Jak urządzić salon w pastelowych kolorach?

Magda Górska
rozwiń więcej
Urządzenie salonu w pastelowych kolorach to wykorzystanie bieli, niebieskiego, zielonego, a do tego akcentów fioletu, różu i pomarańczowego. Fot. dekoria.pl
Urządzenie salonu w pastelowych kolorach to wykorzystanie bieli, niebieskiego, zielonego, a do tego akcentów fioletu, różu i pomarańczowego. Ten pozorny, kolorystyczny pastelowy bałagan w rzeczywistości może się okazać bardzo efektowny i niezwykle przyjemny dla oka – jeśli tylko wybierzemy odpowiednią tonację kolorystyczną.

Trudno nie lubić pastelowych kolorów. Są bowiem efektowne i dają mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Dodatkowo przy ich pomocy stworzyć możemy wnętrza, które podobają się niemal wszystkim a przy tym nie są banalne. Nawet, jeśli zdecydujemy się na zimne barwy, całość i tak będzie wyglądała bardzo ciepło. Pomieszczenie w tonacji chłodnego, słonecznego poranka z akcentami wiosennych kolorów z pewnością zachwyci każdego, kto się w nim znajdzie.

Zobacz także: Meble malowane w róże

Tło

Podstawą w pastelowym salonie będzie ciepłe tło. Najlepiej w tym celu sprawdzi się parkiet z jasnego drewna, przykryty puszystym, jasnym dywanem w odcieniu jak najbardziej zbliżonym do podłogi. Punkt centralny aranżacji – sofa, powinna być w kolorze złamanej bieli. W oknach powieśmy długie do ziemi firany w identycznej barwie. Meble takie, jak półki na książki czy komoda powinny zlewać się z naszym tłem. Taka neutralna baza pozwoli nam na ciekawe, kolorystyczne szaleństwa.

Wypełnienie

Jedną ze ścian (najlepiej tę z oknami) pomalujmy pastelowym błękitem. Obszyjmy także tym kolorem kilka poduszek na sofie. Na podłokietniku fotela połóżmy niby od niechcenia błękitny pled. Przed sofą ustawmy stolik i pufę w kolorze pastelowej zieleni. Pozostałe poduszki na sofie obszyjmy różem i fioletem. Zadbajmy także o mocniejszy, kolorystyczny akcent. Na stoliku połóżmy miskę z pomarańczami, a na komodzie ustawmy obok siebie kilka identycznych, pomarańczowych wazonów. Warto wiedzieć, że w tej aranżacji doskonale będą się czuły również wiosenne kwiaty.

Zobacz także: Meble gotowe czy indywidualnie projektowane?

Chcąc zastosować wiele kolorów w jednym wnętrzu tak, aby uniknąć wrażenia bałaganu, powinniśmy przede wszystkim wybrać odpowiednią tonację. Barwy pastelowe przepięknie ze sobą współgrają tworząc radosne i przytulne wnętrze. Jeśli mamy problem z samodzielną oceną czy dany kolor dobrze będzie wyglądał z drugim – przeglądajmy regularnie katalogi producentów farb do ścian. To prawdziwa kopalnia inspiracji!

Nieruchomości
Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
26 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie
23 kwi 2024

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?
22 kwi 2024

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji
22 kwi 2024

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

pokaż więcej
Proszę czekać...