Aranżacja wnętrza w nowo wybudowanym domu

Po budowie domu czekają nas jeszcze prace wykończeniowe, a także dobór dodatków, wybór mebli i wyposażenia. Jak rozpocząć aranżację w nowo wybudowanym domu?

Dom marzeń. Jest w nim ciepło i jasno, lubimy do niego wracać i zapraszać przyjaciół. Zanim powstanie wyobrażamy sobie każdy jego zakątek i nawet najdrobniejszy szczegół. Co zrobić, aby nasze miejsce do życia było nie tylko piękne, ale również w pełni komfortowe i funkcjonalne?

Zobacz: Malowanie ścian - wybór kolorów. Poradnik

Stan surowy otwarty

Już teraz możemy zacząć myśleć o tym, jak chcielibyśmy, aby wyglądały nasze wnętrza. Dom w stanie surowym otwartym to ostatni moment, aby wybrać okna i drzwi, które wpiszą się w nasze marzenia o idealnym miejscu do życia i nadadzą mu charakter. Pamiętajmy, że okna są wizytówką domu – muszą nie tylko go doświetlać, ale również pełnić funkcję estetyczną. To dzięki nim do pomieszczenia dociera odpowiednia ilość światła, co pozytywnie wpływa na samopoczucie domowników. To, ile okien znajdzie się w danym pomieszczeniu nie może być jednak kwestią przypadku, ale wynikiem starannych wyliczeń, uwzględniających powierzchnię pokoju, która powinna stanowić odpowiedni procent powierzchni podłogi. Przyjmuje się, że powierzchnia szyb w oknach dachowych powinna stanowić około 10% powierzchni danego pomieszczenia.

Szczególnie warto zainwestować w okna połaciowe, które dostarczają znacznie więcej światła, niż tradycyjna lukarna.

Okna dachowe są doskonałym uzupełnieniem wnętrza. Dzięki nim stworzymy przestronne i jasne pokoje, a nasz salon czy kuchnia nabiorą charakteru. Warto zdecydować się na optymalne rozwiązania o wielu zaletach – np. okna, które są energooszczędne, dzięki czemu zmniejszają nasze rachunki za ogrzewanie, a do tego wyglądają nowocześnie i estetycznie. Takie uniwersalne rozwiązanie posiada w swojej ofercie marka Roto

Zobacz: Malowanie ścian: Jakie kolory są najlepsze do wnętrz?

– Okno obrotowe RotoQ w nowoczesnym designie, funkcjonalną klamką u góry o ergonomicznym kształcie. Dodatkowo do RotoQ można dobierać rolety zewnętrzne lub wewnętrzne w urozmaiconej kolorystyce i  wzorach, w zależności od aranżacji naszego wnętrza. – podpowiada Karina Frydrych, Specjalista ds. Marketingu Roto.

Przede wszystkim funkcjonalność

W domu o stanie zamkniętym możemy już swobodnie wizualizować sobie ostateczny wygląd naszej przestrzeni. Dopiero teraz jesteśmy w stanie określić, czy nasza wymarzona aranżacja będzie wyglądała dokładnie tak, jak sobie wyobrażaliśmy – nie zawsze to, co spodobało nam się w czasopiśmie czy u znajomych, ma szansę sprawdzić się w naszym, zupełnie innym, wnętrzu. Szeroka dostępność materiałów aranżacyjnych pozwala nam jednak swobodnie wybierać, postawmy więc na takie, które wizualnie będą korespondować z estetyką okien czy drzwi, układem ścian i naszą wizją domu. To pozwoli nam stworzyć spójną aranżację w całym mieszkaniu i uniknąć niepotrzebnego chaosu.

Korytarz, który wizualnie nawiązuje do salonu, podobna kolorystyka kuchni i jadalni, powtarzające się we wszystkich pokojach motywy – taka konsekwencja wprowadzi do domu harmonię i elegancję. Pamiętajmy też o podstawowych zasadach złudzenia optycznego, na który poza oknami, mają wpływ również kolory – ciemne sprawią, że pokój będzie wydawał się mniejszy, a jasne – otworzą go i wizualnie powiększą.

Zobacz:  Wnętrza w kolorze zielonym – pistacja i mięta

Weźmy pod uwagę fakt, że moda w aranżacji wnętrz zmienia się niemal tak szybko, jak moda na wybiegach. Nigdy więc nie decydujmy się na konkretny styl wnętrza tylko dlatego, że podszeptują nam to aktualne trendy. Lepiej, jeśli nasz wybór będzie przemyślany i stworzy wnętrze nie tylko piękne, ale również funkcjonalne – to właśnie tę cechę szczególnie docenimy po latach.  

Źródło: www.roto.pl 

Nieruchomości
Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
26 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie
23 kwi 2024

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?
22 kwi 2024

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji
22 kwi 2024

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

pokaż więcej
Proszę czekać...