Dlaczego warto stosować szklane zabudowy balkonów?

Schüco
rozwiń więcej
Szklane zabudowy balkonowe można planować na balkonach i loggiach położonych nawet 100 m ponad poziomem terenu fot. Schucko
Szklane zabudowy balkonów są coraz bardziej popularne. Dzięki swoim właściwościom pozwalają one wydłużyć czas użytkowania balkonu, chroniąc go przed działaniem zewnętrznych czynników atmosferycznych, jednocześnie zapewniając mieszkańcom komfort, bezpieczeństwo oraz ochronę przed hałasem.

Zabudowany balkon czy też loggia są dodatkową przestrzenią użytkową w mieszkaniu, którą możemy użytkować przez cały rok. Ponadto, szklana obudowa balkonu chroni nas przed działaniem zewnętrznych czynników atmosferycznych, zanieczyszczeniami oraz hałasem. Poza tym przeszklenia mogą dawać nam dodatkowe zyski ciepła, co jest dużą zaletą zwłaszcza w okresie zimowym. Jeśli zdecydujemy się na zabudowę balkonu lub loggi, warto wybrać sprawdzone rozwiązania, które charakteryzują się dużą trwałością oraz bogatymi walorami funkcjonalnymi. Kompletny szklany system przesuwno-składany, to rozwiązanie, w które warto zainwestować. Proste w obsłudze, montażu oraz konserwacji, może podwyższyć wartość naszej nieruchomości a także poprawić wygląd budynku.

Zyski

Szklane zabudowy balkonowe można planować na balkonach i loggiach położonych nawet 100 m ponad poziomem terenu. Wysokość zabudowy dostosowywana jest indywidualnie do potrzeb klienta i może osiągać 2,8 m. Szerokość tafli mieści się w przypadku większości zastosowań zakresie od 5,5 do 8,5 m. Szklane zabudowy balkonowe są odporne na silne podmuchy wiatru. Ich zastosowanie ma także duży wpływ na poprawę standardu energetycznego budynku. Według najnowszych badań, systemy umożliwiają oszczędność energii potrzebnej na ogrzewanie nawet do 8,2%.

Zobacz także: Szkło: dekoracja i rozświetlenie wnętrza

Duże przeszklenia na elewacji budynku sprawiają, że ten zimowy ogród, bardzo dobrze absorbuje promienie słoneczne, ogrzewa się i przekazuje ciepło pozostałym pomieszczeniom. Zabrudzenia takie jak deszcz, śnieg i wiatr nie przedostają się do wnętrza balkonu, natomiast wąskie szczeliny infiltracyjne pomiędzy poszczególnymi taflami, umożliwiają właściwą wentylację i odprowadzenie wilgoci. Szklane obudowy balkonów skutecznie chronią elewację balkonową przed wpływem zewnętrznych czynników atmosferycznych i pozwalają zaoszczędzić pieniądze na jej modernizację.

Jak działają?

System w bardzo prosty sposób umożliwia rozwieranie wybranych tafli, przesuwanie i otwieranie części lub całego przeszklenia. Po zsunięciu, wszystkie tafle tworzą wąski, szklany pakiet na bocznej ścianie budynku. Poszczególne elementy są przesuwane po jednym torze, bez względu na to czy jest to loggia czy balkon. Dzięki temu światło słoneczne równomiernie odbija się na fasadzie. Patrząc z zewnątrz, nie zauważymy, aby elewacja budynku ulegała zmianom. Przeszklenia pozbawione pionowych ram zapewniają nam nieograniczone pole widzenia oraz dostęp do światła. Szklane tafle montuje się w listwach i prowadnicach aluminiowych pomiędzy stropem i poręczą balustrady lub posadzką. Listwa kompensacyjna niweluje nierówności płyt balkonowych ta także ogranicza wpływ osiadania budynku na funkcjonowanie zabudowy.

Zobacz także: Jaki wybrać typ drzwi przeszklonych?

W systemie zabudowy balkonów i loggi firmy Schüco Lumon zastosowano bezpieczne szkło hartowane (ESG), anodowane lub lakierowane profile aluminiowe, a także rolki i elementy ślizgowe z odpornego na ścieranie tworzywa sztucznego. Wszystkie części mocujące systemu wykonane są z aluminium lub stali nierdzewnej, zapewnia to ich długotrwałe i niezawodne funkcjonowanie. W związku z tym, że otwarcie przeszklenia może nastąpić jedynie od wewnątrz, szklany system stanowi dodatkową ochronę przed włamaniem. Ponadto brak poprzecznych i pionowych ram uniemożliwia wspięcie się na wyższe kondygnacje. Czyszczenie przeszkleń nie wymaga wychylania się na zewnątrz.

Skład systemu

W skład szklanej zabudowy balkonu wchodzą: profile, szkło, uszczelki, okucia i akcesoria. Ponadto sprawdzony i dobry system powinien posiadać Europejską Aprobatę Techniczną ETA. Szklane systemy mogą być montowane wszędzie tam, gdzie prawo budowlane dopuszcza stosowanie balkonów i loggi.

Nieruchomości
Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
26 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie
23 kwi 2024

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?
22 kwi 2024

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji
22 kwi 2024

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

pokaż więcej
Proszę czekać...