Akcja „Drzwi Otwarte PFRN” – bezpłatne porady dotyczące rynku nieruchomości

Nieruchomości, rozmowa. Fot. Fotolia / Fotolia
W piątek, 28 marca w ramach akcji „Drzwi Otwarte PFRN” wszyscy chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad dotyczących rynku nieruchomości. Podczas akcji będzie można zweryfikować pośredników nieruchomości, korzystając z internetowego Centralnego Rejestru Pośredników i Zarządców Nieruchomości PFRN, dzięki któremu będzie można sprawdzić ich kompetencje.

Darmowe konsultacje prowadzone przez ponad 150 biur nieruchomości

Podczas ogólnopolskiej akcji „Drzwi Otwarte PFRN” wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z możliwości darmowych konsultacji prowadzonych przez ponad 150 biur nieruchomości w całej Polsce. Każdy chętny otrzyma fachową wiedzę na temat obrotu nieruchomościami oraz zapozna się z zasadami i czynnościami, które w ramach usługi wykonuje pośrednik. W ubiegłych latach licznie zgłaszały się osoby z zapytaniami dotyczącymi np.: procedur i dokumentów niezbędnych do przeniesienia własności nieruchomości, aktualnych ofert czy sposobów zabezpieczenia transakcji. Coraz częściej klienci proszą o pomoc również w kwestiach nieruchomości ze skomplikowanym stanem prawnym, lub obciążeniami, które mogą stanowić przeszkodę w ich nabyciu.

Zobacz także: Inwestycje

Sprawdź wiarygodność pośrednika w Rejestrze PFRN

„Drzwi Otwarte PFRN” organizowane są od 3 lat, ale obecna edycja po raz pierwszy odbywa się w nowych realiach rynkowych. Od 1 stycznia 2014 r. w Polsce po 15 latach funkcjonowania przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami, które określały dostęp do zawodów pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości, nastąpiła całkowita deregulacja rynku. Oznacza to, że nie obowiązują już żadne wymogi dotyczące poziomu wykształcenia, odpowiednich kwalifikacji, niekaralności czy przestrzegania standardów zawodowych. Dlatego, aby zapewnić konsumentom łatwy dostęp do informacji o rzetelnych i kierujących się etyką pośrednikach, pod koniec 2013 roku  Polska Federacja Rynku Nieruchomości uruchomiła  internetowy Ogólnopolski Rejestr Pośredników i Zarządców Nieruchomości PFRN – www.rejestr.pfrn.pl .

„Cieszę się, że zaledwie w ciągu trzech miesięcy funkcjonowania Rejestru licencję PFRN uzyskało już ponad 3500 profesjonalistów z całej Polski. Każdy, kto chce skorzystać z usługi pośrednika lub zarządcy nieruchomości, znajdzie w prowadzonym przez PFRN rejestrze informacje o osobie wykonującej zawód m.in. opis jego doświadczenia, wykształcenie, dane osobowe, kontakt, zdjęcie i – co ważne – informację o ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej. Polacy mają coraz większą świadomość potrzeby potwierdzania kompetencji zawodowych, o czym świadczą liczne zapytania od klientów  kierowane do PFRN w tej sprawie ”mówi Leszek A. Hardek, Prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

Zobacz także: Rynek wtórny

Aktualna lista wszystkich biur nieruchomości biorących udział w III edycji „Drzwi Otwartych PFRN” znajduje się na stronie www.pfrn.pl. Warto zaznaczyć, że bezpłatne konsultacje będą udzielane wszystkim zainteresowanym również telefonicznie.

Źródło: PFRN

Nieruchomości
Mieszkania w PRL. Ile nieruchomości można było legalnie posiadać? Ile kosztowała kawalerka w centrum Warszawy?
02 maja 2024

"W PRL mieszkanie było najbardziej deficytowym dobrem na rynku. Od 1989 r. realne zarobki Polaków wzrosły, ale i tak mieszkanie pozostaje towarem luksusowymi i trudno dostępnym dla znacznej części społeczeństwa" - powiedział PAP prof. Andrzej Zawistowski, historyk gospodarki, wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?
30 kwi 2024

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

pokaż więcej
Proszę czekać...