Baterie natryskowe podtynkowe – wszystko co trzeba o nich wiedzieć

Baterie natryskowe podtynkowe świetnie sprawdzą się w minimalistycznych łazienkach. W takich pomieszczeniach pożądane jest minimalistyczne wyposażenie łazienki, subtelne i estetyczne. Ze względu na niewidzialne elementy montażu, baterie podtynkowe świetnie nadają się do małych łazienek.

Styl minimalistyczny już od kilku sezonów cieszy się niebywałą popularnością. Ograniczenie liczby elementów wyposażenia i dobór najoszczędniejszych w formie sprzętów nadaje wnętrzu przejrzystości i lekkości. Coraz większe zainteresowanie wzbudzają inspirowane tym trendem podtynkowe zestawy natryskowe. Ich oryginalna forma i elegancki, designerski charakter podkreślają nowoczesny wystrój łazienki. Dzięki ukryciu w procesie montażu mieszacza i podłączeń, widoczny pozostaje jedynie uchwyt baterii i ozdobna rozeta. Zabudowane elementy instalacyjne nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Ograniczona jest również ich ekspozycja na długotrwałe oddziaływanie wilgoci. Fakt, że wszelkie podłączenia są schowane pod tynkiem, znacząco ułatwia także utrzymanie czystości. Części o najbardziej skomplikowanych kształtach pozostają niewidoczne i nie wymagają mycia.

Polecany produkt: Związki partnerskie - prawa, majątek, podatki - PDF

Polecany produkt: 30 pomysłów na zarabianie w domu

Dodatkowo, tego typu armatura podłączona do talerza lub głowicy natryskowej, pozwala na istotne oszczędności miejsca, przydając przestronności kabinie prysznicowej. W związku z tym, rozwiązanie często znajduje zastosowanie w pomieszczeniach o ograniczonym metrażu, w których zwiększenie ilości wolnego miejsca znacząco przekłada się na poprawę komfortu użytkowników. Jednak by osiągnąć pełnię korzyści wynikających z zamontowania natryskowego zestawu podtynkowego, konieczny jest właściwy dobór jego elementów. Na co zwrócić uwagę przy zakupie i o czym pamiętać przy montażu tego typu urządzenia?

Natryski i deszczownice

Samodzielne kompletowanie zestawu podtynkowego pozwala na swobodę aranżacyjną, jakiej nie daje nam zakup gotowego natrysku lub deszczowni. Dobierając głowicę lub talerz natryskowy, mocujące ramię sufitowe oraz baterię, możemy dopasować wyposażenie do indywidualnych preferencji domowników oraz stylu, w jakim urządzona jest łazienka. Aby uniknąć ryzyka niedopasowania pod względem parametrów technicznych lub walorów estetycznych, warto zdecydować się na zakup wszystkich elementów od jednego producenta. - Zabudowanie połączeń i mieszacza, a co za tym idzie – późniejsze utrudnienia w dostępie do tych części, determinuje konieczność wyboru modeli trwałych i niezawodnych. Dużą solidnością charakteryzują się mieszacze z odporną na rozszczelnienia głowicą ceramiczną – tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. - Przy zakupie głowicy lub talerza natryskowego warto natomiast sprawdzić, czy są  one wyposażone w system typu easy clean, który ułatwia oczyszczenie z osadu spowodowanego twardą wodą – dodaje ekspert. Przy wyborze tego elementu zwróćmy uwagę na możliwość regulacji rodzajów strumieni. W sytuacji gdy z natrysku korzysta większa liczba domowników, tego typu rozwiązanie pozwoli na dopasowanie parametrów do ich indywidualnych preferencji.

Polecany produkt: Emerytury na nowych i starych zasadach

Polecany produkt:  Testamenty, spadki, darowizny - PDF

Montaż baterii podtynkowych - krok po kroku

Proces mocowania natryskowego zestawu podtynkowego przeprowadzamy jeszcze przed położeniem glazury. Pierwszym krokiem jest wybór miejsca montażu baterii, a następnie – doprowadzenie tam przewodów z zimną (z prawej strony) i ciepłą wodą (z lewej strony). Za optymalną wysokość umiejscowienia korpusu armatury natryskowej uznaje się ok. 120 cm. - Aby umieścić korpus baterii w ścianie, należy wykuć wnękę o dostosowanych do wielkości armatury wymiarach. Informacji o dopuszczalnej głębokości montażu szukać powinniśmy w informacjach udzielanych przez producenta, dołączonych do opakowania zakupionej baterii – podpowiada Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. – Następnie przystępujemy do zamocowania przewodu instalacyjnego z natryskiem. Aby zapewnić komfort użytkowania wszystkim domownikom, głowica lub talerz natryskowy powinny być zamontowane na wysokości ok. 210 cm, od dna brodzika – dodaje ekspert. Elementy natynkowe – uchwyt baterii natryskowej i zewnętrzną osłonę, mocujemy dopiero po zakończeniu wszelkich prac wykończeniowych. Z tego powodu, jeszcze przed położeniem glazury, warto sprawdzić działanie instalacji i szczelność poszczególnych elementów. Jeśli moduły podtynkowe zostały umiejscowione zbyt głęboko, pomocny okaże się zestaw przedłużający.

Zobacz także: Baterie bezdotykowe są drogie – czy to prawda?

Źródło: Grupa Armatura

Nieruchomości
Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
26 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie
23 kwi 2024

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?
22 kwi 2024

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji
22 kwi 2024

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

pokaż więcej
Proszę czekać...