Zainteresowani kupnem mieszkania stają się coraz bardziej wymagający

Nieruchomości Fot. Fotolia / Fotolia
Zainteresowani kupnem mieszkania zwracają uwagę nie tylko na cenę nieruchomości, lecz także na jakość wykonania. Coraz częściej kupujący szukają inwestycji, w których zastosowano ekologiczne rozwiązania. Dla deweloperów bardziej wymagający klient stanowi większe wyzwanie.

Obecna sytuacja na rynku nieruchomości jest dla deweloperów wyzwaniem. Nadpodaż mieszkań i niekorzystne rekomendacje kredytowe sprawiają, że klienci zwracają uwagę na wiele niedocenianych dotąd czynników. Dobrze opisana, zwizualizowana oferta i gwarancja inwestora już nie wystarczają klientom. Bardzo często sięgają oni po opinie niezależnych budowlańców.

Zdarza się, że proces sprzedażowy trwający nieraz naprawdę długo, wiąże się z podejmowaniem przez klientów prób dokładnego badania wartości inwestycji. Na prezentacjach mieszkań coraz częściej pojawiają się specjaliści z branży budowlanej. Wynajęci bądź spokrewnieni z nabywcami, mają fachowym okiem ocenić jakość zastosowanych materiałów. – mówi Magdalena Czuryńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Twoje M. Istotny dla klientów jest nie tylko standard wykonania, ale i użytych materiałów budowlanych. Czym w takim razie jest jakość, a raczej jak można ją ocenić?

Zobacz także: Najtańsze mieszkania w Polsce – sprawdź, gdzie są

Jakość to pojęcie bardzo szerokie, ale to właśnie o nią pytają klienci. Najczęściej, w odniesieniu do materiałów budowlanych czy wykończeniowych, pod jakością kryją się takie cechy jak trwałość, odporność na szkodliwe działanie temperatury, opadów, nasłonecznienia, ekologiczność i brak konieczności konserwacji informuje Błażej Korzeniewski, doradca techniczny firmy Plastivan, specjalizującej się w produkcji i dystrybucji materiałów budowlano-wykończeniowych m.in. z kompozytu.

Zobacz także: W których dzielnicach Warszawy jest najwięcej mieszkań deweloperskich?

Kryteria oceny

Za pomocą podobnych kryteriów oceniają domy czy mieszkania klienci deweloperów. – Wiele osób zainteresowanych kupnem nieruchomości na Osiedlu Wschodnia pyta o ekologiczne rozwiązania, przede wszystkim w zakresie techniki grzewczejmówi Mariusz Urbanek z firmy Immo Invest. – Wynika to zarówno z rosnącej świadomości społeczeństwa, jak i chęci obniżenia kosztów, ponieważ ekologiczny w dłuższej perspektywie znaczy właśnie oszczędnydodaje Urbanek.

Zobacz także: Transakcje w ramach komorniczych licytacji nieruchomości

Wiele firm szuka oszczędności budując z surowców gorszej jakości lub prefabrykatów. Prędzej czy później te wybory wychodzą na jaw, choćby w postaci problemów z wilgocią, wentylacją czy nieszczelnymi oknami. Klienci, uczuleni na problemy tego typu, wolą upewnić się co do jakości wykorzystanych materiałów. Deweloperzy zaś dostosowują swoją ofertę do wymagań przyszłych mieszkańców – Jakość to dla nas priorytet. To nie tylko atrakcyjne rozwiązania aranżacyjne, takie jak przestronny salon, taras, czy kominek. Jakość tworzymy od podstaw. Już na etapie wykonywania fundamentów i murowania ścian podejmujemy świadome i długoterminowe wybory. Na Osiedlu Słonecznym w Brodowie fundamenty izolujemy papą termozgrzewalną i ocieplamy je styropianem typu XPS, natomiast ściany nośne murujemy na cienką spoinę, co znacznie poprawia izolacyjność termiczną budynków. W domach w zabudowie bliźniaczej ściany działowe zbudowane są z cegły akustycznejmówi Krzysztof Krzyżaniak, współwłaściciel KM Building.

Zakup mieszkania lub domu to wydatek, na który przeciętny Polak może sobie pozwolić tylko raz w życiu. Dlatego naturalne wydaje się, że taka decyzja musi być przemyślana. – Biura sprzedaży odwiedzają coraz bardziej wymagający klienci. To właśnie do nich dostosowujemy swoją ofertę. Klienci wyznaczają wysokie standardy i nowe trendy w obsłudze potwierdza Tomasz Wnuk, dyrektor generalny inwestycji Malta Fountain.

Dobry produkt jest więc jednym z kluczy do sukcesu i w czasach niekorzystnej koniunktury niepodważalnym atutem każdej inwestycji. Jakość to obustronna korzyść – mieszkańcy cieszą się długotrwałym komfortem, a inwestorzy – zainteresowaniem klientów.

Zobacz także: Stan polskiej mieszkaniówki stale się pogarsza

Źródło: Materiały prasowe

Nieruchomości
Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie
23 kwi 2024

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?
22 kwi 2024

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji
22 kwi 2024

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

pokaż więcej
Proszę czekać...