Zainteresowanie apartamentami w Mielnie rośnie

Zainteresowanie apartamentami w Mielnie rośnie. Fot. Mielno Holding – Firmus Group / Mielno Holding – Firmus Group
Zainteresowanie apartamentami w Mielnie rośnie. Deweloper Mielno Holding – Firmus Group, który wprowadził do sprzedaży prawie 120 apartamentów w Mielnie, sprzedał ponad 50% luksusowych mieszkań ze swojej oferty.

Inwestor realizuje obecnie w Mielnie dwa apartamentowce – luksusowy budynek Dune, położony przy samej plaży, i kameralny projekt Rezydencja Park zlokalizowany przy jednym z głównych deptaków prowadzących do morza. Apartamenty z obu inwestycji wprowadzone zostały do sprzedaży w tegorocznym sezonie. Oba projekty osiągnęły wysoki poziom sprzedaży.

– Apartamenty w ekskluzywnym projekcie Dune zaledwie w kilka tygodni po starcie sprzedaży rozeszły się w blisko 40 proc., z kolei Rezydencja Park sprzedała się
w całości jeszcze przed oddaniem budynku do użytku – informuje Cezary Kulesza, kierownik działu sprzedaży i marketingu Mielno Holding – Firmus Group.

To bardzo dobry wynik. Szczególnie, że firmy analizujące rynek nieruchomości wypoczynkowych oceniają, że ok. 20 proc. wynosi poziom sprzedaży, ale w obiektach będących w zaawansowanej fazie realizacji.

Zobacz także: Wieżowiec Cosmopolitan (Hines/Twarda Tower): GALERIA

Jak to wygląda na tle rynku? Eksperci podkreślą, że po tym jak w latach 2006–2007 wzrosła liczba inwestycji nad morzem, rynek się załamał i wiele projektów do dziś stoi niesprzedanych. A deweloperzy zdecydowanie zwolnili tempo w budowie nowych obiektów.

– Część rynku zapewne tak wygląda. Jednak patrząc na aktywność klientów i ich oczekiwania, oceniamy, że inwestycje w atrakcyjnych lokalizacjach, wybudowane w wysokim standardzie, bez problemu znajdują nabywców mówi Cezary Kulesza.

Deweloper ocenia też inne trendy, które dało się zauważyć w szczycie tegorocznego sezonu letniego. Wiele osób kupuje apartamenty nad morzem na własny użytek, jednak wyraźnie widać rosnący popyt w zakupie nieruchomości pod wynajem. Duża jest też świadomość – osoby, które planują zakup, wnikliwie analizują ceny, jakość i lokalizację poszczególnych inwestycji. Dziś nikt nie kupi apartamentów w szczerym polu, bez atrakcyjnego widoku i infrastruktury za progiem. 


Zdecydowana większość klientów podejmuje decyzje o zakupie po dokładnym obejrzeniu inwestycji nawet, jeśli jest ona dopiero w fazie budowy.

– Oceniają na własne oczy położenie budynku i odległość od morza. To pokazuje znaczny wzrost świadomości i oczekiwań klientów wobec deweloperów zauważa Cezary Kulesza.

Nieruchomości na całym rynku sprzedają się dziś chętniej w momencie, gdy budynek już stoi. Tak też było z pierwszym etapem Rezydencji Park w Mielnie, w której połowa apartamentów sprzedała się po zamknięciu stanu surowego w budynku. Jednak nie zawsze jest to reguła

– Sukces Dune i obecny poziom sprzedaży II etapu Rezydencji Park pokazuje, że nie zawsze w początkowej fazie realizacji odnotowuje się mniejszą sprzedaż. Dla wielu klientów to dobra okazja do negocjacji, gdyż ceny są niższe, a deweloper bardziej otwarty na rabaty – wyjaśnia szef sprzedaży Mielno Holding – Firmus Group.

Inwestor zauważa jednak, że koniec wakacji nie jest równoznaczny ze spadkiem popytu na nieruchomości wypoczynkowe. Wrzesień był miesiącem, w którym deweloper odnotował wzmożone zainteresowanie apartamentami wśród zamożnych i bardziej zdecydowanych klientów, którzy szybciej podejmują decyzje.

Zobacz także: Popyt na luksusowe apartamenty

– Dlaczego jesienią, a nie latem? Prawdopodobnie managerowie wrócili z wakacji i dopiero teraz rozpoczynają sprawy związane z biznesem i inwestycją kapitału wyjaśnia Cezary Kulesza.

Obecnie ceny w luksusowym apartamentowcu Dune kształtują się na poziomie 9.000–14.000 zł za mkw. w standardzie „pod klucz”, czyli z wysokiej jakości podłogami, glazurą, w pełni wykończoną łazienką i kuchnią wyposażoną w meble i sprzęt AGD. W kameralnej Rezydencji Park 7.500 zł za mkw. również za apartament w pełni wyposażony.

Mielno Holding – Firmus Group nie tylko buduje kolejne apartamentowce w Mielnie. Inwestor z norweskim kapitałem postawił przede wszystkim na rozwój miejscowości i regionu. Od lat sukcesywnie inwestuje, zmieniając Mielno z miejscowości wakacyjnej w całoroczny, prestiżowy kurort. Przyczynią się do tego także następne inwestycje, które deweloper zrealizuje w Mielnie, m.in. wart 500 mln euro projekt Beach City, największy plan inwestycyjny na polskim wybrzeżu, w ramach którego na 36 ha nieruchomości z 2,5 km dostępem do plaży znajdą się apartamentowce, hotele, lokale handlowe i usługowe, restauracje oraz port jachtowy.

Źródło: materiały prasowe

Nieruchomości
Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
26 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie
23 kwi 2024

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?
22 kwi 2024

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji
22 kwi 2024

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

pokaż więcej
Proszę czekać...