REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak odnowić fugi w kuchni?

Krzysztof Kowalski
W zależności od rodzaju zniszczenia jakiemu uległa fuga, dostępne są odpowiednie metody ich renowacji. Fugi możemy czyścić, malować bądź wymienić na nowe.
W zależności od rodzaju zniszczenia jakiemu uległa fuga, dostępne są odpowiednie metody ich renowacji. Fugi możemy czyścić, malować bądź wymienić na nowe.

REKLAMA

REKLAMA

W zależności od rodzaju zniszczenia jakiemu uległa fuga, dostępne są odpowiednie metody ich renowacji. Fugi możemy czyścić, malować bądź wymienić na nowe.

Wymiana na nowe 

REKLAMA

Na to rozwiązanie decydujemy się wtedy, kiedy nasze fugi są w dużej części zniszczone, popękane lub wykruszone. Stare fugi można usunąć za pomocą rylca, który można kupić w sklepie z ceramiką budowlaną. Jest to specjalne urządzenie, za pomocą którego w prosty sposób możemy pozbyć się starej fugi. Powstałe w ten sposób szczeliny należy dokładnie oczyścić. Kolejnym etapem jest zagruntowanie oczyszczonych przestrzeni w celu dobrego związania nowej fugi. Dobierając nową zaprawę, należy pamiętać o tym, że musi być ona tego samego rodzaju co poprzednia ponieważ całkowite usunięcie starej fugi jest niemożliwe a jej pozostałości mogą powodować słabą przyczepność fugi jeśli nie będzie tego samego typu.

Nową fugę nakładamy za pomocą gumowej packi. Po fugowaniu płytek, należy oczyścić je z resztek fugi, ponieważ po jej związaniu będzie ona ciężka do usunięcia z powierzchni płytek.

Odnowione fugi schną około doby, dlatego trzeba uważać aby przez ten czas nie dostała się do nich woda, nie były narażone na uszkodzenia mechaniczne a także różne zanieczyszczenia.

Malowanie 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Do malowania fug możemy zastosować odpowiednie farby, masy renowacyjne i markery. Na rynku, dostępne są rożne rodzaje oraz kolory tych materiałów, dlatego też bez większego problemu możemy dobrać dla siebie odpowiedni materiał. Na malowanie fugi, powinniśmy zdecydować się, kiedy straciła ona już swój pierwotny kolor. Do malowania używamy pędzla bądź gąbki.

Przy malowaniu fug warto sprawdzić czy nasz preparat nie odbarwia płytek, szczególnie tych z gresu. Aby to zrobić, należy nałożyć go na spoinę w mało widocznym miejscu. Dodatkowo można zabezpieczyć krawędzie płytek taśmą malarską.

Renowacja poprzez czyszczenie, szorowanie 

Jeśli fuga jest odbarwiona bądź zabrudzona, wystarczy użyć najprostszych metod, aby odzyskała ona swój naturalny kolor. Za pomocą gąbek, szczotek (bardzo praktyczna okazuje się szczoteczka do mycia zębów) i środków czyszczących, można w prosty sposób wyczyścić fugi poprzez ich szorowanie. Do czyszczenia fug domowymi sposobami w zupełności wystarczą preparaty czyszczące używane na co dzień w domu. W zależności od intensywności zabrudzenia możemy stosować preparaty o słabszym lub mocniejszym działaniu. Jeżeli posiadamy odkurzacz z wytwornicą pary, wówczas możemy zrezygnować ze środków chemicznych i bezpośrednio wyczyścić fugi parą wodną.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy warto teraz inwestować w nieruchomości?

Czy to dobry czas na inwestycję w nieruchomości? Jakie są największe wady i zalety tego rodzaju inwestycji? Jakich błędów się ustrzegać? Odpowiada dr Paweł Kobierski, prezes zarządu Sun & Snow Real Estate. 

Decyzja Europejskiego Banku Centralnego o obniżce stóp wpłynie prawdopodobnie na wzrost cen nieruchomości

Szef działu rynków kapitałowych i nieruchomości biurowych w JLL Marcin Sulewski ocenia, że decyzja Europejskiego Banku Centralnego o obniżeniu stóp procentowych wpłynie pozytywnie na rynek inwestycyjny. Spowoduje obniżenie kosztów finansowania, a płynność na rynku finansowym powinna wzrosnąć, co implikuje ożywienie na rynku inwestycyjnym, wzrost zainteresowania inwestorów i prawdopodobnie też wzrost cen nieruchomości.

Najtańsze mieszkania u deweloperów. Ile kosztują? [czerwiec 2024 r.]

Za jaką cenę kupimy najtańsze, nowe mieszkania? Jaki mają metraż? W których osiedlach je kupimy? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Termomodernizacja. Polacy są sceptyczni co do unijnej dyrektywy dotyczącej modernizacji budynków

Przyjęta na początku 2024 r. dyrektywa EPBD ma sprawić, że w ciągu kolejnych 26 lat budynki w Unii Europejskiej nie będą emitować gazów cieplarnianych. Mamy istotną grupę, około 1/3 Polaków, którzy dosyć sceptycznie oceniają nowe wymogi.

REKLAMA

Szkody wywołane burzą a ubezpieczenie. Zabezpiecz mienie, fotografuj zniszczenia. Jeśli to konieczne szybko napraw - ubezpieczyciel zwróci koszty niezbędnych prac

Polska Izba Ubezpieczeń udzieliła rad jak podchodzić do problemów z mieniem w czasie burz i nawałnic. Radzi, jak zgłosić szkodę spowodowaną przez różne zjawiska pogodowe, oraz jak zabrać się za usuwanie skutków nawałnic.

MKiŚ: Strefy czystego transportu w miastach będą obowiązkowe

Miasta będą miały obowiązek tworzenia stref czystego transportu. Jednak samorządy będą też mogły podjąć uchwałę o likwidacji takiej strefy.

Przygotowania do wojny? Powstaną podziemne obiekty medyczne

Szpitale zostaną wyposażone w podziemną infrastrukturę. Podczas wojny ma ona zapewniać możliwość wykonywania operacji chirurgicznych, prowadzenia intensywnej terapii. Na oddziale łóżkowym pacjenci i personel mieliby zapewnione bezpieczeństwo w sytuacji skażenia.

Falstart kredytu na Start. Czy doczekamy się pomocy dla kredytobiorców? Czy rynek mieszkaniowy poradzi sobie bez kredytu na Start?

Zapowiedź kolejnego rządowego programu wsparcia dla młodych przy zakupie pierwszego mieszkania (tzw. kredyt #naStart) zelektryzowała rynek. Choć nie ma pewności czy program wejdzie w życie i w jakim kształcie, wielu klientów warunkuje zakup nieruchomości od jego uruchomienia. Równocześnie wzrastają obawy odnośnie kolejnych podwyżek cen nieruchomości. Sprawdźmy, jakie są możliwe scenariusze rozwoju sytuacji na rynku kredytów i nieruchomości.

REKLAMA

Nowe obowiązki właścicieli miejsc garażowych 2024 i 2025 r. Znamy szczegóły projektu ustawy o podatkach lokalnych

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej. 

Mieszkalnictwo wspomagane wymaga regulacji prawnych obecnie jest finansowane w ramach programów, a każdy program można zamknąć

Rada do spraw Społecznych przy Prezydencie RP dyskutowała 17 czerwca 2024 r. z konwentem dyrektorów Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej o Centrach Usług Społecznych i mieszkalnictwie wspomaganym dla osób z niepełnosprawnościami.

REKLAMA