

– kołnierz uszczelniający

– pierścienie uszczelniające pośrednie

– plandeka przeciwpylna dla kontenera

Zobacz także: Poradnik budowlany: ściany nośne i działowe

Dzięki tym elementom zestawy kubłów można dopasować do każdej budowy, zarówno na dachach płaskich, rusztowaniach, murach czy innych budowach na wysokościach.

Na rynku znajdziemy różne kubły zsypowe. Np. takie, które cechują się wzmocnionym wewnętrznym użebrowaniem oraz bardzo grubym i wytrzymałym tworzywem – przeznaczone dla klientów, którzy chcą jak najdłużej korzystać z rękawa do gruzu bez konieczności częstej wymiany elementów. Ponadto poleca się je do prac z trudnymi dla zwykłych rękawów do gruzu materiałami (ciężkie, ostre elementy) oraz przy dużych wysokościach gdzie gruz może nabierać znacznej energii i niszczyć słabsze kosze.

Źródło: materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Decyzja Europejskiego Banku Centralnego o obniżce stóp wpłynie prawdopodobnie na wzrost cen nieruchomości

Szef działu rynków kapitałowych i nieruchomości biurowych w JLL Marcin Sulewski ocenia, że decyzja Europejskiego Banku Centralnego o obniżeniu stóp procentowych wpłynie pozytywnie na rynek inwestycyjny. Spowoduje obniżenie kosztów finansowania, a płynność na rynku finansowym powinna wzrosnąć, co implikuje ożywienie na rynku inwestycyjnym, wzrost zainteresowania inwestorów i prawdopodobnie też wzrost cen nieruchomości.

Najtańsze mieszkania u deweloperów. Ile kosztują? [czerwiec 2024 r.]

Za jaką cenę kupimy najtańsze, nowe mieszkania? Jaki mają metraż? W których osiedlach je kupimy? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Termomodernizacja. Polacy są sceptyczni co do unijnej dyrektywy dotyczącej modernizacji budynków

Przyjęta na początku 2024 r. dyrektywa EPBD ma sprawić, że w ciągu kolejnych 26 lat budynki w Unii Europejskiej nie będą emitować gazów cieplarnianych. Mamy istotną grupę, około 1/3 Polaków, którzy dosyć sceptycznie oceniają nowe wymogi.

Szkody wywołane burzą a ubezpieczenie. Zabezpiecz mienie, fotografuj zniszczenia. Jeśli to konieczne szybko napraw - ubezpieczyciel zwróci koszty niezbędnych prac

Polska Izba Ubezpieczeń udzieliła rad jak podchodzić do problemów z mieniem w czasie burz i nawałnic. Radzi, jak zgłosić szkodę spowodowaną przez różne zjawiska pogodowe, oraz jak zabrać się za usuwanie skutków nawałnic.

REKLAMA

MKiŚ: Strefy czystego transportu w miastach będą obowiązkowe

Miasta będą miały obowiązek tworzenia stref czystego transportu. Jednak samorządy będą też mogły podjąć uchwałę o likwidacji takiej strefy.

Przygotowania do wojny? Powstaną podziemne obiekty medyczne

Szpitale zostaną wyposażone w podziemną infrastrukturę. Podczas wojny ma ona zapewniać możliwość wykonywania operacji chirurgicznych, prowadzenia intensywnej terapii. Na oddziale łóżkowym pacjenci i personel mieliby zapewnione bezpieczeństwo w sytuacji skażenia.

Falstart kredytu na Start. Czy doczekamy się pomocy dla kredytobiorców? Czy rynek mieszkaniowy poradzi sobie bez kredytu na Start?

Zapowiedź kolejnego rządowego programu wsparcia dla młodych przy zakupie pierwszego mieszkania (tzw. kredyt #naStart) zelektryzowała rynek. Choć nie ma pewności czy program wejdzie w życie i w jakim kształcie, wielu klientów warunkuje zakup nieruchomości od jego uruchomienia. Równocześnie wzrastają obawy odnośnie kolejnych podwyżek cen nieruchomości. Sprawdźmy, jakie są możliwe scenariusze rozwoju sytuacji na rynku kredytów i nieruchomości.

Nowe obowiązki właścicieli miejsc garażowych 2024 i 2025 r. Znamy szczegóły projektu ustawy o podatkach lokalnych

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej. 

REKLAMA

Mieszkalnictwo wspomagane wymaga regulacji prawnych obecnie jest finansowane w ramach programów, a każdy program można zamknąć

Rada do spraw Społecznych przy Prezydencie RP dyskutowała 17 czerwca 2024 r. z konwentem dyrektorów Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej o Centrach Usług Społecznych i mieszkalnictwie wspomaganym dla osób z niepełnosprawnościami.

Zmiana dyrektywy w sprawie odpadów, założenia przeciwdziałania zjawisku greenwashingu i monitorowania gleb

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że w posiedzeniu Rady do spraw Środowiska (ENVI), które odbyło się 17 czerwca 2024 r. w Luksemburgu debatowano nad rewizją dyrektywy w sprawie odpadów, przeciwdziałaniem zjawisku greenwashingu i monitorowaniem gleb. W posiedzeniu uczestniczyli Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska i Wiceminister Mikołaj Dorożała.

REKLAMA