Nowa Wileńska na Starej Pradze w Warszawie

Nowa Wileńska Fot. BUDREM / BUDREM
Nowa Wileńska zlokalizowana jest między ulicą Wileńską a Aleją Solidarności. Deweloperem, Inwestorem oraz Generalnym Wykonawcą jest firma Zakład Budowlano – Remontowy sp. z o.o. sp. k. Zakończenie inwestycji planowane jest na kwiecień 2013 roku.

Nowa Wileńska usytuowana jest w sercu Starej Pragi w pobliżu Centrum Handlowego i Dworca Warszawa Wileńska. Do centrum miasta można stąd dojechać w ciągu 10 minut. Inwestycja położona jest kilkaset metrów od węzła komunikacyjnego znajdującego się przy skrzyżowaniu Alei Solidarności z ulicą Targową. W bezpośrednim sąsiedztwie budynku znajdują się przystanki kilku linii autobusowych i tramwajowych. Kilka kroków od domu niedługo będzie stacja drugiej linii warszawskiego metra Dworzec Wileński, którego centralny i praski odcinek jest właśnie budowany (do końca 2013 r.).

Nowa Wileńska na Starej Pradze w Warszawie

W odległości 2 przystanków tramwajowych jest Stare Miasto, a w bezpośrednim sąsiedztwie Nowej Wileńskiej znajdują się atrakcyjne tereny rekreacyjne, m.in. Park Praski i ZOO. Sama Praga staje się zaś coraz modniejsza, tętni życiem i jest miejscem wielu inicjatyw kulturalno-artystycznych.

Zobacz także: Oxygen przy Wroniej 45 w Warszawie prawie skończony

Inwestycja liczy 142 mieszkania 1–4 pokojowe o powierzchni 25–82 m kw. oraz 2 lokale usługowe o metrażu ok. 300 m kw. Mieszkania wyróżniają się funkcjonalnymi rozkładami przestrzennymi, a z wyższych kondygnacji roztacza się piękny widok na panoramę Warszawy i Zamek Królewski. Wszystkie mieszkania mają balkony, loggie, ogródki albo tarasy. Przynależne do mieszkań ogródki wydzielone są z części wspólnej ogrodu, który położony jest na pierwszym piętrze (na dachu parkingu). Nad bezpieczeństwem i spokojem mieszkańców czuwać będzie całodobowa ochrona.

Powstający budynek mieszkalny o zróżnicowanej wysokości, od V do VIII pięter cechują ciekawe rozwiązania architektoniczne. Na poziomie -1 powstanie parking podziemny dla osób posiadających samochody (zakup nieobowiązkowy), w którym będą dostępne także komórki lokatorskie (nieobowiązkowe). Na parterze znajdą się lokale usługowe z frontem od ulicy Wileńskiej. Projekt zakłada również powstanie sieciowej placówki handlowej o powierzchni 1300 m kw. od strony Alei Solidarności. Zakończenie inwestycji planowane jest na kwiecień 2013 roku.

Deweloper zapewnia klientom pomoc w uzyskaniu kredytu. Istnieje możliwość skorzystania z porad architekta wnętrz oraz przygotowanie indywidualnej aranżacji mieszkania.

Deweloperem, Inwestorem oraz Generalnym Wykonawcą jest firma Zakład Budowlano – Remontowy sp. z o.o. sp. k. z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w  budownictwie.

Położenie

Rozbudowana infrastruktura miejska okolicy z wieloma placówkami handlowymi i usługowymi (Tesco i Carrefour), szkołami (m.in. najlepszym w Warszawie wg najnowszego rankingu Perspektyw – słynnym VIII LO im. Władysława IV przy ul. Jagiellońskiej), przedszkolami i placówkami medycznymi oraz obiektami sportowymi pozwala tu bardzo wygodnie mieszkać. Wypoczynkowi służą znajdujące się w pobliżu: Park Praski i ZOO, a atrakcje sportowe na najwyższym poziomie zapewni Stadion Narodowy.

W pobliżu znajdują się kina i teatry (m.in. Nowe Kino Praha, Teatr Rampa, Teatr Baj, Centrum Kultury w dawnej Wytwórni Koneser, Teatr Praga, Fabryka Trzciny). Poza tym mieszczą się tu ciekawe galerie i studia słynnych projektantów mody, redakcje i siedziby stacji telewizyjnych.

Dojazd

W odległości kilkudziesięciu metrów od kompleksu znajduje się przystanek autobusowy (linii 120, 190, 718) i tramwajowy (linii 23). Trzy przystanki autobusowe dzieli miejsce inwestycji od Starego Miasta, a cztery od Placu Bankowego i stacji metra Ratusz Arsenał. W podobnej odległości zlokalizowana będzie stacja Wileńska drugiej linii warszawskiego metra, której oddanie planowane jest na IV kw. 2013 r.

Opis lokalizacji

Inwestycja zlokalizowana w warszawskiej dzielnicy Praga-Północ, przy ul. Wileńskiej 14.

Zobacz także: Osiedle Pustułeczki na Ursynowie

Źródło: www.nowawilenska.pl

Nieruchomości
Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
26 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie
23 kwi 2024

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?
22 kwi 2024

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji
22 kwi 2024

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

pokaż więcej
Proszę czekać...